Pagrindinis puslapis Pagrindinis puslapis

Slentrol
dirlotapide

15

neberegistruotas

Vaistinis


Vaistinis preparatas neberegistruotas

INFORMACINIS LAPELIS

Slentrol 5 mg/ml geriamasis tirpalas šunims


  1. RINKODAROS TEISĖS TURĖTOJO IR UŽ VAISTO SERIJOS IŠLEIDIMĄ EEE ŠALYSE ATSAKINGO GAMINTOJO, JEI JIE SKIRTINGI, PAVADINIMAS IR ADRESAS


    Rinkodarosteisėsturėtojas


    Zoetis Belgium SA Rue Laid Burniat 1 1348 Louvain-la-Neuve Belgija


    Gamintojas,atsakingasužvaistoserijosišleidimą


    Pfizer Service Company Hoge Wei 10

    1930 Zaventem Belgija

    Zoetis Belgium SA Rue Laid Burniat 1 1348 Louvain-la-Neuve Belgija


  2. VETERINARINIO VAISTO PAVADINIMAS


    Slentrol 5 mg/ml geriamasis tirpalas šunims Dirlotapidas


  3. VEIKLIOJI (-IOSIOS) IR KITOS MEDŽIAGOS


    Dirlotapidas 5 mg/ml – bespalvis ar blyškiai gelsvas tirpalas.


  4. INDIKACIJA (-OS)


    Suaugusiems šunims kaip pagalbinė priemonė antsvoriui ir nutukimui kontroliuoti. Veterinarijos gydytojas turi nustatyti siektiną svorį ir paaiškinti kaip Slentrol turi būti naudojamas kaip bendros svorio kontrolės programos dalis, kartu su tinkamais šėrimo pakeitimais bei fizinėmis treniruotėmis.


  5. KONTRAINDIKACIJOS


    Negalima naudoti augantiems šunims.

    Negalima naudoti šuningoms kalėms ar laktacijos metu. Negalima naudoti šunims sutrikus kepenų funkcijoms.

    Negalima naudoti, padidėjus jautrumui veikliajai ar bet kuriai iš pagalbinių medžiagų. Negalima naudoti šunims, kuriems antsvoris ar nutukimas atsirado dėl sistemines ligos, pvz.,

    hipotiroidizmo ar hiperadrenokortikotizmo.

    Negalima naudoti katėms, dėl galimos kepenų lipidozės vystymosi rizikos.


  6. NEPALANKIOS REAKCIJOS


    Kai kurie šunys gali vieną ar kelis kartus vemti, kai kada tuo pat metu pasireiškia mieguistumas, nenoras ėsti ar viduriavimas. Tai kartais gydymo metu pasikartoja. Kai kurie šunys gali vemti keletą kartų (t. y. vidutiniškai dažniau nei kartą per 20 d.). Jei Jūsų šuo dažnai vemia, viduriuoja, ženkliai

    Vaistinis preparatas neberegistruotas

    sumažėja jo apetitas arba smarkiai sumažėjo svoris, būtina pasikonsultuoti su gydančiu veterinarijos gydytoju, kuris gali patarti nutraukti gydymą.


    Kai kuriems šunims gydymo metu gali pasireikšti sporadiškas nežymus ALT (alanino aminotransferazės) kiekio padidėjimas, iki 4 kartų viršijantis viršutinę normos ribą ir nesusijęs su histopatologiniais kepenų pažeidimais ar pastebimais kitų kepenų rodiklių pakitimais.


    Retais atvejais buvo pastebėti Slentrol gydytų šunų elgesio pakitimai, tokie kaip polifagija, arba labai retais atvejais – agresija, susijusi su ėdesiu ir šėrimu. Pastebėjus tokius pakitimus, gydymą reikia nutraukti.


    Pastebėjus bet kokį sunkų poveikį ar kitą šiame informaciniame lapelyje nepaminėtą poveikį, būtina informuoti veterinarijos gydytoją.


  7. PASKIRTIES GYVŪNŲ RŪŠYS


    Šunys.


  8. DOZĖS, NAUDOJIMO BŪDAS (-AI) IR METODAS KIEKVIENAI RŪŠIAI


    Patarimasšunsšeimininkui

    Prieš pradedant gydymą veterinaras turi apžiūrėti Jūsų šunį ir rekomenduoti pradinę vaisto dozę. Veterinarijos gydytojas patars, kai prireiks pakoreguoti dozę.


    Patarimas veterinarijos gydytojui

    Rekomenduotina pradinė Slentrol dozė yra 0,05 mg/kg kūno svorio (0,01 ml/kg) skiriant peroraliniu būdu. Praėjus dviem gydymo savaitėms, pradinį vaisto kiekį reikia padvigubinti. Praėjus pirmoms 4 gydymo savaitėms, kas mėnesį vaisto dozę reikia koreguoti pagal poveikį, kaip aprašyta 9 p.


  9. NUORODOS DĖL TINKAMO NAUDOJIMO


    Patarimasšunsšeimininkui


    Pridedamu dozavimo prietaisu veterinarinio vaisto reikia pritraukti iš buteliuko ir duoti vieną kartą per dieną tiesiai į burną arba sušerti su nedideliu kiekiu ėdesio. Veterinarinį vaistą galima naudoti su ar be ėdesio. Norint teisingai dozuoti, gyvūno savininkas gydymo metu kas mėnesį turi prašyti atsakingo veterinarijos gydytojo patikslinti dozę.


    Patarimas veterinarijos gydytojui


    Prieš pradedant gydyti, privalu fiziškai apžiūrėti šunį ir nustatyti norimą kūno svorį ar balais įvertintą kūno būklę.


    Rekomenduotina pradinė veterinarinio vaisto dozė yra 0,05 mg/kg pirminio kūno svorio per dieną (0,01 ml/kg/d.). Praėjus dviem gydymo savaitėms, pradinę vaisto dozę (skiriamą kiekį) reikia padidinti 100 % (padvigubinti). Praėjus pirmosioms 4 gydymo savaitėms, gydymo metu šunis reikia sverti kas mėnesį ir kas mėnesį vaisto dozę reikia koreguoti pagal poveikį, kaip aprašyta toliau.


    Kiekvieno gydymo mėnesio pabaigoje būtina apskaičiuoti kūno svorio netektį. Jei, lyginant su praėjusio mėnesio svoriu, jis sumažėjo 3 % ar daugiau per mėnesį (atitinkamai 0,1 % kūno svorio per dieną), veterinarinio vaisto dozė (skiriamas vaisto kiekis) turi būti palikta tokia pati. Jei, lyginant su praėjusio mėnesio svoriu, jis sumažėjo mažiau nei 3 %, vaisto dozę reikia didinti nepaisant esamo šuns svorio. Pirmą kartą prireikus didinti dozę, ją reikia padidinti 100 % (padvigubinti). Prireikus dozę didinti vėliau, ją reikia padidinti 50 % (skiriant 1,5 karto didesnį vaisto kiekį nei ankstesnį mėnesį),

    Vaistinis preparatas neberegistruotas

    tačiau ne daugiau kaip didžiausia veterinarinio vaisto dozė – 0,2 ml/kg esamo kūno svorio. Toks tikslinimas turi būti atliekamas, kol bus pasiektas gydymo pradžioje numatytas kūno svoris.


    Nors klinikiniais tyrimais nenustatyta, tačiau, kūno svoriui lyginant su praėjusiu mėnesiu sumažėjus daugiau kaip12 % (atitinkamai 0,4 % kūno svorio per dieną), vaisto dozę reikia sumažinti 25 %.


    Remiantis klinikiniais tyrimais, per šešis gydymo mėnesius galima tikėtis kūno svorį sumažinti vidutiniškai apie 18–20 %.


    Gydyti veterinariniu vaistu galima ne ilgiau nei 12 mėn., o vaisto dozė neturi viršyti didžiausios dozės, 0,2 ml/kg esamo kūno svorio (1 mg/kg dirlotapido).


    VAISTO DOZĖS TIKSLINIMO LENTELĖ MAŽINANT SVORĮ


    Vaisto dozės pakopa


    Didinimo priežastis


    Skiriamas kiekis, ml

    1 (pradžia)

    Nėra.

    Dozė Nr. 1 = pradinė dozė = pirminis kūno

    svoris x 0,01 ml/kg

    2 (automatinis didinimas

    14-tą dieną)

    Nėra (sisteminė)

    Dozė Nr. 2 = dozė Nr. 1 x 2

    3 (sąlyginė)

    Pirmasis mėnesinis

    svėrimas, kai kūno svoris sumažėja mažiau kaip

    3 % per mėn. nuo

    ankstesnio svėrimo

    Dozė Nr. 3 = dozė Nr. 2 x 2

    4 (sąlyginė)

    Antrasis mėnesinis

    svėrimas, kai kūno svoris sumažėja mažiau kaip

    3 % per mėn. nuo praeito svėrimo

    Dozė Nr. 4 = dozė Nr. 3 x 1,5

    5 (sąlyginė)

    Trečiasis mėnesinis

    svėrimas, kai kūno svoris sumažėja mažiau kaip

    3 % per mėn. nuo praeito svėrimo

    Dozė Nr. 5 = dozė Nr. 4 x 1,5

    6 (sąlyginė)

    Ketvirtasis mėnesinis

    svėrimas, kai kūno svoris sumažėja mažiau kaip

    3 % per mėn. nuo praeito

    svėrimo

    Dozė Nr. 6 = dozė Nr. 5 x 1,5


    3 % kūno svorio sumažėjimas per mėnesį = 0,7 % per savaitę = 0,1 % per dieną.

    Mažiausia validuota dozė, kurią galima skirti dozavimo prietaisu, yra 0,05 ml. Tai atitinka pradinę vaisto dozę 5 kg šuniui.


  10. IŠLAUKA


    Netaikytina.


  11. SPECIALIEJI LAIKYMO NURODYMAI


    Saugoti nuo vaikų.

    Laikyti originalioje talpyklėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.

    Šio veterinarinio vaisto negalima naudoti pasibaigus tinkamumo laikui, nurodytam ant buteliuko. Tinkamumo laikas, pirmą kartą atidarius talpyklę, – 3 mėn.

    Vaistinis preparatas neberegistruotas

  12. SPECIALIEJI NURODYMAI


    Patarimasšunsšeimininkui


    Vaikingumas ir laktacija

    Slentrol negalima naudoti šuningoms kalėms ir laktacijos metu.

    Vaisingumo tyrimai su paskirties gyvūnais atlikti nebuvo, todėl numatytiems veisti šunims veterinarinį vaistą galima naudoti tik veterinarijos gydytojui įvertinus naudos ir rizikos santykį.


    Nesuderinamumai

    Nesant suderinamumo tyrimų, šio veterinarinio vaisto negalima maišyti su kitais veterinariniais vaistais.


    Specialiosatsargumopriemonėsasmenims,naudojantiemsvaistągyvūnams

    Veterinarinis vaistas nesimaišo su vandeniu. Peroralinius dozavimo prietaisus, naudojamus matuoti vaistui, galima plauti vandeniu, tačiau prieš naudojant pakartotinai juos reikia išdžiovinti.


    Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad nutraukus gydymą, gyvūnų svoris greitai atsistatė jei šėrimas nebuvo ribojamas. Norint išvengti pakartotino svorio atsistatymo, gydymo metu ar ne vėliau kaip baigus gydyti būtina taikyti atitinkamą šėrimo būdą ir treniruočių režimą, kad kūno svoris išliktų ilgą laiką.


    Patekus ant odos, veterinarinį vaistą reikia nedelsiant nuplauti muilu ir vandeniu. Slentrol gali dirginti akis. Būtina vengti, kad nepatektų į akis. Atsitiktinai patekus į akis, jas nedelsiant reikia plauti švariu vandeniu.

    Įtrauktą į švirkštą veterinarinį vaistą reikia sunaudoti nedelsiant.

    Jei vaistas skiriamas su ėdesiu, nesuėstą ėdesį reikia nedelsiant pašalinti, kad jo netyčia neprarytų kiti namuose esantys gyvūnai ar asmenys. Vaikams ir nėščioms moterims prarijimas gali būti

    kenksmingas.


    Atsitiktinai prarijus nedelsiant reikia kreiptis į gydytoją ir parodyti šio vaisto informacinį lapelį ar etiketę.


    Patarimas veterinarijos gydytojui


    Prieš pradedant gydyti veterinariniu vaistu šunis, kuriems įtariama kepenų liga ar funkcijos sutrikimas, būtina įvertinti kepenų veiklą. Negalima gydyti šunų, kuriems nustatytas kepenų funkcijos sutrikimas.


    Gydymo metu atsiradus klinikiniams kepenų ligos ar funkcijos sutrikimo požymiams, būtina įvertinti kepenų funkciją. Pasireiškus bet kokiam progresuojančiam kepenų pažeidimui ar funkcijos sutrikimui, gydymą būtina nutraukti. Pasireiškęs sporadiškas ir vidutinis alanino aminotransferazės (ALT) kiekio padidėjimas (iki 4 kartų viršijantis viršutinę normos ribą) kraujo serume negali būti gydymo nutraukimo priežastimi, jei nėra nustatytas kepenų funkcijos sutrikimas.


    Vaikingumas ir laktacija

    Negalima naudoti šuningoms kalėms ir laktacijos metu. MTPB (mikrosominių trigliceridus pernešančių baltymų) inhibitoriai, kaip medžiagų klasė, gali trikdyti trynio maišo vystymąsi, o laboratoriniais tyrimais su žiurkėmis bei triušiais nustatytas embrionų mirtingumą sukeliantis, teratogeninis ir toksinis vystymuisi poveikis.


    Norint užtikrinti visavertį ir subalansuotą mitybą gydymo metu, sumažėjus ėdesio suvartojimui (kaip ir taikant tradicinį kalorijų ribojimo metodą be vaistų), būtina pasirūpinti, kad ėdesio dienos normoje būtų mažiausias rekomenduotinas baltymų, vitaminų, nepakeičiamųjų riebalų rūgščių ir mineralinių medžiagų kiekis.

    Vaistinis preparatas neberegistruotas

    Klinikiniais tyrimais nustatyta, kad nutraukus gydymą, gyvūnų svoris greitai atsistatė jei šėrimas nebuvo ribojamas. Norint išvengti pakartotino svorio atsistatymo, būtina gyvūną šerti taip, kad būtų patenkinamas tik jo energijos poreikis. Tam tikslui gydymo metu ar ne vėliau kaip baigus gydyti būtina taikyti atitinkamą šėrimo ir treniruočių režimą, kad kūno svoris išliktų ilgą laiką.


    Pasireiškus vėmimui, viduriavimui, stipriai sumažėjus apetitui ar smarkiai krentant svoriui, gydymą reikia nutraukti ir kreiptis į veterinarijos gydytoją. Nutraukus gydymą nepalankios reakcijos netrukus praeina. Jei kūno svoris lyginant su praėjusiu mėnesiu sumažėjo daugiau kaip 12 %, veterinarinio vaisto dozę reikia sumažinti 25 %.


    Skyrus 10 kartų didesnę nei rekomenduotina 1 mg/kg esamos kūno masės vaisto dozę, gali pasireikšti vėmimas ar viduriavimas arba padidėti ALT/AST (alanino aminotransferazės/aspartato aminotransferazės) kiekiai. Nutraukus gydymą, šie požymiai praeina savaime.


    Sąveika su kitų tipų vaistais specialiai tirta nebuvo. Todėl šunims, dar gydomiems ir kitais veterinariniais vaistais, būtina atidžiai stebėti vaistų sąveiką.


  13. SPECIALIOS NESUNAUDOTO VETERINARINIO VAISTO AR ATLIEKŲ NAIKINIMO NUOSTATOS, JEI BŪTINA


    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją ar su buitinėmis atliekomis.

    Veterinarijos gydytojas gali patarti, ką daryti su nereikalingais vaistais. Tai turėtų padėti saugoti aplinką.


  14. INFORMACINIO LAPELIO PASKUTINIOJO APROBAVIMO DATA


    /.


  15. KITA INFORMACIJA


Polipropileniniai buteliukai po 20, 50 ir 150 ml, uždengti mažo tankio polietileno (LDPE) įspaudžiamais buteliukų adapteriais su vaikų neatidaromais uždoriais.

Buteliukai po 20 ml, supakuoti su dviem 1 ml dozavimo prietaisais. Buteliukai po 50 ml, supakuoti su dviem 3 ml dozavimo prietaisais.

Buteliukai po 150 ml, supakuoti su dviem 10 ml dozavimo prietaisais.


Gali būti platinamos ne visų dydžių pakuotės.


Norint gauti informacijos apie šį veterinarinį vaistą, reikia susisiekti su rinkodaros teisės turėtojo vietiniu atstovu.


België/Belgique/Belgien

Zoetis Belgium SA

Tél/Tel.: +32 (0)2 746 81 78

Lietuva

Zoetis Lietuva UAB Tel: +370 525 12029


Република България

Zoetis Luxembourg Holding Sarl

Teл: +359 2 970 41 72

Luxembourg

Zoetis Belgium SA

Tél/Tel.: +32 (0)2 746 81 78


Česká republika

Zoetis Česká republika, s.r.o.

Tel: +420 283 004 111

Magyarország Zoetis Hungary Kft. Tel: +361 488 3695

Vaistinis preparatas neberegistruotas

Danmark

Orion Pharma Animal Health Tlf: +45 49 12 67 65

Malta

Agrimed Limited Tel: +356 21 465 797


Deutschland

Zoetis Deutschland GmbH

Tel: +49 30 330063 0

Nederland

Zoetis B.V.

Tel: +31 (0)10 4064 600


Eesti

Zoetis Lietuva UAB

Tel: +370 525 12029

Norge

Orion Pharma Animal Health Tlf: +47 40 0041 90


Ελλάδα

Zoetis Hellas S.A. Τηλ.: +30 210 6785800

Österreich

Zoetis Österreich GmbH Tel: +43 1 2701100 110


España

Zoetis Spain, S.L.

Tel: +34 91 4909900

Polska

Zoetis Polska Sp. z o.o.

Tel: +48 22 335 61 40


France

Zoetis France

Tél: +33 (0)1 58 07 46 00

Portugal

Zoetis Portugal, Lda. Tel: +351 21 423 55 00


Hrvatska

Zoetis Netherlands Holdings BV

Tel: +385 1 644 1460

România

Zoetis România SRL

Tel: +40 21 207 17 70


Ireland

Zoetis Ireland Limited

Tel: +353 (0) 1 467 6650

Slovenija

Zoetis Luxembourg Holding Sarl

Tel: +386 (0) 1 52 11 670


Ìsland

Icepharma hf.

Sími: +354 540 80 00

Slovenská republika

Zoetis Luxembourg Holding Sarl, o.z. Tel: +421 2 5939 6190


Italia

Zoetis Italia S.r.l.

Tel: +39 06 3366 8133

Suomi/Finland

Zoetis Finland Oy

Puh/Tel: +358 (0)9 4300 40


Kύπρος

Zoetis Hellas S.A. Τηλ.: +30 210 6785800

Sverige

Orion Pharma Animal Health Tel: +46 (0)8 623 64 40


Latvija

Zoetis Lietuva UAB

Tel: +370 525 12029

United Kingdom

Zoetis UK Limited

Tel: +44 (0) 845 300 8034