Mājas lapa Mājas lapa

Foscan
temoporfin

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam


Foscan 1 mg/ml šķīdums injekcijām

Temoporfīns (Temoporfin)


Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.


Foscan ārējais izskats un iepakojums


Foscan ir tumši sarkans šķīdums injekcijām dzintara krāsas flakonā, kas satur 1 ml, 3 ml vai 6 ml šķīduma.

Katrs iepakojums satur 1 stikla flakonu un filtru. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.


Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs


biolitec Pharma Ltd. Otto-Schott-Str. 15

07745 Jena Vācija

Tel.: +49 3641 5195330

Fakss: +49 3641 5195331


Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta


Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem


Foscan 1 mg/ml šķīdums injekcijām Temoporfīns (Temoporfin)


  1. IEPAKOJUMA SATURS


    Aktīvā viela ir temoporfīns. Katrs ml šķīduma satur 1 mg temoporfīna. Palīgvielas ir bezūdens etilspirts un propilēnglikols. Iepakojumam ir pievienots filtrs ar Luer tipa savienojumiem šļircei un katetram.


    Katrā iepakojumā ir 1 flakons, kas satur 1 ml, 3 ml vai 6 ml šķīduma injekcijām. Katrā flakonā ir viena deva, un viss neizlietotais šķīdums ir jāiznīcina.


  2. DEVAS AP RĒĶ INS


    Foscan devu aprēķina pēc pacienta ķermeņa masas. Deva ir 0,15 mg/kg ķermeņa masas.


  3. FOSCAN IEVADĪŠANA ( 96 stundas pirms terapijas zonas apst arošanas ar lāzer u)


    Foscan jāievada intravenozi, caur pastāvīgu katetru, lielajā, proksimālajā ekstremitātes vēnā, vislabāk – antekubitālajā padziļinājumā. Pirms injekcijas ir jāpārliecinās par pastāvīgā katetra caurlaidību.


    Ņemot vērā šķīduma tumši sarkano un stikla flakona dzintara krāsu, vizuāli konstatēt daļiņu klātbūtni šķīdumā nav iespējams. Tādēļ, piesardzības nolūkos, injekcijas sistēmā ir jāizmanto iepakojumā esošais filtrs.

    No Foscan flakona ar šļirci paņem visu tā saturu un izvada no šļirces gaisu (1. zīmējums).


    image

    1. zīmējums

      image

      Šļircei pievieno filtru (2. zīmējums).


    2. zīmējums


      Spiežot šļirces virzuli, piepilda filtra tilpumu. Turpinot spiedienu uz virzuli, no šļirces izvada lieko Foscan daudzumu tā, lai šļircē paliktu tikai nepieciešamais preparāta daudzums, kas ļauj piepildīt intravenozo katetru (3. zīmējums).


      image

    3. zīmējums


      Šļirci un filtru pievieno katetram. Nepieciešamo Foscan devu ievada lēnas intravenozas injekcijas veidā, kuras ilgums nedrīkst būt mazāks par 6 minūtēm (4. zīmējums).


      image

    4. zīmējums


      Pēc injekcijas intravenozo katetru nekavējoties izņem. NESKALOT ar ūdens šķīdumiem, piemēram, 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām vai ūdeni injekcijām.


      Īpaša uzmanība jāpievērš, lai injekcijas vietā nepieļautu preparāta ekstravazāciju. Ekstravazācijas gadījumā skartā zona ne mazāk kā 3 mēnešus jāsargā no gaismas. Nav zināms vai stāvokli ekstravazācijas vietā uzlabo citas vielas injekcija.

      Foscan ir gaismas jutīgs. Pēc izņemšanas no iepakojuma tas jāievada nekavējoties. Ja nav iespējams izvairīties no aizkavētas ievades, šķīdums jāsargā no gaismas.


  4. TERAP IJAS ZO NAS APSTARO ŠANA AR LĀ ZE RU


    Lūdzam iepazīties ar lāzera un optisko šķiedru mikrolēcu lietošanas instrukciju.


    96 stundas pēc Foscan ievades terapijai pakļautā ķermeņa daļa ir jāapstaro ar gaismu, kuras viļņa garums ir 652 nm. Gaismas avots – kalibrēts lāzers. Gaisma, izmantojot kalibrētu optisko šķiedru mikrolēcas, ir jāvirza tieši uz audzēja virsmu. Ja vien iespējams, apstarotā apgabala robežai jābūt vismaz 0,5 cm attālumā no audzēja.

    Apstarošana ar gaismu pēc Foscan injekcijas nedrīkst būt īsāka par 90 un ilgāka par 110 stundām. Nepieciešamā gaismas deva ir 20 J/cm2, ko nodrošina optisko šķiedru mikrolēcas ar starojuma

    intensitāti 100 mW/ cm2 cirkulāri uz audzēja virsmas, kas nozīmē, ka nepieciešamais apstarošanas laiks ir aptuveni 200 sekundes.


    Katru terapijas zonu vienā ārstēšanas reizē jāapstaro tikai vienu reizi. Var apstarot vairākas zonas, kuras nepārklājas. Ir jānodrošina, lai neviens audu apgabals nesaņemtu lielāku gaismas apstarojuma devu par noteikto. Lai izvairītos no fotoaktivācijas ar izkliedēto vai atstarojošu gaismu, audi, ārpus apstarojuma mērķa zonas, ir rūpīgi jāaizklāj.


  5. INFO RMĀCIJA P AR DRO Š UMU


Foscan nav kairinošs.


Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.