Pagrindinis puslapis Pagrindinis puslapis

Silapo
epoetin zeta

Pakuotės lapelis: informacija vartotojui


Silapo 1 000 TV/0,3 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 2 000 TV/0,6 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 3 000 TV/0,9 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 4 000 TV/0,4 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 5 000 TV/0,5 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 6 000 TV/0,6 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 8 000 TV/0,8 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 10 000 TV/1 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 20 000 TV/0,5 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 30 000 TV/0,75 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte Silapo 40 000 TV/1 ml injekcinis tirpalas užpildytame švirkšte


epoetinas zeta


Atidžiai perskaitykite visą šį lapelį, prieš pradėdami vartoti vaistą, nes jame pateikiama Jums svarbi informacija.


Apie ką rašoma šiame lapelyje?


  1. Kas yra Silapo ir kam jis vartojamas

  2. Kas žinotina prieš vartojant Silapo

  3. Kaip vartoti Silapo

  4. Galimas šalutinis poveikis

  5. Kaip laikyti Silapo

  6. Pakuotės turinys ir kita informacija


  1. Kas yra Silapo ir kam jis vartojamas


    Silapo sudėtyje yra aktyviosios medžiagos epoetino zeta – baltymo, kuris skatina kaulų čiulpus gaminti daugiau hemoglobiną (deguonį pernešančią medžiagą) pernešančių raudonųjų kraujo kūnelių. Epoetinas zeta yra žmogaus baltymo eritropoetino kopija ir veikia taip pat.


    • Silapo skirtas inkstų ligos sukeltai simptominei anemijai gydyti


      • vaikams, kuriems taikoma hemodializė;

      • suaugusiesiems, kuriems taikoma hemodializė arba peritoninė dializė;

      • suaugusiesiems sunkiai anemijai gydyti, kuriems dar netaikoma dializė.


        Jei sergate inkstų liga ir jūsų inkstai negamina pakankamai eritropoetino (būtino raudoniesiems kraujo kūneliams gaminti), jums gali trūkti raudonųjų kraujo kūnelių. Silapo skiriamas kaulų čiulpams stimuliuoti, kad jie gamintų daugiau raudonųjų kraujo kūnelių.


    • Silapo skirtas anemijai gydyti suaugusiesiems, kuriems taikoma minkštųjų audinių navikų, piktybinės limfomos arba dauginės mielomos (kaulų čiulpų vėžio) chemoterapija ir gali reikėti kraujo perpylimo. Silapo gali sumažinti kraujo perpylimo poreikį tokiems pacientams.

    • Silapo skirtas vidutinio sunkumo anemijai gydytisuaugusiesiems, kuriems prieš operaciją imamas ir kaupiamas kraujas, kad operacijos metu ar po jos būtų galima perpilti pacientui jo paties kraujo. Silapo stimuliuoja raudonųjų kraujo kūnelių gamybą, todėl gydytojai gali paimti iš šių asmenų daugiau kraujo.


    • Silapo skirtas vidutinio sunkumo anemijai gydyti suaugusiesiems, kuriems numatyta atlikti didelę ortopedinę operaciją (pvz., klubo ar kelio sąnario pakeitimo operacijas), kad sumažėtų potenciali būtinybė perpilti kraują.


    • Silapo skirtas anemijai gydyti suaugusiesiems, sergantiems kaulų čiulpų sutrikimu, dėl kurio nutrūksta kraujo kūnelių gamyba (mielodisplaziniais sindromais). Silapo gali sumažinti kraujo perpylimo poreikį.


  2. Kas žinotina prieš vartojant Silapo Silapo vartoti negalima

    • Jeigu yra alergija epoetinui zeta arba bet kuriai pagalbinei šio vaisto medžiagai (jos išvardytos 6 skyriuje).

    • Jeigu Jums diagnozuota tikroji raudonųjų kraujo kūnelių aplazija (kai kaulų čiulpai negali pagaminti pakankamai raudonųjų kraujo kūnelių) po ankstesnio gydymo bet kokiu vaistu,

      stimuliuojančiu eritrocitų gamybą (įskaitant Silapo). Žr. 4 skyrių.

    • Jeigu Jūsų kraujospūdis labai aukštas ir jo nepavyksta pakankamai kontroliuotivaistais.

    • Siekiant stimuliuoti raudonųjų kraujo kūnelių gamybą (kad gydytojai galėtų paimti iš Jūsų daugiau kraujo), jei Jums negalima perpilti Jūsų paties kraujo operacijos metu ar po jos.

    • Jeigu Jums numatyta atlikti didelę planinę ortopedinę operaciją (pvz., yra numatyta klubo ar kelio sąnario operacija) ir Jūs:

      • sergate sunkia širdies liga

      • turite sunkių venų ir arterijų sutrikimų;

      • neseniai patyrėte širdies priepuolį arba insultą;

      • negalite vartoti kraują skystinančių vaistų.


        Silapo gali Jums netikti. Pasitarkite su gydytoju. Vartojant Silapo kai kuriems pacientams reikia vaistų kraujo krešėjimo rizikai sumažinti. Jei negalite vartoti kraują krešėjimą stabdančių vaistų, nevartokite Silapo.


        Įspėjimai ir atsargumo priemonės

        Pasitarkite su gydytoju, vaistininku arba slaugytoju prieš vartodami Silapo.


        Silapo ir kiti raudonųjų kraujo kūnelių gamybą stimuliuojantys vaistai gali padidinti kraujo krešulių susidarymo riziką visiems pacientams. Ši rizika gali būti didesnė, jei Jums būdingi kiti rizikos veiksniai, susiję su kraujo krešulių atsiradimu (pavyzdžiui, esate turėję kraujo krešulį praeityje arba turite antsvorio, sergate diabetu, širdies liga arba ilgai negalite vaikščioti dėl operacijos ar ligos). Pasakykite savo gydytojui apie visus tokius dalykus. Gydytojas padės nuspręsti, ar Silapo jums tinka.


        Pasitarkite su gydytoju, jei jums tinka bet kuris iš toliau nurodytų atvejų. Galbūt vis tiek galėsite vartoti, bet pirmiausia aptarkite tai su gydytoju:


    • Jeigu žinote, kad Jums yra arba yra buvę:

      • aukštas kraujospūdis;

      • epilepsijos priepuolių ar traukulių;

      • kepenų ligų;

      • kitų priežasčių sukelta mažakraujystė;

      • porfirija (retas kraujo sutrikimas).

    • Jei sergate lėtiniu inkstų nepakankamumu ir ypač jei netinkamai reaguojate į Silapo, gydytojas patikrins Silapo dozę, nes pakartotinis Silapo dozės didinimas, jei netinkamai reaguojate į gydymą, gali padidinti riziką, kad kils širdies arba kraujagyslių problema, taip pat gali padidėti miokardo infarkto, insulto ir mirties rizika.


    • Jei sergate vėžiu, atminkite, kad raudonųjų kraujo kūnelių gamybą skatinantys vaistai (pvz., Silapo) gali veikti kaip augimą skatinantys veiksniai ir todėl teoriškai gali paskatinti vėžio progresavimą. Priklausomai nuo konkrečios situacijos, Jums gali labiau tikti kraujo perpylimas. Aptarkite tai su gydytoju.


    • Jei sergate vėžiu, atminkite, kad Silapo vartojimas gali būti susijęs su trumpesniu išgyvenamumu ir didesne mirties rizika galvos ir kaklo vėžiu bei metastazavusiu krūties vėžiu sergantiems pacientams, kuriems taikoma chemoterapija.


    • Taikant gydymą epoetinais pranešta apie sunkias odos reakcijas, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą (SDS) ir toksinę epidermio nekrolizę (TEN).


      SDS ir (arba) TEN iš pradžių gali pasireikšti liemens srityje atsirandančiu židininiu išbėrimu rausvomis dėmėmis arba apskritais išbėrimo lopais, kurių viduryje dažnai iškyla pūslelė. Taip pat gali atsirasti opelės burnoje, ryklėje, nosyje, ant lyties organų ir akių (raudonos ir pabrinkusios akys). Prieš atsirandant šiems sunkiems odos išbėrimams dažnai pasireiškia karščiavimas ir (arba) į gripą panašūs simptomai. Išbėrimas gali progresuoti: išplitusiame plote luptis oda ir gali išsivystyti gyvybei pavojingos komplikacijos.


      Jei Jums pasireiškė sunkus išbėrimas ar kitų iš šių su oda susijusių simptomų, nutraukite Silapo vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba į gydymo įstaigą.


      Specialus atsargumas būtinas dėl kitų raudonųjų kraujo ląstelių gamybą stimuliuojančių vaistų Silapo yra vienas iš vaistų, kurie raudonųjų kraujo ląstelių gamybą stimuliuoja panašiai, kaip žmogaus baltymas eritropoetinas. Jūsų sveikatos priežiūros specialistas visuomet įregistruos tą vaistą, kurį Jūs vartojate.


      Jei gydymo metu Jums paskirtas kitas nei Silapo šios grupės vaistas, prieš jo vartojant pasitarkite su gydytoju arba vaistininku.


      Kiti vaistai ir Silapo

      Jeigu vartojate, neseniai vartojote kitų vaistų arba dėl to nesate tikri, apie tai pasakykite gydytojui arba

      vaistininkui.


      Jeigu vartojate vaisto, vadinamo ciklosporinu (jis skiriamas, pavyzdžiui, po inkstų persodinimo), gydymo vaistu Silapo metu gydytojas gali Jus nukreipti kraujo tyrimui – ciklosporino koncentracijai tikrinti.


      Geležies papildai ir kitos kraują stimuliuojančios medžiagos gali padidinti Silapo veiksmingumą. Jūsų gydytojas nuspręs, ar turite jų vartoti.


      Jei lankotės ligoninėje, klinikoje ar pas šeimos gydytoją, pasakykite, kad jums taikomas gydymas Silapo vaistu. Tai gali būti svarbu kitų sutrikimų gydymui arba tyrimų rezultatams.


      Nėštumas, žindymo laikotarpis ir vaisingumas

      Svarbu pranešti gydytojui, jei jums tinka toliau nurodytos sąlygos. Galbūt vis tiek galėsite vartoti

      Silapo, bet pirmiausia aptarkite tai su gydytoju.


    • Jeigu esate nėščia, žindote kūdikį, manote, kad galbūt esate nėščia arba planuojate pastoti, tai prieš vartodama šį vaistą pasitarkite su gydytoju ar vaistininku.


      Duomenų apie Silapo poveikį vaisingumui nėra.

      Vairavimas ir mechanizmų valdymas

      Poveikio vairuoti ir valdyti mechanizmus tyrimų neatlikta.


      Silapo sudėtyje yra fenilalanino

      Kiekvienoje šio vaisto dozavimo vienete yra iki 0,5 mg fenilalanino. Fenilaninas gali būti kenksmingas sergantiems fenilketonurija, reta genetine liga, kuria sergant fenilaninas kaupiasi organizme, nes organizmas negali jo tinkamai pašalinti.


      Silapo sudėtyje yra natrio

      Šio vaisto dozavimo vienete yra mažiau kaip 1 mmol (23 mg) natrio, t.y. jis beveik neturi reikšmės.


  3. Kaip vartoti Silapo


    Visada vartokite šį vaistą tiksliai kaip nurodė gydytojas. Jeigu abejojate, kreipkitės į gydytoją.

    Jūsų gydytojas atliko kraujo tyrimus ir nusprendė, kad jums reikia Silapo. Silapo gali būti vartojamas injekcijomis:

    • Leidžiant į veną arba per prie venos prijungtą vamzdelį.

    • Arba po oda.


      Kaip bus atliekamos Silapo injekcijos, nuspręs gydytojas. Paprastai injekcijas atlieka gydytojas, slaugytojas ar kitas sveikatos priežiūros specialistas. Priklausomai nuo gydymo Silapo priežasčių, kai kurie asmenys vėliau gali išmokti susileisti vaisto po oda patys: žr. skyrių Instrukcijos, kaip susileisti Silapo patiems.


      Silapo vartoti negalima:

    • Pasibaigus nurodytam tinkamumo laikui, nurodytam etiketėje ir ant išorinės dėžutės;

    • jei žinote arba manote, kad vaistas galėjo būti atsitiktinai užšaldytas arba

    • jei buvo sugedęs šaldytuvas.


      Jums skirta Silapo dozė priklauso nuo kūno svorio kilogramais. Jūsų anemijos priežastis taip pat yra svarbus veiksnys gydytojui priimant sprendimą dėl tinkamos dozės.


      Jūsų gydytojas reguliariai tikrins jūsų kraujospūdį, kol vartosite Silapo.


      Inkstų ligomis sergantys asmenys

    • Gydytojas palaikys 10–12 g/dl hemoglobino koncentracijos lygį Jūsų kraujyje, nes aukštas hemoglobino lygis gali padidinti kraujo krešulių susidarymo ir mirties riziką. Vaikų hemoglobino lygis turi būti palaikomas tarp 9,5 ir 11 g/dl.

    • Rekomenduojama pradinė Silapo dozė suaugusiesiems ir vaikams yra 50 tarptautinių vienetų (TV) kilogramui (/kg) kūno svorio,leidžiamatris kartus per savaitę.

    • Pacientams, kuriems atliekama peritoninė dializė, Silapo galima skirti dukart per savaitę.

    • Suaugusiesiems ir vaikams Silapo skiriamas kaip injekcija į veną arba per prie venos prijungtą vamzdelį. Jei tokia prieiga (į veną arba per vamzdelį) nesudaryta, gydytojas gali nuspręsti, kad Silapo reikia leisti po oda. Tai taikoma pacientams, kuriems atliekama dializė, ir pacientams,

      kuriems dializė dar neatliekama.

    • Gydytojas reguliariai nukreips Jus atlikti kraujo tyrimus, kad patikrintų anemijos atsaką ir gali keisti dozę, paprastai ne dažniau nei kas keturias savaites. Reikia vengti hemoglobino lygio padidėjimo daugiau nei 2 g/dl per keturias savaites.

    • Kai anemija bus išgydyta, gydytojas ir toliau reguliariai atliks jūsų kraujo tyrimus. Silapo dozė ir vartojimo dažnis gali būti toliau keičiami, siekiant palaikyti atsaką į gydymą. Gydytojas skirs

      mažiausią veiksmingą dozę, leidžiančią kontroliuoti anemijos simptomus.

    • Jei netinkamai reaguojate į Silapo, gydytojas patikrins dozę ir praneš, jei reikės ją pakeisti.

    • Jei taikomas didesnis Silapo dozavimo intervalas (vaisto gaunate rečiau nei kartą per savaitę), gali nepavykti išlaikyti tinkamą hemoglobino lygį ir gali reikėti padidinti Silapo dozę arba vartojimo dažnį.

    • Prieš gydymą Silapo ir gydymo metu Jums gali būti duodama geležies papildų, kad gydymas būtų veiksmingesnis.

    • Jei pradėjus gydymą Silapo vaistu Jums atliekama dializė, gali reikėti koreguoti dializės režimą.

      Tai spręs Jūsų gydytojas.


      Suaugusieji, kuriems taikoma chemoterapija

    • Gydytojas gali pradėti skirti Jums Silapo, jeigu hemoglobino koncentracija Jūsų kraujyje yra 10 g/dl arba mažesnė.

    • Gydytojas stengsis palaikyti 10–12 g/dl hemoglobino koncentraciją Jūsų kraujyje, nes aukštesnis hemoglobino lygis gali padidinti kraujo krešulių susidarymo ir mirties riziką.

    • Pradinė dozė yra 150 TV vienam kilogramui kūno svorio tris kartus per savaitę arba 450 TV vienam kilogramui kūno svorio kartą per savaitę.

    • Silapo skiriamas injekcijomis po oda.

    • Gydytojas gali nurodyti atlikti kraujo tyrimus ir keisti dozę priklausomai nuo to, kaip anemija reaguoja į gydymą Silapo.

    • Prieš gydymą Silapo ir gydymo metu Jums gali būti duodama geležies papildų, kad gydymas būtų veiksmingesnis.

    • Paprastai reikia tęsti gydymą Silapo vieną mėnesį po chemoterapijos pabaigos.


      Suaugusieji, kaupiantys savo kraują

    • Rekomenduojama dozė yra 600 TV vienam kilogramui kūno svorio dukart per savaitę.

    • Silapo leidžiamas į veną iškart po kaupiamo kraujo davimo; tai daroma 3 savaites prieš operaciją.

    • Prieš gydymą vaistu Silapo ir gydymo metu Jums gali reikėti vartoti geležies papildų, didinančių jo veiksmingumą.


      Suaugusieji, kuriems numatyta atlikti didelę ortopedinę operaciją

    • Rekomenduojama dozė yra 600 TVvienam kilogramui kūno svorio kartą per savaitę.

    • Silapo injekcijos po oda atliekamos kiekvieną savaitę tris savaites iki operacijos ir operacijos dieną.

    • Jei yra medicininis poreikis sumažinti laiką iki operacijos, Jums bus skirta kasdienė 300 TV/kg dozė dešimt parų prieš operaciją, operacijos dieną ir keturias paras po operacijos.

    • Jeigu kraujo tyrimai rodo per didelę hemoglobino koncentraciją prieš operaciją, gydymas bus nutrauktas.

    • Prieš gydymą Silapo ir gydymo metu Jums gali būti duodama geležies papildų, kad gydymas būtų veiksmingesnis.


      Suaugusieji, sergantys mielodisplaziniu sindromu

    • Gydytojas gali pradėti gydymą Silapo, jeigu hemoglobino koncentracija Jūsų kraujyje yra 10 g/dl arba mažesnė. Gydymo paskirtis – palaikyti hemoglobino koncentraciją nuo 10 iki

      12 g/dl, nes esant didesniam hemoglobino lygiui gali padidėti krešulių susidarymo ir mirties

      rizika.

    • Silapo skirtas leisti po oda.

    • Pradinė dozė – 450 TV vienam kilogramui kūno masės vieną kartą per savaitę.

    • Gydytojas skirs kraujo tyrimus ir galės keisti dozę, atsižvelgdamas į tai, kaip anemija reaguoja į gydymą Silapo.


      Instrukcijos, kaip susileisti Silapo patiems

      Gydymo pradžioje Silapo paprastai suleidžia gydytojas arba slaugytojas. Vėliau gydytojas gali pasiūlyti, kad Jūs arba Jūsų globėjas išmoktumėte suleisti jo po oda patys.

    • Nebandykite susileisti vaisto patys, kol gydytojas arba slaugytojas neišmokė, kaip tai reikia daryti.

    • Silapo visada vartokite tiksliai, kaip nurodė gydytojas arba slaugytojas.

    • Vartokite Silapo, tik jei jis buvo laikomas tinkamai – žr. 5 skyrių Kaip laikyti Silapo.

    • Prieš vartojimą palikite Silapo švirkštą padėtą, kol jis sušils iki kambario temperatūros.

      Paprastai tai trunka 15–30 minučių.


      Kiekvienu švirkštu galima vartoti tik vieną Silapo dozę.

      Jei Silapo leidžiamas po oda, paprastai vienos injekcijos metu sušvirkščiamas ne daugiau kaip vienas mililitras (1 ml).


      Silapo vartojamas vienas, jis nemaišomas su jokiais kitais injekciniais skysčiais.


      Silapo švirkštų kratyti negalima. Ilgalaikis stiprus kratymas gali pažeisti vaistą. Jei vaistas buvo smarkiai kratomas, jo nevartokite.


      Kaip pačiam susileisti vaistą užpildytu švirkštu

    • Išimkite švirkštą iš šaldytuvo. Skystis turi sušilti iki kambario temperatūros. Laukdami, kol bus pasiekta kambario temperatūra, švirkšto adatos gaubtelio nenuimkite.

    • Patikrinkite švirkštą, kad įsitiktumėte, jog dozė yra teisinga, tinkamumo laikas nepasibaigęs, nėra pažeidimų ir skystis yra skaidrus bei neužšalęs.

    • Pasirinkite injekcijos vietą. Tinkamos injekcijos vietos yra viršutinė šlaunies dalis ir pilvo sritis (tačiau ne bamba). Injekcijos vietą kiekvieną dieną reikia keisti.

    • Nusiplaukite rankas. Injekcijos vietą dezinfekuokite antiseptiniu tamponu.

    • Užpildytą švirkštą laikykite už jo korpuso, gaubteliu uždengta adata turi būti nukreipta aukštyn.

    • Negalima laikyti už stūmoklio viršūnės, stūmoklio ar adatos gaubtelio.

    • Niekada netraukite stūmoklio atgal.

    • Adatos gaubtelio nuo švirkšto nenuimkite tol, kol nebūsite pasirengę susileisti vaisto.

    • Nuimkite gaubtelį nuo švirkšto laikydami švirkštą už korpuso ir atsargiai traukdami gaubtelį, jo nesukiodami. Nestumkite stūmoklio, nelieskite adatos ir nekratykite švirkšto.

    • Nykščiu ir smiliumi suimkite odą į klostę. Odos nespauskite.

    • Įsmeikite visą adatą. Gydytojas ar slaugytojas Jums galėjo parodyti, kaip tai padaryti.

    • Nykščiu iki galo sustumkite stūmoklį, kad būtų sušvirkštas visas skystis. Stumkite lėtai ir tolygiai, oda turi išlikti suimta į klostę.

    • Stūmoklį sustūmę iki galo, ištraukite adatą ir paleiskite odą.

    • Ištraukus adatą iš odos, injekcijos vieta gali šiek tiek kraujuoti. Tai normalu. Injekcijos vietą po sušvirkštimo kelias sekundes galite palaikyti prispaudę antiseptiniu tamponu.

    • Panaudotą švirkštą išmeskite į aštrių atliekų talpyklę. Nebandykite vėl uždėti adatos gaubtelio.

      image

    • Panaudotų švirkštų niekada nemeskite į buitinių atliekų talpyklę.


      image

      Kaip pačiam susileisti vaistą užpildytu švirkštu


      Jūsų užpildytas švirkštas turi prijungtą pasyvų adatos apsaugos prietaisą, kuris skirtas apsaugoti nuo sužeidimo adata.

    • Išimkite švirkštą iš šaldytuvo. Skystis turi sušilti iki kambario temperatūros. Laukdami, kol bus pasiekta kambario temperatūra, švirkšto adatos gaubtelio nenuimkite.

    • Patikrinkite švirkštą, kad įsitikintumėte, jog dozė yra teisinga, tinkamumo laikas nepasibaigęs, nėra pažeidimų ir skystis yra skaidrus bei neužšalęs.

    • Pasirinkite injekcijos vietą. Tinkamos injekcijos vietos yra viršutinė šlaunies dalis ir pilvo sritis (tačiau ne bamba). Injekcijos vietą kiekvieną dieną reikia keisti.

    • Nusiplaukite rankas. Injekcijos vietą dezinfekuokite antiseptiniu tamponu.

    • Užpildytą švirkštą laikykite už jo korpuso, gaubteliu uždengta adata turi būti nukreipta aukštyn.

    • Negalima laikyti už stūmoklio viršūnės, stūmoklio ar adatos gaubtelio.

    • Niekada netraukite stūmoklio atgal.

    • Adatos gaubtelio nuo užpildyto švirkšto nenuimkite tol, kol nebūsite pasirengę susileisti vaisto.

    • Nuimkite gaubtelį nuo švirkšto laikydami švirkštą už korpuso ir atsargiai traukdami gaubtelį, jo nesukiodami. Nestumkite stūmoklio, nelieskite adatos ir nekratykite švirkšto.

    • Nykščiu ir smiliumi suimkite odą į klostę. Odos nespauskite.

      image

    • Įsmeikite visą adatą. Gydytojas ar slaugytojas Jums galėjo parodyti, kaip tai padaryti.

    • Spauskite stūmoklį, pirštu laikydami kraštą, kol bus sušvirkšta visa dozė. Adatos apsauga NEBUS suaktyvinta tol, kol nebus sušvirkšta VISA dozė.


    • Stūmoklį sustūmę iki galo, ištraukite adatą ir paleiskite odą.

    • Paleiskite stūmoklį ir leiskite švirkštui judėti aukštyn tol, kol visa adata bus apsaugota ir užsifiksuos vietoje.


    • Ištraukus adatą iš odos, injekcijos vieta gali šiek tiek kraujuoti. Tai normalu. Injekcijos vietą po sušvirkštimo kelias sekundes galite palaikyti prispaudę antiseptiniu tamponu.

    • Panaudotą švirkštą išmeskite į aštrių atliekų talpyklę. Nebandykite vėl uždėti adatos gaubtelio.

    • Panaudotų švirkštų niekada nemeskite į buitinių atliekų talpyklę.


      Ką daryti pavartojus per didelę Silapo dozę?

      Nedelsdami pasakykite gydytojui arba slaugytojui, jei manote, kad Jums sušvirkšta per daug Silapo.

      Šalutinis poveikis dėl Silapo perdozavimo mažai tikėtinas.


      Pamiršus pavartoti Silapo

      Atlikite kitą injekciją, kai tik prisiminsite. Jei iki kitos injekcijos liko mažiau nei para, nepaisykite pamirštos injekcijos ir laikykitės įprasto grafiko. Negalima leistis dvigubos dozės, kad

      kompensuotumėte praleistą dozę.


      Jei sergate hepatitu C ir vartojate interferoną bei ribaviriną

      Aptarkite tai su gydytoju, nes epoetino zeta vartojimas su interferonu ir ribavirinu sumažina veiksmingumą ir retais atvejais atsiranda sutrikimas, vadinamas tikrąja raudonųjų kraujo kūnelių

      aplazija (TRKKA) – tai sunki anemijos forma. Silapo nėra patvirtintas su hepatitu C susijusiai anemijai kontroliuoti.


      Jeigu kiltų daugiau klausimų dėl šio vaisto vartojimo, kreipkitės į gydytoją, slaugytoją arba vaistininką


  4. Galimas šalutinis poveikis

    Šis vaistas, kaip ir visi kiti, gali sukelti šalutinį poveikį, nors jis pasireiškia ne visiems žmonėms. Jeigu pasireiškia kuris nors iš toliau išvardyto šalutinio poveikio, nedelsdami pasakykite savo

    gydytojui arba slaugytojui.

    Pranešta apie sunkius odos išbėrimus, susijusius su gydymu epoetinu, įskaitant Stivenso-Džonsono sindromą (SDS) ir toksinę epidermio nekrolizę (TEN). Jie gali pasireikšti liemens srityje atsirandančiomis rausvomis dėmelėmis arba apskritais išbėrimų lopais, kurių viduryje dažnai iškyla pūslelė, odos lupimusi, burnos, ryklės, nosies, lyties organų ir akių opelėmis, o prieš tai gali pasireikšti karščiavimas ir į gripą panašūs simptomai. Jei jums pasireiškia šių simptomų, nutraukite Silapo vartojimą ir nedelsdami kreipkitės į gydytoją arba gydymo įstaigą. Taip pat žr. 2 skyrių.


    Labaidažnas:galipasireikštidaugiaunegu1iš10žmonių.

    • Viduriavimas.

    • Nemalonūs pojūčiai pilve.

    • Vėmimas.

    • Karščiavimas.

    • Gauta pranešimų, kad sergantiems inkstų ligomis, bet dar nedializuojamiems pacientams pasireiškia kvėpavimo takų paburkimas, pvz., nosies užgulimas, gerklės skausmas.


      Dažnas:galipasireikštinedaugiaukaip1iš10žmonių.

    • Kraujospūdžio padidėjimas. Galvos skausmas, ypač staigus, veriantis, migreną primenantis galvos skausmas, sumišimo pojūtis arba traukuliai gali būti staigaus kraujospūdžio padidėjimo požymiai. Jį reikia skubiai gydyti. Kraujospūdžiui padidėjus, gali reikėti gydyti

      vaistais (arba keisti Jūsų jau vartojamų vaistų nuo didelio kraujospūdžio dozę).

    • Kraujo krešuliai (įskaitant giliųjų venų trombozę ir emboliją) , kuriems gali būti reikalingas skubus gydymas. Jums gali pasireikšti krūtinės skausmas, dusulys, taip pat skausmingas patinimas ir paraudimas, paprastai kojose, kaip simptomai.

    • Kosulys.

    • Odos išbėrimas, kuris gali būti alerginės reakcijos pasekmė.

    • Kaulų ir raumenų skausmas.

    • Į gripą panašūs simptomai, tokie kaip galvos skausmas, sąnarių gėla ir skausmas, bendrojo pobūdžio silpnumas, šaltkrėtis, nuovargis ir galvos svaigimas. Jie dažniau pasireiškia pradėjus gydymą. Jeigu šie simptomai jums pasireiškė injekcijos į veną metu, tai lėtas vaistų leidimas

      ateityje gali padėti jums jų išvengti.

    • Paraudimas, deginimas ir skausmas injekcijos vietoje

    • Kulkšnių, pėdų ar pirštų patinimas

    • Rankų ar kojų skausmas


      Nedažnas:galipasireikštinedaugiaukaip1iš 100žmonių.

    • Didelis kalio kiekis kraujyje, kuris gali sukelti širdies ritmo sutrikimą (tai labai dažnai pasireiškia dializuojamiems pacientams).

    • Traukuliai.

    • Nosies ar kvėpavimo takų užsikimšimas.

    • Alerginė reakcija

    • Dilgėlinė.


      Retas:galipasireikštinedaugiaukaip1iš1000žmonių.

    • Tikroji raudonųjų kraujo kūnelių aplazija (TRKKA)

      TRKKA yra liga, kai kaulų čiulpai negali gaminti pakankamai raudonųjų kraujo kūnelių.

      TRKKA sukelia staigią ir vidutinio sunkumo anemiją. Simptomai yra:

      • neįprastas nuovargis,

      • apsvaigimas,

      • dusulys.


        Pranešimai apie TRKKA buvo retai ir dažniausiai apie pacientus, sergančius inkstų ligomis, kurie buvo gydyti nuo mėnesio iki metų Silapo ir kitais vaistais, kurie skatina raudonųjų kraujo kūnelių gamybą.


    • Mažų kraujo kūnelių (vadinamų trombocitais), kurie paprastai siejami su kraujo krešulių susiformavimu, padaugėjimas pradėjus gydymą. Jūsų gydytojas tai įvertins.

    • Sunkios alerginės reakcijos, kurios gali būti:

      • veido, lupų, burnos, liežuvio ar ryklės patinimas,

      • sunkumas ryti ar kvėpuoti,

      • niežintis išbėrimas.(dilgėlinė).


    • Problema su krauju, kas gali sukelti skausmą, tamsios spalvos šlapimą ar padidėjusį odos jautrumą saulei (porfirija).


      Jeigu jums atliekama hemodializė:

    • Kraujo krešuliai (trombozė) gali susidaryti jūsų dializės šunte. Tai labiau tikėtina, jeigu jūsų kraujo spaudimas žemas arba jei yra fistulės komplikacijų.

    • Kraujo krešuliai taip pat gali susidaryti jūsų hemodializės sistemoje. Jūsų gydytojas nuspręs ar padidinti heparino dozę dializės metu.


    Pasakykite savo gydytojui nedelsiant jeigu žinote apie bet kurį iš šių šalutinių poveikių, arba jūs pastebėjote juos gydymo Silapo metu.


    Pranešimas apie šalutinį poveikį

    Jeigu pasireiškė šalutinis poveikis, įskaitant šiame lapelyje nenurodytą, pasakykite gydytojui,

    image

    slaugytojui arba vaistininkui. Apie šalutinį poveikį taip pat galite pranešti tiesiogiai naudodamiesi

    V priede nurodyta nacionaline pranešimo sistema. Pranešdami apie šalutinį poveikį galite mums padėti gauti daugiau informacijos apie šio vaisto saugumą.


  5. Kaip laikyti Silapo


    Šį vaistą laikykite vaikams nepastebimoje ir nepasiekiamoje vietoje.


    Ant dėžutės ir etikėtės po „Tinka iki“ / „EXP“ nurodytam tinkamumo laikui pasibaigus, šio vaisto vartoti negalima. Vaistas tinkamas vartoti iki paskutinės nurodyto mėnesio dienos..


    Laikyti šaldytuve (2 °C – 8 °C). Galite išimti Silapo iš šaldytuvo ir laikyti jį kambario temperatūroje (iki 25 °C) ne ilgiau kaip 3 dienas. Kai švirkštas išimamas iš šaldytuvo ir sušyla iki kambario temperatūros (iki 25 °C), reikia suvartoti jį per 3 dienas arba išmesti.


    Negalima užšaldyti arba kratyti.


    Laikyti gamintojo pakuotėje, kad vaistas būtų apsaugotas nuo šviesos.


    Pastebėjus, kad pažeistas sandarus uždoris arba pasikeitė skysčio spalva arba matosi nuosėdų, šio vaisto vartoti negalima. Jei pastebite bet kurį iš šių požymių, vaistą išmeskite .


    Vaistų negalima išmesti į kanalizaciją arba kartu su buitinėmis atliekomis. Kaip išmesti nereikalingus vaistus, klauskite vaistininko. Šios priemonės padės apsaugoti aplinką.


  6. Pakuotės turinys ir kita informacija Silapo sudėtis


Silapo išvaizda ir kiekis pakuotėje


Silapo yra skaidrus ir bespalvis injekcinis tirpalas. Jis tiekiamas skaidraus stiklo švirkštuose su pritvirtinta injekcine adata.


Užpildytuose švirkštuose yra 0,3–1 ml tirpalo, priklausomai nuo epoetino zeta kiekio (žr. „Silapo sudėtis“).


Vienoje pakuotėje yra 1, 4 arba 6 užpildyti švirkštai su arba be adatos apsaugos ar adatos gaubtelio prietaiso.

Registruotojas


STADA Arzneimittel AG Stadastrasse 2-18

D-61118 Bad Vilbel Vokietija


Gamintojas


STADA Arzneimittel AG Stadastrasse 2-18

D-61118 Bad Vilbel

Vokietija

Jeigu apie šį vaistą norite sužinoti daugiau, kreipkitės į vietinį registruotojo atstovą: STADAPHARM GmbH

Stadastraße 2-18

D-61118 Bad Vilbel/Vokietija Tel.: +49 (0) 6101 603-0

Faksas: +49 (0) 6101 603-3888


Šis pakuotės lapelis paskutinį kartą peržiūrėtas {MMMM m. {mėnesio} mėn.}.


.