Pagrindinis puslapis Pagrindinis puslapis

Vokanamet
canagliflozin, metformin

Pakuotės lapelis: informacija pacientui


Vokanamet 50 mg/850 mg plėvele dengtos tabletės Vokanamet 50 mg/1000 mg plėvele dengtos tabletės Vokanamet 150 mg/850 mg plėvele dengtos tabletės Vokanamet 150 mg/1000 mg plėvele dengtos tabletės


kanagliflozinas/metformino hidrochloridas (canagliflozinum/metformini hydrochloridum)


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.

gydytoją, vaistininką arba slaugytoją. Žr. 4 skyrių.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?

  1. Kas yra Vokanamet ir kam jis vartojamas

  2. Kas žinotina prieš vartojant Vokanamet

  3. Kaip vartoti Vokanamet

  4. Galimas šalutinis poveikis

  5. Kaip laikyti Vokanamet

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Vokanamet ir kam jis vartojamas


    Vokanamet sudėtyje yra dvi skirtingos veikliosios medžiagos, kanagliflozinas ir metforminas. Tai yra du vaistai, kurie veikia kartu skirtingais būdais mažindami gliukozės (cukraus) kiekį kraujyje ir gali padėti apsisaugoti nuo širdies ligos 2 tipo cukriniu diabetu sergantiems suaugusiesiems.


    Šį vaistą galima vartoti vieną arba kartu su kitais vaistais, kuriuos galite vartoti II tipo diabetui gydyti (pvz., insulinas, DPP-4 inhibitorius [pvz., sitagliptinas, saksagliptinas ar linagliptinas], sulfonilurėjos dariniai [pvz., glimepiridas ar glipizidas] arba pioglitazonas), kurie mažina cukraus koncentracijas kraujyje. Jūs jau galite iš anksčiau vartoti vieną ar daugiau šių vaistų II tipo diabetui gydyti. Vokanamet vartojamas tuomet, kai vien metforminu arba metforminu kartu su kitais vaistais nuo diabeto nepavyksta gerai kontroliuoti cukraus kiekio Jūsų kraujyje. Jeigu jau vartojate kanagliflozino ir metformino atskiromis tabletes, Vokanamet jas gali pakeisti viena tablete.


    Svarbu laikytis gydytojo arba slaugytojo nurodytos dietos ir mankštintis.


    Kas yra II tipo cukrinis diabetas?

    II tipo cukrinis diabetas yra būklė, kai organizmas gamina nepakankamai insulino ir organizme gaminamas insulinas veikia ne taip gerai, kaip turėtų. Be to, organizme gali gamintis per daug cukraus. Kai taip atsitinka, cukrus (gliukozė) kaupiasi kraujyje. Tai gali lemti tokias sunkias medicinines būkles, pvz., širdies ligą, inkstų ligą, aklumą ir galūnių amputaciją.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Vokanamet Vokanamet vartoti negalima

    • jeigu yra alergija kanagliflozinui ir metforminui arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje);

    • jeigu sergate kepenų liga;

    • jeigu yra labai susilpnėjusi inkstų funkcija;

    • jeigu sergate nekontroliuojamu diabetu ir yra, pvz., sunki hiperglikemija (didelis gliukozės kiekis kraujyje), pasireiškia pykinimas, vėmimas, viduriavimas, greitas svorio kritimas, pieno rūgšties acidozė (žr. „Pieno rūgšties acidozės rizika“ toliau) arba ketoacidozė. Ketoacidozė yra būklė, kai kraujyje kaupiasi medžiagos, vadinamos „ketoniniais kūnais“, ji gali sukelti diabetinę prekomą. Simptomai gali būti pilvo skausmas, greitas ir gilus kvėpavimas, mieguistumas arba neįprastas vaisių kvapas iš burnos;

    • jei Jums yra sunki infekcija;

    • jei Jūsų organizmas neteko daug vandens (dehidratacija), t.y. dėl ilgai trunkančio arba sunkaus viduriavimo arba jeigu vėmėte kelis kartus iš eilės;

    • jeigu Jums yra diabetinė prekoma;

    • jeigu neseniai patyrėte miokardo infarktą arba turėjote sunkių kraujotakos sutrikimų, tokių kaip šokas arba pasunkėjęs kvėpavimas;

    • jeigu nesaikingai vartojate alkoholį (kasdien arba retkarčiais);

    • sergate arba neseniai sirgote širdies nepakankamumu.


      Įspėjimai ir atsargumo priemonės Pieno rūgšties acidozės rizika

      Vokanamet gali sukelti labai retą, bet labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze,

      ypač jei Jūsų inkstai neveikia tinkamai. Pieno rūgšties acidozės pasireiškimo rizika padidėja ir esant nekontroliuojamam diabetui, sunkioms infekcijoms, ilgalaikiam badavimui arba piktnaudžiavimui alkoholiu, dehidratacijai (žr. kitą informaciją toliau), kepenų funkcijos sutrikimams ir bet kurioms sveikatos būklėms, kai sumažėja organizmo dalies aprūpinimas deguonimi (pvz., ūminei sunkiai širdies ligai).

      Jeigu Jums tinka bent vienas iš pirmiau nurodytų punktų, kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.


      Laikinai nustokite vartoti Vokanamet, jeigu Jums yra būklė, kuri gali būti susijusi su dehidratacija (reikšmingu organizmo skysčių netekimu), pvz., sunkus vėmimas, viduriavimas, karščiavimas, karščio poveikis arba mažesnis nei įprastai skysčių suvartojimas. Kreipkitės į gydytoją dėl tolesnių nurodymų.


      Nustokite vartoti Vokanamet ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba vykite artimiausią ligoninę, jeigu Jums pasireiškė pieno rūgšties acidozės simptomų, nes ši būklė gali sukelti komą. Pieno rūgšties acidozės simptomai gali būti:

    • vėmimas

    • pilvo skausmas

    • raumenų mėšlungis

    • bendras prastos savijautos pojūtis su dideliu nuovargiu

    • pasunkėjęs kvėpavimas

    • sumažėjusi kūno temperatūra ir retas širdies plakimas


      Pieno rūgšties acidozės yra rimtas sutrikimas, kuris turi būti gydomas ligoninėje.


      Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoja, prieš pradėdami vartoti Vokanamet ir gydymo juo metu:

    • ką galėtumėte daryti, kad išvengti dehidratacijos (dehidratacijos požymius žr. 4 skyriuje);

    • jeigu sergate I tipo cukriniu diabetu, nes Vokanamet negalima vartoti šiai būklei gydyti;

    • jeigu Jums pasireiškė greitas svorio kritimas, pykinimas arba vėmimas, skrandžio skausmas, pernelyg didelis troškulys, greitas ir gilus kvėpavimas, sumišimas, neįprastas mieguistumas ar nuovargis, salsvas iškvepiamo oro kvapas, salsvas ar metalo prieskonis burnoje arba pakitęs šlapimo ar prakaito kvapas, nedelsiant kreipkitės į gydytoją arba vykite artimiausią ligoninę. Tai gali būti „diabetinės ketoacidozės“ požymiai – retas, bet sunkus, kartais gyvybei pavojingas sutrikimas, kuris gali pasireikšti sergant cukriniu diabetu dėl padidėjusių ketoninių kūnų koncentracijų šlapime ar kraujyje, kurios išmatuojamos laboratoriniais tyrimais. Diabetinės ketoacidozės išsivystymo rizika gali padidėti dėl ilgalaikio badavimo, besaikio alkoholio

      vartojimo, skysčių netekimo, staigaus insulino dozės sumažinimo arba padidėjusio insulino poreikio dėl didelės apimties chirurginės operacijos ar sunkios ligos;

    • jeigu kada nors buvo diagnozuota sunki širdies liga arba esate patyrę insultą;

    • jeigu vartojate kraujospūdį mažinančius (antihipertenzinius) vaistus arba kada nors buvo mažas kraujospūdis (hipotenzija). Daugiau informacijos yra pateikta toliau skyrelyje „Kiti vaistai ir Vokanamet“;

    • jeigu Jums buvo amputuotos apatinės galūnės;

    • svarbu reguliariai tikrinti pėdas ir laikytis visų sveikatos priežiūros specialisto pateiktų pėdų priežiūros patarimų ir patarimų pakankamam skysčių balansui palaikyti. Turite nedelsiant pranešti gydytojui, jeigu pastebite bet kokias žaizdas ar spalvos pokyčius, jeigu pėda pasidarė jautri arba pajutote skausmą. Kai kurie tyrimai rodo, kad kanagliflozino vartojimas galėjo prisidėti prie apatinių galūnių amputacijos (daugiausia pirštų ir vidurinės pėdos dalies amputacijos) rizikos padidėjimo;

    • nedelsdami kreipkitės į savo gydytoją, jeigu Jums tuo pat metu pasireikštų skausmas lyties organų srityje arba srityje tarp lyties organų ir išangės arba tos vietos taptų skausmingos, jos paraustų arba patintų, taip pat pradėtumėte karščiuoti arba pasijustumėte blogai. Šie simptomai gali būti retos, bet rimtos ar net grėsmę gyvybei keliančios infekcijos, vadinamos tarpvietės nekrozuojančiu fascitu arba Fornjė gangrena, kuri sunaikina poodinį audinį, požymis. Fornjė gangreną būtina nedelsiant gydyti;

    • jeigu Jums yra grybelinės makšties infekcijos požymių, tokių kaip sudirgimas, niežulys, neįprastos išskyros ar kvapas.

    • jei sergate sunkia inkstų ar šlapimo takų infekcine liga su karščiavimu, gydytojas gali paprašyti nutraukti Vokanamet vartojimą, kol pasveiksite.


      Inkstų funkcija

      Jūsų inkstai bus ištirti atliekant kraujo tyrimą prieš pradedant vartoti šį vaistą ir gydymo Vokanamet metu. Jeigu esate senyvo amžiaus ir (arba) Jūsų inkstų funkcija yra susilpnėjusi, gydytojas tikrins Jūsų inkstų funkciją mažiausiai kartą per metus arba dažniau.


      Operacija

      Jeigu Jums reikia atlikti didelę operaciją, turite nustoti vartoti Vokanamet procedūros metu ir kurį laiką po procedūros. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl pradėti vartoti Vokanamet.


      Jūsų gydytojas nuspręs, ar nutraukus Vokanamet vartojimą, Jums reikia paskirti kitą cukraus kiekį kraujyje reguliuojantį gydymą. Svarbu, kad laikytumėtės gydytojo nurodymų.


      Gliukozė šlapime

      Dėl kanagliflozino veikimo būdo, vartojant šį vaistą, gali būti teigiami cukraus (gliukozės) nustatymo Jūsų šlapime mėginiai.


      Vaikams ir paaugliams

      Vokanamet nerekomenduojama vartoti vaikams ir jaunesniems kaip 18 metų paaugliams, nes duomenų apie šiuos pacientus nėra.


      Kiti vaistai ir Vokanamet

      Jeigu Jums reikia į kraują suleisti kontrastinės medžiagos, kurios sudėtyje yra jodo, pvz., atliekant rentgeno arba skenavimo tyrimą, prieš leidžiant arba leidimo metu turite nustoti vartoti Vokanamet. Gydytojas nuspręs, kada turite nustoti ir kada vėl pradėti vartoti Vokanamet.


      Jeigu vartojate ar neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba vaistininkui. Tai padaryti reikia dėl to, kad šis vaistas gali keisti kai kurių kitų vaistų veikimo būdą. Be to, kai kurie kiti vaistai gali keisti šio vaisto veikimo būdą. Jums gali reikėti dažniau tirti gliukozės kiekį kraujyje ir inkstų funkciją arba gydytojui gali reikėti koreguoti Vokanamet dozę. Ypač svarbu paminėti:

    • insuliną ar kokį nors sulfonilurėjos preparatą (pvz., glimepiridą ar glipizidą) cukriniam diabetui gydyti – Jūsų gydytojas gali pageidauti sumažinti dozę, kad išvengtumėte per mažų cukraus koncentracijų kraujyje (hipoglikemijos) atsiradimo;

    • vaistus, kurie skatina šlapimo gamybą (diuretikai);

    • jonažolių preparatų (augalinius vaistus depresijai gydyti);

    • karbamazepiną, fenitoiną ar fenobarbitalį (vaistus, kurie vartojami traukuliams gydyti);

    • efavirenzą arba ritonavirą (vaistą, kuris vartojamas ŽIV infekcijai gydyti);

    • rifampiciną (antibiotiką, kuris vartojamas tuberkuliozei gydyti);

    • kolestiraminą (vaistą, vartojamą cholesterolio kiekiui kraujyje mažinti). Žr. 3 skyrių „Kaip vartoti“;

    • digoksiną ar digitoksiną (vaistus, kurie vartojami kai kuriems širdies sutrikimams gydyti).

      Vartojant Vokanamet, gali tekti matuoti digoksino ar digitoksino koncentracijas Jūsų kraujyje;

    • dabigatraną (kraują skystinantį vaistą, mažinantį krešulių susidarymo riziką);

    • vaistų, kurių sudėtyje yra alkoholio. Žr. skyrių „Vokanamet vartojimas su alkoholiu“;

    • cimetidiną (vaistą, skiriamą gydyti skrandžio problemas);

    • kortikosteroidų (vartojamų gydyti įvairias būkles, pvz., sunkų odos uždegimą arba astmos paūmėjimą), kurie yra vartojami per burną, leidžiami injekcijomis arba įkvepiami;

    • beta-2 agonistų (pvz., salbutamolio ar terbutalino), kurie vartojami astmai gydyti;

    • vaistus, vartojamus skausmui ir uždegimui gydyti (NVNU ir COX-2 inhibitoriai, pvz., ibuprofenas ir celecoksibas);

    • tam tikrus vaistus padidėjusiam kraujospūdžiui gydyti (AKF inhibitoriai ir angiotenzino II receptorių blokatoriai).


      Vokanamet vartojimas su alkoholiu

      Vartodami Vokanamet, venkite piktnaudžiauti alkoholiu,nes tai gali padidinti pieno rūgšties acidozės riziką (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“).


      Nėštumas ir žindymo laikotarpis

      Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama arba prieš tęsdama šio vaisto vartojimą pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.


      Kanagliflozinas, viena iš Vokanamet veikliųjų medžiagų, neturi būti vartojama nėštumo metu. Pasikalbėkite su savo gydytoju, kaip geriausia kontroliuoti cukraus kiekį kraujyje nevartojant Vokanamet, vos tik sužinote, kad esate nėščia.


      Neturite vartoti Vokanamet, jei maitinate krūtimi. Pasikalbėkite su gydytoju, ar reikia nutraukti vaisto vartojimą, ar žindymą.


      Vairavimas ir mechanizmų valdymas

      Vokanamet neveikia arba veikia nereikšmingai gebėjimą vairuoti, važiuoti dviračiu ir valdyti įrankius arba mechanizmus. Vis dėlto buvo pranešta apie galvos svaigimą ir apsvaigimą, kurie gali veikti Jūsų

      gebėjimą vairuoti, važiuoti dviračiu ir valdyti įrankius arba mechanizmus.


      Vokanamet vartojant kartu su kitais vaistais, vadinamais sulfonilurėjos dariniais, diabetui gydyti (pvz., glimepiridas ar glipizidas) ar insulinu, gali padidėti cukraus koncentracijos sumažėjimo kraujyje (hipoglikemijos) rizika. Požymiai yra miglotas matymas, lūpų dilgčiojimas, virpėjimas, prakaitavimas, išblyškimas, nuotaikos pokyčiai arba nerimo ar sumišimo jutimas. Tai gali veikti gebėjimą vairuoti, važiuoti dviračiu ir valdyti kokius nors įrengimus ar mechanizmus. Jeigu pasireiškia kuris nors mažos gliukozės koncentracijos kraujyje požymis, kuo greičiau pasakykite gydytojui.


      Vokanamet sudėtyje yra natrio

      Šio vaisto tabletėje yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t. y. jis beveik neturi reikšmės.


  3. Kaip vartoti Vokanamet


    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas arba vaistininkas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją arba vaistininką.

    Kiek vartoti

    • Vokanamet dozė yra viena tabletė du kartus per parą.

    • Vartojamo Vokanamet stiprumas priklauso nuo Jūsų būklės ir kanagliflozino bei metformino kiekio, reikalingo cukraus kiekiui Jūsų kraujyje kontroliuoti.

    • Gydytojas skirs Jums tinkamo stiprumo vaistą.


      Kaip vartoti

    • Nurykite visą tabletę užsigerdami vandeniu.

    • Geriausia išgerti tabletę valgio metu. Tai sumažins skrandžio sutrikimų tikimybę.

    • Pasistenkite tabletes kasdien gerti tuo pačiu metu. Tai padės prisiminti jas išgerti.

    • Jei gydytojas paskyrė šį vaistą kartu su vaistu, mažinančiu cholesterolio kiekį, pvz., kolestiraminu, Jūs turite pavartoti šį vaistą mažiausiai 1 val. prieš pavartojant vaistą, mažinantį cholesterolio kiekį, ar po 4-6 val. po jo pavartojimo.


      Jūsų gydytojas gali skirti vartoti Vokanamet kartu su kitais gliukozės koncentraciją kraujyje mažinančiais vaistais. Nepamirškite vartoti visus vaistus taip, kaip nurodė Jūsų gydytojas, kad poveikis Jūsų sveikatai būtų kuo geriausias.


      Dieta ir fizinis aktyvumas

      Kad cukrinis diabetas būdų kontroliuojamas, vis tiek turite laikytis Jūsų gydytojo, vaistininko ir slaugytojo nurodymų dėl dietos ir fizinio krūvio. Ypač jeigu laikotės kūno masę reguliuojančiosios

      cukrinio diabeto dietos, ir toliau jos laikykitės vartodami šį vaistą.


      Ką daryti pavartojus per didelę Vokanamet dozę?

      Kadangi Vokanamet sudėtyje yra metformino, tai jei pavartojote per daug šio vaisto, Jums gali pasireikšti pieno rūgšties acidozė. Jei taip atsitiktų, Jus gali reikėti skubiai guldyti į ligoninę, nes pieno

      rūgšties acidozė gali sukelti komą. Pieno rūgšties acidozės simptomai apima vėmimą, pilvo skausmą,

      raumenų spazmus, bendrą pablogėjusią savijautą su sunkiu nuovargiu ar sunkumu kvėpuoti. Kiti simptomai yra sumažėjusi kūno temperatūra ir širdies plakimas. Nedelsiant nustokite vartoti šį vaistą ir kuo greičiau kreipkitės į gydytoją ar artimiausią ligoninę (žr. 2 skyrių). Šio vaisto pakuotę pasiimkite su savimi.


      Pamiršus pavartoti Vokanamet

    • Jeigu pamiršote išgerti dozę, padarykite tai, kai tik prisiminsite. Vis dėlto, jeigu jau yra kitos dozės vartojimo laikas, pamirštąją dozę praleiskite.

    • Negalima vartoti dvigubos dozės norint kompensuoti praleistą dozę.


      Nustojus vartoti Voknamet

      Jeigu nustosite vartoti šį vaistą, cukraus koncentracija Jūsų kraujyje gali padidėti. Nenutraukite šio vaisto vartojimo, prieš tai nepasitarę su savo gydytoju.


      Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, vaistininką arba slaugytoją.


  4. Galimas šalutinis poveikis


    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms.


    Nutraukite Vokanamet vartojimą, kiek galima greičiau kreipkitės į gydytoją arba vykite į artimiausios ligoninės priėmimo skyrių, jeigu pasireiškia kuris nors toliau išvardytas sunkus šalutinis poveikis:


    Sunkios alerginės reakcijos (retas, gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

    Galimi sunkios alerginės reakcijos požymiai gali būti:

    • veido, lūpų, burnos, liežuvio ar gerklės patinimas, galintis apsunkinti kvėpavimą ar rijimą.

      Pieno rūgšties acidozė (labai retas, gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 000 žmonių)

      Vokanamet gali sukelti labai retą, tačiau labai sunkų šalutinį poveikį, vadinamą pieno rūgšties acidoze (žr. skyrių „Įspėjimai ir atsargumo priemonės“). Tokiu atveju turite nustoti vartoti Vokanamet ir

      nedelsdami kreiptis į gydytoją arba vykite artimiausią ligoninę, nes pieno rūgšties acidozės gali

      sukelti komą.


      Diabetinė ketoacidozė (retas, gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 1 000 žmonių)

      Diabetinės ketoacidozės požymiai (taip pat žr. 2 skyrių):

      • padidėjusios ketoninių kūnų koncentracijos Jūsų šlapime arba kraujyje;

      • greitas svorio kritimas;

      • pykinimas arba vėmimas;

      • skrandžio skausmas;

      • pernelyg didelis troškulys;

      • greitas ir gilus kvėpavimas;

      • sumišimas;

      • neįprastas mieguistumas ar nuovargis;

      • salsvas iškvepiamo oro kvapas, salsvas ar metalo prieskonis burnoje arba pakitęs šlapimo ar prakaito kvapas.


        Tai gali pasireikšti nepriklausomai nuo gliukozės koncentracijos kraujyje. Gydytojas gali nuspręsti laikinai ar visam laikui nutraukti gydymą Vokanamet.


        Dehidratacija (nedažnas, gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

    • pernelyg didelis skysčių pasišalinimas iš organizmo (dehidratacija). Toks poveikis dažniau pasireiškia vyresniems žmonėms (75 metų ir vyresniems), pacientams, kurie turi problemų su inkstais, ir pacientams, vartojantiems šlapimo išskyrimą skatinančių tablečių (diuretikų). Galimi dehidratacijos požymiai yra:

      • galvos svaigimo ar sukimosi pojūtis;

      • apalpimas (alpimas) arba galvos svaigimas arba nualpimas atsistojant;

      • labai stiprus burnos džiūvimas arba lipnumas burnoje, labai didelis troškulys;

      • labai didelio silpnumo ar nuovargio jutimas;

      • mažas išskiriamo šlapimo kiekis arba visiškas šlapimo neišsiskyrimas;

      • dažnas širdies plakimas.


        Kiek galima greičiau pasakykite gydytojui, jeigu pasireiškia kuris nors toliau išvardytas šalutinis poveikis

        Hipoglikemija (labai dažnas, gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

    • maža cukraus koncentracija kraujyje (hipoglikemija) – vartojant šį vaistą kartu su insulinu arba sulfonilurėjos dariniu (pvz., glimepiridu ar glipizidu).

      Galimos mažos cukraus koncentracijos kraujyje požymiai yra šie:

      • miglotas matymas;

      • lūpų dilgčiojimas;

      • virpėjimas, prakaitavimas, išblyškimas;

      • nuotaikos pokyčiai arba nerimo jutimas, arba sumišimo būsena.


        Jūsų gydytojas pasakys Jums, kaip gydyti sumažėjusią cukraus koncentraciją kraujyje ir kaip elgtis, jeigu yra kuris nors aukščiau nurodytas požymis.


        Šlapimo takų infekcijos (dažnas, gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

    • Sunkios šlapimo takų infekcijos požymiai, pvz.:

      • karščiavimas ir (arba) šaltkrėtis;

      • deginimo jausmas šlapinimosi metu;

      • nugaros ar šono skausmas.


        Nors taip nutinka ir nedažnai, bet jei šlapime pastebėsite kraujo, nedelsiant kreipkitės į gydytoją.

        Kiti šalutiniai poveikiai, vartojant vien kanaglifloziną Labai dažnas (gali pasireikšti dažniau kaip 1 iš 10 žmonių)

    • mieliagrybių sukelta makšties infekcija.


      Dažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 10 žmonių)

    • varpos arba apyvarpės išbėrimas ar paraudimas (mieliagrybių infekcija);

    • šlapinimosi pokyčiai (įskaitant dažnesnį šlapinimąsi arba šlapinimąsi didesniais kiekiais, poreikį skubiai pasišlapinti, poreikį šlapintis naktimis);

    • vidurių užkietėjimas;

    • troškulio jutimas;

    • blogumas (pykinimas);

    • kraujo tyrimai gali parodyti riebiųjų medžiagų (cholesterolio) koncentracijos pokyčius ir raudonųjų kraujo ląstelių kiekio (hematokrito) padidėjimą Jūsų kraujyje.


      Nedažnas (gali pasireikšti rečiau kaip 1 iš 100 žmonių)

    • išbėrimas arba odos paraudimas – kuris gali būti niežtintysis, su iškiliais mazgeliais, šlapiuoti arba pasireikšti pūslėmis.

    • dilgėlinė;

    • kraujo tyrimai gali parodyti su inkstų funkcija susijusius pokyčius (padidėjusios kreatinino ar šlapalo koncentracijos) arba padidėjusią kalio koncentraciją;

    • kraujo tyrimuose gali būti nustatytas fosfatų kiekio padidėjimas;

    • kaulų lūžis;

    • inkstų nepakankamumas (daugiausia kaip pasekmė per didelio skysčio praradimo Jūsų organizme);

    • apatinių galūnių amputacija (daugiausia pirštų), ypač jeigu Jums yra didelė širdies ligos rizika;

    • fimozė – sunkumas atitraukti apyvarpę nuo varpos galo;

    • odos reakcijos, pasireiškusios pabuvus saulės spinduliuose.


      Šalutiniai poveikiai, vartojant vieną metforminą, kurie nebuvo aprašyti vartojant kanaglifloziną:

    • labai dažnas: blogumas (pykinimas), vėmimas, viduriavimas, skrandžio skausmas ir apetito netekimas;

    • dažnas: metalo skonis burnoje (skonio sutrikimas);

    • labai retas: sumažėjęs vitamino B12 kiekis (gali sukelti anemiją – sumažėjusį raudonųjų kraujo kūnelių skaičių), kepenų funkcijos tyrimo sutrikimai, hepatitas (kepenų sutrikimas) ir niežulys.


      Dažnis nežinomas (negali būti apskaičiuotas pagal turimus duomenis)

    • tarpvietės nekrozuojantis fascitas arba Fornjė gangrena, rimta genitalijų arba srities tarp lyties organų ir išangės minkštųjų audinių infekcija.


      Pranešimas apie šalutinį poveikį

      Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui, vaistininkui arba slaugytojai. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi V priedenurodytanacionalinepranešimosistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti Vokanamet


    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.


    Ant buteliuko ir dėžutės po „EXP/Tinka iki“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos.


    Laikyti ne aukštesnėje kaip 30 °C temperatūroje.

    Jeigu pakuotė yra pažeista arba yra sugadinimo požymių, Vokanamet vartoti negalima.


    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija Vokanamet sudėtis


Vokanamet yra tiekiamas DTPE buteliukuose su vaikams neatidaromu uždoriu. Pakuočių dydžiai: kartono dėžutės, kuriose yra po 20 ir 60 tablečių bei sudėtinės pakuotės dėžutės, kuriose yra

180 tablečių (3 buteliukai po 60 tablečių kiekviename).


Gali būti tiekiamos ne visų dydžių pakuotės.


Registruotojas

Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30

B-2340 Beerse Belgija

Gamintojas Janssen-Cilag SpA Via C. Janssen Borgo San Michele 04100 Latina

Italija


Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą:


België/Belgique/Belgien Mundipharma BV Tél/Tel: +32 15 45 11 80

info@mundipharma.be

Lietuva

UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88

lt@its.jnj.com


България

ТП Мундифарма Гезелшафт М.Б.Х. Тел.: +359 2 962 13 56

mundipharma@mundipharma.bg

Luxembourg/Luxemburg

Mundipharma BV Tél/Tel: +32 15 45 11 80

info@mundipharma.be


Česká republika

Mundipharma GesmbH. Austria - organizační složka ČR

Tel: +420 222 318 221

office@mundipharma.cz

Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858

janssenhu@its.jnj.com


Danmark Mundipharma A/S Tlf: +45 45 17 48 00

mundipharma@mundipharma.dk

Malta

AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000


Deutschland

Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955

jancil@its.jnj.com

Nederland

Mundipharma Pharmaceuticals B.V. Tel: +31 33 450 82 70

info@mundipharma.nl


Eesti

UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410

ee@its.jnj.com

Norge

Mundipharma AS Tlf: +47 67 51 89 00

post@mundipharma.no


Ελλάδα

Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000

Österreich

Mundipharma Gesellschaft m.b.H. Tel: +43 1 523 25 05 -0

office@mundipharma.at


España

Mundipharma Pharmaceuticals, S.L. Tel: +34 91 3821870

infomed@mundipharma.es

Polska

Mundipharma Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 866 87 12

biuro@mundipharma.pl


France

Janssen-Cilag

Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03

medisource@its.jnj.com

Portugal

Mundipharma Farmacêutica Lda Tel: +351 21 90 13 162

Portugal.regulatory@mundipharma.pt

Hrvatska

Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700

jjsafety@JNJCR.JNJ.com

România

Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800


Ireland

Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122

Slovenija

Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00

Janssen_safety_slo@its.jnj.com


Ísland

Janssen-Cilag AB Sími: +354 535 7000

janssen@vistor.is

Slovenská republika Mundipharma Ges.m.b.H.-o.z. Tel: +421 2 6381 1611

mundipharma@mundipharma.sk


Italia

Mundipharma Pharmaceuticals Srl Tel: +39 02 3182881

infomedica@mundipharma.it

Suomi/Finland

Mundipharma Oy

Puh/Tel: +358 9 8520 2065

info@mundipharma.dk


Κύπρος

Mundipharma Pharmaceuticals Ltd Τηλ: +357 22 815656

Drug.Safety@mundipharma.com.cy

Sverige

Mundipharma AB

Tel: +46 31 773 75 30

info@mundipharma.se


Latvija

UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561

lv@its.jnj.com

United Kingdom (Northern Ireland) Mundipharma Pharmaceuticals Limited Tel: +353 1 2063800


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM-mm}.