Mājas lapa Mājas lapa

Slentrol
dirlotapide

Zāles vairs nav reğistrētas


LIETOŠANAS INSTRUKCIJA

Zāles vairs nav reğistrētas

Slentrol 5 mg/ml šķīdums iekšķīgai lietošanai suņiem


  1. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA UN RAŽOŠANAS LICENCES TURĒTĀJA, KURŠ ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI, NOSAUKUMS UN ADRESE, JA DAŽĀDI

    Reģistrācijasapliecībasīpašnieks: Zoetis Belgium SA

    Rue Laid Burniat 1

    1348 Louvain-la-Neuve Beļģija


    Parsērijasizlaidiatbildīgaisražotājs:


    Pfizer Service Company Hoge Wei 10

    1930 Zaventem

    Beļģija

    Zoetis Belgium SA Rue Laid Burniat 1 1348 Louvain-la-Neuve Beļģija


  2. VETERINĀRO ZĀĻU NOSAUKUMS


    Slentrol 5 mg/ml šķīdums iekšķīgai lietošanai suņiem

    Dirlotapide


  3. AKTĪVO VIELU UN CITU VIELU NOSAUKUMS


    Dirlotapīds 5mg/ml – bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums.


  4. INDIKĀCIJA


    Palīglīdzeklis pārmērīga ķermeņa svara un aptaukošanās kontrolei pieaugušiem suņiem. Slentrol vajadzētu lietot kā daļu no visaptverošas svara kontroles programmas, kurā ir iekļautas arī attiecīgas izmaiņas diētā un treniņu prakse.


  5. KONTRINDIKĀCIJAS


    Nelietot kaķiem.

    Nelietot suņiem augšanas periodā. Nelietot grūsnības un laktācijas laikā.

    Nelietot suņiem ar pavājinātām aknu funkcijām.

    Nelietot, ja konstatēta paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai pret kādu no palīgvielām.Nelietot suņiem, kuru aptaukošanās vai pārmērīga ķermeņa svara cēlonis ir tādas sistēmiskas slimības kā hipotireoze vai hiperadrenokorticisms.

    Nelietot kaķiem sakarā ar hepatiskās lipidozes attīstības risku.


  6. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS


    Dažiem suņiem var novērot vemšanu vienu vai vairākas reizes, dažkārt kopā ar nogurumu, intereses par ēdienu zudumu un caureju, kas parasti pāriet pastāvīgi ārstēšanas kursa laikā. Parasti šīs pazīmes parādās pirmā ārstēšanas mēneša laikā (aptuveni 30% suņu vemšana novērota vismaz vienu reizi un līdz 12%

    Zāles vairs nav reğistrētas

    kāda no citām pazīmēm) un pastāvīgi samazinās ārstēšanas kursa laikā. Dažiem suņiem (mazāk kā 10%) novērota atkārtota vemšana (vidēji vairāk kā vienu reizi ik pēc 20 dienām).

    Ja jūsu suns cieš no atkārtotas vemšanas, caurejas vai ievērojami samazinātas ēstgribas un pārmērīga svara zuduma, jums jākonsultējas ar savu veterinārārstu, kas jums varētu ieteikt pārtraukt ārstēšanu.


    Seruma ALT (alanīna aminotransferāzes) sporādiska vai neliela paaugstināšanās līdz pat 4 reizēm par augstāko noteikto līmeni, kas nav saistīta ar histopatoloģiskiem aknu bojājumiem un ievērojamām izmaiņām citos aknu parametros, var būt novērojama dažiem suņiem ārstēšanas kursa laikā.


    Retos gadījumos ar Slentrol ārstētiem suņiem ziņots par pārmaiņām uzvedībā, piemēram, polifāgiju, vai ļoti reti ziņots par agresiju, kas saistīta ar barību un barošanu. Ja novērotas šīs pārmaiņas, ārstēšana jāpārtrauc.


    Ja novērojat jebkuras būtiskas blakus parādības vai citu iedarbību, kas nav minētas šajā lietošanas instrukcijā, lūdzu, informējiet par tām savu veterinārārstu.


  7. MĒRĶA SUGAS


    Suņi.


  8. DEVAS ATKARĪBĀ NO DZĪVNIEKU SUGAS, LIETOŠANAS VEIDA UN METODES


    Ieteikumisuņaīpašniekam

    Ārstēšanas sākumā veterinārārsts izmeklēs Jūsu suni un noteiks sākuma devu. Veterinārārsts noteiks, kad būs nepieciešama devas koriģēšana.


    Ieteikumiveterinārārstam

    Slentrol ieteiktā sākuma deva ir 0,05 mg/kg (0,01 ml/kg) iekšķīgai lietošanai.

    Pēc divām ārstēšanas nedēļām sākotnējā deva jādubulto. Sākotnējo 4 ārstēšanas nedēļu laikā devas koriģēšana jāveic ik mēnesi atkarībā no rezultātiem, kā aprakstīts 9. punktā.


  9. IETEIKUMI PAREIZAI LIETOŠANAI


    Ieteikumisuņaīpašniekam


    Šīs veterinārās zāles no pudeles paņemiet, izmantojot pievienoto dozētāju, un ievadiet vienreiz dienā tieši mutē vai ar nelielu daudzumu barības. Veterinārās zāles drīkst ievadīt ar vai bez barības. Lai nodrošinātu pareizu devu ārstēšanas perioda laikā, īpašniekam jāapspriežas ar atbildīgo veterinārārstu, saskaņojot ikmēneša koriģētās devas.


    Ieteikumiveterinārārstam


    Pirms ārstēšanas uzsākšanas suns ir klīniski jāizmeklē un jānosaka vēlamais ķermeņa svars vai ķermeņa stāvokļa pakāpe.


    Ieteicamā veterināro zāļu sākuma deva ir 0,05 mg/kg sākotnējās ķermeņa masas dienā (0,01 ml/kg/dienā). Pēc divām ārstēšanas nedēļām sākuma deva (ievadīto ml skaits) jāpalielina par 100 % (dubultot). Pēc 4 ārstēšanas nedēļām suns jāsver katru mēnesi, kamēr ilgst ārstēšana ar šīm veterinārajām zālēm, un katru mēnesi deva jākoriģē atbilstoši iedarbībai, kā aprakstīts tālāk.


    Katra ārstēšanas mēneša beigās jānosaka zaudētā ķermeņa svara procentuālais daudzums. Ja ķermeņa svara zudums kopš iepriekšējās ikmēneša svēršanās ir bijis ≥3% ķermeņa svara mēnesī (ekvivalents 0,1% ķermeņa svaram dienā), deva (ievadīto ml skaits) paliek tāda pati. Ja ķermeņa svara zudums kopš

    Zāles vairs nav reğistrētas

    iepriekšējās ikmēneša svēršanas ir bijis < 3% ķermeņa svara mēnesī, tad deva jāpalielina, neņemot vērā suņa patreizējo ķermeņa svaru. Pirmo reizi, kad nepieciešama nosacīta devas palielināšana, deva jāpalielina par 100% (jādubulto). Sekojošās nosacītās devu palielināšanas reizēs deva jāpalielina par 50% (devas tilpumu pusotru reizi palielinot, salīdzinot ar iepriekšējā mēneša devu) līdz maksimālajai šo veterināro zāļu devai 0,2 ml/kg patreizējās ķermeņa masas. Koriģēšana jāturpina, līdz tiek sasniegts mērķa svars, kas noteikts ārstēšanas sākumā.


    Lai gan nav novērots klīniskajos pētījumos, gadījumos, kad kopš iepriekšējās ikmēneša svēršanas svara zudums ir bijis ≥12% mēnesī ( ekvivalents 0,4% ķermeņa svara dienā), devas tilpums jāsamazina par 25%.


    Atbilstoši klīniskiem pētījumiem paredzamais vidējais svara zudums pēc sešu mēnešu svara samazināšanas terapijas ir aptuveni 18-20%.


    Ārstēšanas ilgums ar šīm veterinārajām zālēm nedrīkst būt lielāks par 12 mēnešiem, un deva nedrīkst pārsniegt maksimālo devu 0,2 ml/kg patreizējās ķermeņa masas (1mg/kg dirlotapīda).


    DEVU PALIELINĀŠANAS TABULA SVARA ZAUDĒŠANAS LAIKĀ

    Devas līmenis

    Palielināšanas apstākļi

    Ievadāmais tilpums (ml)

    1. (Sākotnējā deva)

    Nav piemērojams

    1. deva = Sākuma deva = Sākuma ĶM x 0,01 ml/kg

    2. (Automātiska devas

    palielināšana 14. dienā)

    Nav piemērojams


    (sistemātiski)

    2. deva = 1. deva x 2

    3. (Nosacīta palielināšana)

    1. (Sākotnējā deva)

    3. deva = 2. deva x 2

    4. (Nosacīta palielināšana)

    2. (Automātiska devas

    palielināšana 14. dienā)

    4. deva = 3. deva x 1,5

    5. (Nosacīta palielināšana)

    3. (Nosacīta palielināšana

    )

    5. deva = 4. deva x 1,5

    6. (Nosacīta palielināšana)

    Ceturtā ikmēneša svēršana, kurā ķermeņa svara zudums ir <3% mēnesī kopš svēršanas

    6. deva = 5. deva x 1,5


    3% ķermeņa svara zudums mēnesī = 0,7% nedēļā = 0,1% dienā

    Zemākā validētā deva dozētājam ir 0,05 ml. Tā ir sākuma deva 5 kg smagam sunim.


  10. IEROBEŽOJUMU PERIODS DZĪVNIEKU PRODUKCIJAS IZMANTOŠANĀ


    Nav piemērojams


  11. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NORĀDĪJUMI


    Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Uzglabāt oriģinālā konteinerā, lai pasargātu no gaismas.

    Nelietot šīs veterinārās zāles, ja beidzies derīguma termiņš, kurš norādīts uz pudeles.

    Zāles vairs nav reğistrētas

    Derīguma termiņš pēc pirmās iepakojuma atvēršanas: 3 mēneši


  12. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI


    Ieteikumi suņa īpašniekam:


    Grūsnībaunlaktācija:

    Slentrol nedrīkst lietot grūsnības un laktācijas laikā.

    Auglības pētījumi mērķa sugas dzīvniekiem nav veikti - lietošana vaislas suņiem jāpakļauj veterinārārsta veiktai riska-ieguvuma analīzei.


    Nesaderība

    Tā kā nav veikti saderības pētījumi, šīs veterinārās zāles nedrīkst maisīt kopā ar citām veterinārajām zālēm.


    Īpašapiesardzībajāievēropersonai,kasdodšīsveterinārāszālessuņiem:

    Šīs veterinārās zāles nav maisāmas ar ūdeni. Dozētāju iekšķīgai lietošanai,var mazgāt ar ūdeni, bet pirms atkārtotas lietošanas tas ir jānožāvē.


    Klīniskos izmēģinājumos ārstētie dzīvnieki ātri atguva sākotnējo svaru pēc ārstēšanas pārtraukšanas, ja netika ierobežota diētu. Lai novērstu šo liekā svara atkārtošanos, dzīvniekiem ārstēšanas laikā vai, vēlākais, ārstēšanas beigās jānodrošina atbilstoša barošana un treniņu režīms, lai garantētu optimāla ķermeņa svara uzturēšanu ilgtermiņā.


    Pēc lietošanas nomazgāt rokas. Gadījumā, ja notikusi saskare ar ādu, jebkuras veterinārās zāles nekavējoties nomazgāt ar ziepēm un ūdeni.

    Slentrol var izraisīt acu kairinājumu. Novērst saskari ar acīm. Ja notikusi nejauša iekļūšana acīs, nekavējoties izmazgāt ar ūdeni.

    Ievadīt tūlīt pēc zāļu ievilkšanas šļircē.

    Ja šīs veterinārās zāles tiek dotas kopā ar barību, pēc tam nekavējoties iznīcināt neapēsto barību, lai novērstu citu dzīvnieku vai personu netīšu šīs barības uzņemšanu. Slentrol norīšana var būt kaitīga bērniem un grūtniecēm.


    Ja notikusi nejauša (gadījuma rakstura) norīšana, nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību un uzrādīt lietošanas instrukciju vai iepakojuma marķējumu ārstam.


    Ieteikumi veterinārārstam:


    Ja rodas aizdomas par suņa saslimšanu ar aknu slimībām vai disfunkciju, pirms uzsākta ārstēšana ar šīm veterinārajām zālēm jānovērtē aknu funkcija. Suņus, kuriem novērotas aknu disfunkciju klīniskās pazīmes, nevajadzētu ārstēt ar šīm veterinārajām zālēm.


    Jebkura aknu slimību vai disfunkcijas klīniskā pazīme ārstēšanas laikā jāizmeklē, novērtējot aknu funkciju. Jebkuru aknu progresējoša bojājuma vai disfunkciju pazīmju gadījumā ārstēšana jāpārtrauc, jo šīs veterinārās zāles ir kontraindicētas aknu disfunkcijas gadījumā. Seruma alanīna aminotransferāzes (ALT) sporādiska vai neliela paaugstināšanās līdz pat 4 reizēm par augstāko noteikto līmeni nav iemesls ārstēšanas pārtraukšanai, ja nav konstatēti aknu bojājumi.


    Grūsnībaunlaktācija:

    Nelietot grūsnām un laktējošām kucēm. MTP inhibitoriem (mikrosomālo triglicerīdu pārnesējproteīnu inhibitori) kā grupai ir spēja pārtraukt olas dzeltenuma maisa attīstību. Laboratoriskie pētījumi ar žurkām un trušiem pierādīja embrioletalitāti, teratogenitāti un attīstības toksicitāti.


    Tā kā barības uzņemšana ir samazināta kā, piemēram, pielietojot tradicionālo bezmedikamentu kaloriju ierobežojumu metodi, ārstēšanas laikā jāparūpējas par proteīnu, vitamīnu, svarīgāko taukskābju un

    Zāles vairs nav reğistrētas

    minerālvielu iekļaušanu ikdienas barībā, kas satur minimālās rekomendētās vajadzības pilnīga un sabalansēta uztura nodrošināšanai.


    Klīniskos izmēģinājumos ārstētie dzīvnieki ātri atguva sākotnējo svaru pēc ārstēšanas pārtraukšanas, ja netika ierobežota diēta. Lai novērstu šo liekā svara atgūšanu, dzīvniekus nepieciešams barot tā, lai uzturētu enerģētiskās prasības. Tādējādi ārstēšanas laikā vai, vēlākais, ārstēšanas beigās dzīvniekiem jānodrošina atbilstoša barošana un treniņu režīms, lai nodrošinātu ķermeņa svara uzturēšanu ilgtermiņā.


    Ja novēro vemšanu, caureju vai ievērojami samazinātu ēstgribu vai pārmērīgu svara zudumu, ārstēšana ir jāpārtrauc. Nevēlamās reakcijas izzudīs drīz pēc ārstēšanas pārtraukšanas. Gadījumos, kad ir pārmērīgs svara zudums, kas lielāks par 12% mēnesī, veterināro zāļu deva jāsamazina (par 25%).


    Pārdozēšana ar līdz pat desmitkārtīgu noteikto maksimālo devu (1 mg/kg patreizējās ķermeņa masas) var izraisīt vemšanu, caureju vai paaugstinātu ALT/AST (alanīna aminotransferāzes/aspartāta aminotransferāzes) līmeni. Šīs pazīmes izzudīs pašas no sevis pēc ārstēšanas pārtraukšanas.


    Nav veikti specifiski pētījumi par mijiedarbību ar citām veterinārām zālēm. Tādēļ suņiem, kas papildus šīm veterinārajām zālēm saņem arī citas veterinārās zāles, pastiprināti jānovēro zāļu mijiedarbība.


  13. ĪPAŠI NORĀDĪJUMI NEIZLIETOTU VETERINĀRO ZĀĻU VAI TO ATKRITUMU IZNĪCINĀŠANAI


    Jebkuras neizlietotās veterinārās zāles vai to atkritumus nedrīkst iznīcināt, izmantojot kanalizāciju vai kopā ar sadzīves atkritumiem.

    Jautājiet savam veterinārārstam, kā atbrīvoties no nevajadzīgām veterinārajām zālēm. Šādi pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


  14. DATUMS, KAD LIETOŠANAS INSTRUKCIJA PĒDĒJO REIZI TIKA APSTIPRINĀTA


    /.


  15. CITA INFORMĀCIJA


20, 50 un 150 ml polipropilēna pudeles, noslēgtas ar zema blīvuma polietilēna (ZBPE) pudelēs iespiestu adapteri un bērniem nepieejamu slēgu.

20 ml pudeles ir iepakotas komplektā ar diviem 1 ml dozētājiem. 50 ml pudeles ir iepakotas komplektā ar diviem 3 ml dozētājiem.

150 ml pudeles ir iepakotas komplektā ar diviem 10 ml dozētājiem. Ne visi iepakojuma izmēri var tikt izplatīti.

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm veterinārajām zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvi.


België/Belgique/Belgien

Zoetis Belgium SA

Tél/Tel.: +32 (0)2 746 81 78

Lietuva

Zoetis Lietuva UAB Tel: +370 525 12029


Република България

Zoetis Luxembourg Holding Sarl Teл: +359 2 970 41 72

Luxembourg

Zoetis Belgium SA

Tél/Tel.: +32 (0)2 746 81 78

Česká republika

Zoetis Česká republika, s.r.o. Tel: +420 283 004 111

Zāles vairs nav reğistrētas

Magyarország Zoetis Hungary Kft. Tel: +361 488 3695


Danmark

Orion Pharma Animal Health Tlf: +45 49 12 67 65

Malta

Agrimed Limited Tel: +356 21 465 797


Deutschland

Zoetis Deutschland GmbH Tel: +49 30 330063 0

Nederland

Zoetis B.V.

Tel: +31 (0)10 4064 600


Eesti

Zoetis Lietuva UAB Tel: +370 525 12029

Norge

Orion Pharma Animal Health Tlf: +47 40 0041 90


Ελλάδα

Zoetis Hellas S.A. Τηλ.: +30 210 6785800

Österreich

Zoetis Österreich GmbH Tel: +43 1 2701100 110


España

Zoetis Spain, S.L. Tel: +34 91 4909900

Polska

Zoetis Polska Sp. z o.o. Tel: +48 22 335 61 40


France

Zoetis France

Tél: +33 (0)1 58 07 46 00

Portugal

Zoetis Portugal, Lda. Tel: +351 21 423 55 00


Hrvatska

Zoetis Netherlands Holdings BV Tel: +385 1 644 1460

România

Zoetis România SRL Tel: +40 21 207 17 70


Ireland

Zoetis Ireland Limited Tel: +353 (0) 1 467 6650

Slovenija

Zoetis Luxembourg Holding Sarl Tel: +386 (0) 1 52 11 670


Ìsland

Icepharma hf.

Sími: +354 540 80 00

Slovenská republika

Zoetis Luxembourg Holding Sarl, o.z. Tel: +421 2 5939 6190


Italia

Zoetis Italia S.r.l.

Tel: +39 06 3366 8133

Suomi/Finland

Zoetis Finland Oy

Puh/Tel: +358 (0)9 4300 40


Kύπρος

Zoetis Hellas S.A. Τηλ.: +30 210 6785800

Sverige

Orion Pharma Animal Health Tel: +46 (0)8 623 64 40


Latvija

Zoetis Lietuva UAB Tel: +370 525 12029

United Kingdom

Zoetis UK Limited

Tel: +44 (0) 845 300 8034