roche

Semintra

telmisartanas

Kas yra Semintra?


Semintra – tai vaistas, kurio sudėtyje yra veikliosios medžiagos telmisartano. Vaisto forma – 4 mg/ml geriamasis tirpalas.


Kam naudojamas Semintra?


Semintra naudojamas proteinurijai (baltymų kiekiui šlapime) mažinti. Proteinurija gali pasireikšti lėtine inkstų liga (dažna senesnių kačių liga, pasireiškianti progresuojančiu inkstų funkcijos silpnėjimu) sergančioms katėms.


Rekomenduojama dozė yra 1 mg telmisartano kilogramui kūno svorio kartą per parą, suduodama naudojant matavimo švirkštą.


Kaip veikia Semintra?


Veiklioji Semintra medžiaga telmisartanas yra angiotenzino II receptorių antagonistas, kuris slopina hormono angiotenzino II poveikį. Angiotenzinas II yra stiprus vazokonstriktorius (kraujagysles siaurinanti medžiaga). Blokuodamas receptorius, prie kurių paprastai jungiasi angiotenzinas II, telmisartanas slopina šio hormono poveikį ir leidžia kraujagyslėms išsiplėsti. Dėl to kraujospūdis, o kartu ir baltymų kiekis šlapime sumažėja, o tai gali sulėtinti inkstų ligos progresavimą.

Kaip buvo tiriamas Semintra?


Semintra buvo lyginamas su benazepriliu (kitu veterinariniu vaistu nuo proteinurijos) tyrime su 224 lėtine inkstų liga sergančiomis katėmis daugiausia nuo 11 metų amžiaus. Pagrindinis veiksmingumo rodiklis buvo proteinurijos susilpnėjimas.


Kokia Semintra nauda nustatyta tyrimuose?


Semintra taip pat veiksmingai kaip benazepriklis mažino baltymų kiekį šlapime lėtine inkstų liga sergančiomis katėmis. Semintra gydomoms katėms baltymų kiekis šlapime sumažėjo per septynias dienas nuo gydymo pradžios.


Kokia rizika siejama su Semintra naudojimu?


Lengvas ir trumpalaikis retai (daugiau nei 1, bet mažiau nei 10 gyvūnų iš 10 tūkst.) pasireiškęs poveikis virškinimo traktui buvo (mažėjančio dažnio tvarka): lengvas ir trumpalaikis atrijimas, vėmimas, viduriavimas arba minkštos išmatos. Taip pat nustatyta sumažėjusio kraujospūdžio ir raudonųjų kraujo kūnelių kiekio atvejų.


Išsamų visų šalutinių reiškinių, apie kuriuos pranešta gydant Semintra, sąrašą galima rasti pakuotės lapelyje.


Semintra negalima naudoti vaikingumo ar laktacijos metu. Jo negalima duoti padidėjus jautrumui telmisartanui ar kitai vaisto sudėtinei medžiagai.


Kokių atsargumo priemonių turi imtis vaisto duodantis arba su gyvūnu kontaktuojantis asmuo?


Atsitiktinai nurijus Semintra, reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją ir parodyti jam šio vaisto informacinį lapelį arba etiketę. Semintra gyvūnui duodantis asmuo turi saugotis, kad vaistas nepatektų į akis. Vaisto patektus į akis jas reikia skalauti vandeniu. Po vaisto naudojimo visada reikia nusiplauti rankas. Nėščios moterys turi ypač saugotis sąlyčio su vaistu. Žmonės su padidėjusiu jautrumu telmisartanui arba kitam angiotenzino II receptorių antagonistui turi vengti sąlyčio su Semintra.


Kodėl Semintra buvo patvirtintas?


Veterinarinių vaistų komitetas (CVMP) nusprendė, kad pagal patvirtintas indikacijas naudojamo Semintra nauda yra didesnė už jo keliamą riziką, ir rekomendavo suteikti jo rinkodaros leidimą. Naudos ir rizikos santykio apibūdinimą rasite šio EPAR mokslinių diskusijų modulyje.


Kita informacija apie Semintra:


Europos Komisija 2013 m. vasario 13 d. suteikė visoje Europos Sąjungoje galiojantį Semintra rinkodaros leidimą. Informaciją apie šio vaisto receptų išrašymo tvarką galima rasti ant etiketės / išorinės pakuotės.


Ši santrauka paskutinį kartą atnaujinta 2013 m. vasario mėn.


EMA/807628/2012 EMEA/V/C/002436


Europos santrauka plačiajai visuomenei


Semintra

telmisartanas


Šis dokumentas yra Europos viešo vertinimo protokolo santrauka. Jame paaiškinama, kaip Veterinarinių vaistų komitetas (CVMP) remdamasis pateiktais dokumentais įvertino atliktus tyrimus ir

kokias vaisto naudojimo rekomendacijas pateikė.


Net ir perskaitę šį dokumentą, nepamirškite pasikonsultuoti tiesiogiai su veterinaru. Taip pat kreipkitės į veterinarą, jei norite sužinoti daugiau apie savo gyvūno sveikatą arba gydymą. Jei norite gauti daugiau informacijos apie tai, kokiu pagrindu priimtos CVMP rekomendacijos, skaitykite mokslinių diskusijų dalį (EPAR dalis).


Pagrindinis puslapis
A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V Y Z
BalgarskiCestinaDanskDeutschEesti-keelEllinikaEnglishEspanolFrancaisItalianoLatviesu-valodaMagyarMaltiNederlandsPortuguesRomanaSlovencinaSlovenscinaSuomiSvenska

© 2015.