Mājas lapa Mājas lapa

Suprelorin
deslorelin acetate


LIETOŠANAS INSTRUKCIJA:

Suprelorin 4,7 mg implants suņiem


  1. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA UN RAŽOŠANAS LICENCES TURĒTĀJA, KURŠ ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI, NOSAUKUMS UN ADRESE, JA DAŽĀDI


    Reģistrācijas apliecības īpašnieks: VIRBAC

    1ère avenue 2065 m LID

    06516 Carros FRANCIJA


    Par sērijas izlaidi atbildīgie ražotāji: VIRBAC

    1ère avenue 2065 m LID

    06516 Carros FRANCIJA


  2. VETERINĀRO ZĀĻU NOSAUKUMS


    Suprelorin 4,7 mg implants suņiem.


  3. AKTĪVO VIELU UN CITU VIELU NOSAUKUMS


    Suprelorin ir balts līdz gaiši dzeltens cilindrisks implants, kas satur 4,7 mg deslorelīna (kā deslorelīna acetāts).


  4. INDIKĀCIJA(-S)


    Īslaicīgas neauglības izraisīšanai klīniski veseliem, nekastrētiem, dzimumnobriedušiem vīriešu kārtas suņiem.


  5. KONTRINDIKĀCIJAS


    Nav.


  6. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS


    Drošuma vai efektivitātes pētījumos implanta vietā 14 dienas pēc tā ievadīšanas bieži novērots mērens pietūkums.


    Ārstēšanas laikā ir ziņots par reti novērojamu klīnisko iedarbību: apmatojuma bojājumiem (piemēram, apmatojuma izkrišanu, alopēciju, apmatojuma izmaiņām), urīna nesaturēšanu, simptomiem, kas saistīti ar celulāro komponentu samazināšanos (piemēram, sēklinieku izmēra samazināšanās, samazināta aktivitāte, svara pieaugums). Ļoti retos gadījumos sēklinieks var ierauties cirkšņa gredzenā.


    Ļoti retos gadījumos uzreiz pēc implantācijas tika novērota pārejoša paaugstināta seksuālā interese, palielināts sēklinieku izmērs un sāpes sēkliniekos. Šie simptomi izzuda bez ārstēšanas.

    Ļoti retos gadījumos ir ziņots par pārejošām izmaiņām uzvedībā ar agresijas attīstību (skatīt

    12.punktu).


    Cilvēkiem un dzīvniekiem testosterons modulē jutību pret krampjiem. Ļoti retos gadījumos (<0,01%) ziņots par pārejošiem krampjiem drīz pēc implantēšanas, tomēr cēloņsakarība ar implanta ievietošanu nav konstatēta. Dažos gadījumos sunim bija novēroti epileptiski krampji pirms implanta ievietošanas, vai tam jau iepriekš bija diagnosticēta epilepsija.


    Veterināro zāļu blakusparādību sastopamības biežums norādīts sekojošā secībā:

    • ļoti bieži (vairāk nekā 1 no 10 ārstētajiem dzīvniekiem novērota(-s) nevēlama(-s) blakusparādība(- s));

    • bieži (vairāk nekā 1, bet mazāk nekā 10 dzīvniekiem no 100 ārstētajiem dzīvniekiem);

    • retāk (vairāk nekā 1, bet mazāk nekā 10 dzīvniekiem no 1000 ārstētajiem dzīvniekiem);

    • reti (vairāk nekā 1, bet mazāk nekā 10 dzīvniekiem no 10000 ārstētajiem dzīvniekiem);

    • ļoti reti (mazāk nekā 1 dzīvniekam no 10000 ārstētajiem dzīvniekiem, ieskaitot atsevišķus ziņojumus).


      Ja rodas nopietnas blakusparādības vai citas parādības, kas nav minētas šajā lietošanas instrukcijā, lūdzu, informējiet par tām savu veterinārārstu.


  7. MĒRĶA SUGAS


    Suņi (vīriešu kārtas).


  8. DEVAS ATKARĪBĀ NO DZĪVNIEKU SUGAS, LIETOŠANAS VEIDA UN METODES


    Ievadiet tikai vienu implantu neatkarīgi no suņa lieluma (skatīt arī 12.punktu). Lai saglabātu iedarbības, ievadīšanu atkārtojiet ik pēc 6 mēnešiem.


    Nelietot zāles, ja folijas maisiņš ir bojāts.


    Sunim jāievada viens implants subkutāni starp lāpstiņām.


  9. IETEIKUMI PAREIZAI LIETOŠANAI

Implantēšanas vieta pirms implantēšanas jādezinficē, lai nepieļautu infekcijas iekļūšanu. Implanta vietu izvēlēties suņa muguras vidū starp lāpstiņām. Izvairīties no implanta ievadīšanas

taukaudos, jo aktīvās vielas izdalīšanās vāji apasiņotās vietās var būt apgrūtināta.


  1. No implantera noņemt Luer vāciņu.


  2. Pievienot ievadītāju implanteram ar Luer savienojumu.


  3. Paceliet vaļīgo ādu starp lāpstiņām. Adatu visā tās garumā ievadiet subkutāni.


  4. Pilnībā izspiediet ievadītāja virzuli un vienlaicīgi lēni izvelciet adatu.


  5. Adatu izvelkot, tās ievietošanas vietā ādu saspiediet un turiet saspiestu 30 sekundes.


  6. Pārbaudiet šļirci un adatu, lai pārliecinātos, ka implants nav palicis šļircē vai adatā un ka atdalītājs ir redzams. Implantu ir iespējams sataustīt tā ievadīšanas vietā.

image


Bioloģiski saderīgo implantu nav nepieciešams izņemt. Tomēr, ja implanta iedarbība jāpārtrauc, to

ķirurģiski var izņemt veterinārārsts. Implantu atrašanās vietu var noteikt ar ultraskaņu.


Implanta ievadītāju var lietot atkārtoti.


  1. IEROBEŽOJUMU PERIODS(-I) DZĪVNIEKU PRODUKCIJAS IZMANTOŠANĀ


    Nav piemērojams.


  2. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NORĀDĪJUMI

    Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Uzglabāt ledusskapī (2 – 8°C).

    Nesasaldēt.


    Nelietot šīs veterinārās zāles, ja beidzies derīguma termiņš, kas norādīts uz iepakojuma pēc EXP.


  3. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI


    Īpaši brīdinājumi katrai dzīvnieku sugai


    Neauglība iestājas no 6 nedēļām līdz pat vismaz 6 mēnešiem pēc sākotnējās implanta ievadīšanas. Tādēļ ārstētie suņi jāsargā no kucēm meklēšanās periodā pirmās 6 nedēļas pēc sākotnējās ievadīšanas. Viens no 75 suņiem, kuriem šīs veterinārās zāles lietoja klīnisko pētījumu laikā, pārojās ar kuci meklēšanās periodā sešu mēnešu laikā pēc implantēšanas, taču kucei grūsnība neiestājās. Ja ārstēts suns pārojas ar kuci laika posmā no 6 nedēļām līdz 6 mēnešiem pēc ārstēšanas, jāveic attiecīgi pasākumi, lai izslēgtu grūsnības risku.


    Retos gadījumos (> 0,01% līdz <0,1%) ir ziņots par aizdomām par paredzētās efektivitātes trūkumu (vairumā gadījumu tika ziņots par sēklinieku izmēra nesamazināšanos un / vai kuce ir tikusi aplecināta). Tikai testosterona līmenis (t.i., vispāratzīts auglības surogātmarķieris) var precīzi norādīt ārstēšanas efektivitātes trūkumu. Ja ir aizdomas par ārstēšanas efektivitātes trūkumu, jāpārbauda suņa implants (piemēram, tā klātbūtne).


    Jebkura pārošanās, kas notikusi vēlāk kā 6 mēnešus pēc veterināro zāļu ievadīšanas, kucei var izraisīt grūsnību. Tomēr nav nepieciešams ierobežot kuces piekļūšanu pie ārstētiem suņiem, ja implantus tiem ievada regulāri ik pēc 6 mēnešiem.


    Noteiktos gadījumos ārstētais suns var zaudēt implantu. Ja ir aizdomas par ievietotā implanta izkrišanu, tās var apstiprināt tādi rādītāji kā 6 nedēļas pēc iespējamā implanta izkrišanas datuma nesamazinās sēklinieku apkārtmērs vai nepazeminās testosterona līmenis plazmā, jo šiem abiem rādītājiem pareizas implantācijas gadījumā būtu jāreducējas. Ja 6 mēnešus pēc atkārtotas implantācijas ir aizdomas par implanta izkrišanu, būs redzama progresējoša sēklinieku apkārtmēra palielināšanās un/vai testosterona līmeņa paaugstināšanās plazmā. Abos šajos gadījumos jāievada rezerves implants.

    Suņu spēja radīt pēcnācējus, pēc tam, kad viņu testosterona līmenis plazmā pēc veterināro zāļu lietošanas ir atgriezies sākotnējā stāvoklī, nav pētīta.


    Attiecībā uz testosterona līmeni (vispāratzīts auglības surogātmarķieris) klīniskajos pētījumos vairāk nekā 80 % suņu, kam bija ievadīts viens vai vairāki implanti, testosterona līmenis plazmā atgriezās normālā stāvoklī (≥0,4 ng/ml) 12 mēnešu laikā pēc implantēšanas. 98 % suņu testosterona līmenis plazmā normalizējās 18 mēnešu laikā pēc implantēšanas. Tomēr dati, kas atspoguļotu pilnīgu klīnisko efektu atgriezeniskumu (samazināts sēklinieku izmērs, samazināts ejakulācijas apjoms, samazināts spermatozoīdu skaits un pazemināts libido), tai skaitā auglību pēc 6 mēnešiem vai atkārtotas implantēšanas, ir ierobežoti. Ļoti retos gadījumos (< 0,01%) pārejoša neauglība var turpināties ilgāk nekā 18 mēnešus.


    Klīniskajos pētījumos lielākajai daļai maza auguma suņu (svars <10 kg) pazemināts testosterona līmenis saglabājās vairāk nekā 12 mēnešus pēc implantēšanas. Par ļoti liela auguma suņiem (svars

    >40 kg) dati ir ierobežoti, taču pazemināta testosterona līmeņa ilgums bija salīdzināms ar to, kāds tas bija vidēja un liela auguma suņiem. Šī iemesla dēļ lietot veterināro zāles lietošana suņiem, kuru ķermeņa svars ir mazāks par 10 kg vai lielāks par 40 kg,pēc veterinārārsta riska un ieguvumu attiecības izvērtēšanas.


    Ķirurģiska vai medicīniska kastrācija var negaidīti ietekmēt (t.i. uzlabot vai pasliktināt) agresīvu uzvedību. Tādēļ suņus ar sociopātiskiem traucējumiem un suņus, kam novērojamas agresijas epizodes sugas robežās (suns pret suni) un/ vai starpsugu robežās (suns pret citu sugu), nedrīkst kastrēt ne ķirurģiski, ne ievietojot šo implantu.


    Īpaši piesardzības pasākumi, lietojot dzīvniekiem


    Veterināro zāļu lietošana suņiem pirmspubertātes vecumā nav pētīta. Tādēļ ir ieteicams, lai pirms šo veterināro zāļu lietošanas suņi būtu sasnieguši pubertāti.


    Dati pierāda, ka ārstēšana ar šīm veterinārajām zālēm samazinās suņa libido, taču citas pārmaiņas uzvedībā (piem., vīriešu kārtas suņiem raksturīgā agresija) nav pētītas.


    Īpaši piesardzības pasākumi, kas jāievēro personai, kura lieto veterinārās zāles dzīvnieku ārstēšanai


    Ar šīm veterinārajām zālēm nedrīkst strādāt grūtnieces. Cits GnRH analogs laboratorijas dzīvniekiem ir bijis fetotoksisks. Īpaši pētījumi, lai novērtētu deslorelīna iedarbību, to ievadot grūtniecības laikā, nav veikti.


    Kaut arī ir maza iespējamība šo veterināro zāļu nokļūšanai uz ādas, ja tā tomēr notiek, skarto ādu nekavējoties nomazgāt, jo GnRH analogi var uzsūkties caur ādu.


    Ievadot veterinārās zāles, uzmanieties no nejaušas pašinjicēšanas, dzīvnieku pienācīgi savaldot un ievadīšanas adatu neatsedzot līdz implantēšanas brīdim.


    Ja notikusi nejauša (gadījuma rakstura) pašinjicēšana, nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību, lai izņemtu implantu. Uzrādiet lietošanas instrukciju vai iepakojuma marķējumu ārstam.


    Pārdozēšana (simptomi, rīcība ārkārtas situācijā, antidoti)


    Vienlaicīgi subkutāni ievadot devu, kas līdz pat 10 reizēm pārsniedz ieteicamo devu, nenovēroja nevēlamas klīniskās reakcijas, kā vien tās, kas minētas 6.punktā.

    Histoloģiski trīs mēnešus pēc ievadīšanas, kad vienlaikus subkutāni ievadīja līdz pat 10 reizes lielāku

    devu par ieteikto, novēroja vieglas lokālas reakcijas ar hronisku saistaudu iekaisumu, iekapsulēšanos un kolagēna izgulsnēšanos.

  4. ĪPAŠI NORĀDĪJUMI NEIZLIETOTU VETERINĀRO ZĀĻU VAI TO ATKRITUMU

    IZNĪCINĀŠANAI


    Jebkuras neizlietotas veterinārās zāles vai to atkritumus nedrīkst iznīcināt, izmantojot kanalizāciju vai kopā ar sadzīves atkritumiem. Implanta ievadītāju var izmantot atkārtoti.


  5. DATUMS, KAD LIETOŠANAS INSTRUKCIJA PĒDĒJO REIZI TIKA APSTIPRINĀTA


    /.


  6. CITA INFORMĀCIJA


Implants tiek piegādāts iepriekš ielādētā implanterā. Katrs pielādētais implanters ir iepakots hermētiski noslēgtā folijas maisiņā, kas pēc tam tiek sterilizēts.


Kartona kārba, kurā ir divi vai pieci atsevišķi folijā iesaiņoti sterilizēti implanteri kopā ar nesterilizētu implantēšanas ierīci (ievadītāju). Ievadītāju implanteram pievieno ar Luer savienojumu.


Ne visi iepakojuma izmēri var tikt izplatīti. Recepšu veterinārās zāles.


Lai iegūtu papildu informāciju par šīm veterinārajām zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvi:


België/Belgique/Belgien

image

VIRBAC BELGIUM NV

Esperantolaan 4 BE-3001 Leuven

Tél/Tel : +32-(0)16 387 260

info@virbac.be

Lietuva

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Prancūzija

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00


Република България

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros

Франция

Teл: +33-(0)4 92 08 73 00

Luxembourg/Luxemburg

image

VIRBAC BELGIUM NV

Esperantolaan 4 BE-3001 Leuven Belgique / Belgien

Tél/Tel: +32-(0)16 387 260


Česká republika

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francie

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

Magyarország

VIRBAC HUNGARY KFT

Szent Istvàn krt.11.II/21. HU-1055 Budapest

Tel: +36703387177

Danmark

image

VIRBAC Danmark A/S Profilvej 1

DK-6000 Kolding Tlf: +45 75521244

Malta

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Franza

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00


Deutschland

image

VIRBAC Tierarzneimittel GmbH Rögen 20

DE-23843 Bad Oldesloe Tel: +49-(4531) 805 111

Nederland

image

VIRBAC Nederland BV Hermesweg 15

NL-3771 ND-Barneveld Tel : +31-(0)342 427 127

info@virbac.nl


Eesti

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Prantsusmaa

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

Norge

image

VIRBAC Danmark A/S Profilvej 1

DK-6000 Kolding Danmark

Tel: + 45 75521244


Ελλάδα

image

VIRBAC HELLAS Α.Ε.

13o χλμ Ε.Ο. Αθηνών - Λαμίας EL-14452, Μεταμόρφωση Τηλ: +30 2106219520

Österreich

image

VIRBAC Österreich GmbH Hildebrandgasse 27

A-1180 Wien

Tel: +43-(0)1 21 834 260


España

image

VIRBAC ESPAÑA SA

Angel Guimerá 179-181

ES-08950 Esplugues de Llobregat (Barcelona) Tel. : + 34-(0)93 470 79 40

Polska

image

VIRBAC Sp. z o.o.

ul. Puławska 314

PL 02-819 Warszawa

Tel.: + 48 22 855 40 46


image

France VIRBAC France 13e rue LID

FR-06517 Carros

Tél : +33-(0)805 05 55 55

Portugal

image

VIRBAC de Portugal Laboratórios LDA R.do Centro Empresarial

Ed13-Piso 1- Esc.3 Quinta da Beloura PT-2710-693 Sintra

Tel: + 351 219 245 020


Hrvatska

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francuska

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00

România

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Franţa

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00


Ireland

image

VIRBAC

1ère avenue 2065m LID FR-06516 Carros France

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00

Slovenija

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francija

Tel : + 33-(0)4 92 08 73 00

Ísland

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Frakkland

Sími: + 33-(0)4 92 08 73 00

Slovenská republika

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francúzsko

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00


Italia

image

VIRBAC SRL

Via Ettore Bugatti, 15 IT-20142 Milano

Tel: + 39 02 40 92 47 1

Suomi/Finland

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros

Puh/Tel : + 33-(0)4 92 08 73 00


Κύπρος

image

VIRBAC HELLAS Α.Ε.

13o χλμ Ε.Ο. Αθηνών - Λαμίας EL-14452, Μεταμόρφωση Τηλ.: +30 2106219520

Sverige

VIRBAC Danmark A/S Filial Sverige SE-171 21 Solna

Tel: +45 75521244


Latvija

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francjia

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

United Kingdom

VIRBAC LTD

Suffolk, IP30 9UP – UK Tel: +44 (0)-1359 243243

LIETOŠANAS INSTRUKCIJA:

Suprelorin 9,4 mg implants suņiem un seskiem


  1. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA UN RAŽOŠANAS LICENCES TURĒTĀJA, KURŠ ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI, NOSAUKUMS UN ADRESE, JA DAŽĀDI


    Reģistrācijas apliecības īpašnieks: VIRBAC

    1ère avenue 2065 m LID

    06516 Carros FRANCIJA


    Par sērijas izlaidi atbildīgais ražotājs: VIRBAC

    1ère avenue 2065 m LID

    06516 Carros FRANCIJA


  2. VETERINĀRO ZĀĻU NOSAUKUMS


    Suprelorin 9,4 mg implants suņiem un seskiem


  3. AKTĪVO VIELU UN CITU VIELU NOSAUKUMS


    Suprelorin ir balts līdz gaiši dzeltens cilindrisks implants, kas satur 9,4 mg deslorelīna (kā deslorelīna acetāts).


  4. INDIKĀCIJA(-S)


    Īslaicīgas neauglības izraisīšanai klīniski veseliem, nekastrētiem, dzimumnobriedušiem vīriešu kārtas suņiem un seskiem.


  5. KONTRINDIKĀCIJAS


    Nav.


  6. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS


    Suņiem: drošuma vai efektivitātes pētījumos implanta vietā 14 dienas bieži novērots mērens pietūkums.

    Ārstēšanas laikā ir ziņots par reti novērojamu klīnisko iedarbību: apmatojuma bojājumiem (piemēram, apmatojuma izkrišanu, alopēciju, apmatojuma izmaiņām), urīna nesaturēšanu, ar rādītāju samazināšanos saistītas pazīmes (piemēram, sēklinieku izmēra samazināšanās, samazināta aktivitāte, svara pieaugums ). Ļoti retos gadījumos sēklinieks var ierauties cirkšņa gredzenā.


    Ļoti retos gadījumos tūlīt pēc implantēšanas ir novērota pārejoša paaugstināta seksuālā interese,

    palielināti sēklinieki un sāpes sēkliniekos. Šīs parādības pārgāja bez ārstēšanas.

    Ļoti retos gadījumos ir ziņots par pārejošām uzvedības izmaiņām, kas saistītas ar agresijas palielināšanos (skatīt arī 12.punktu).


    Cilvēkiem un dzīvniekiem testosterons modulē jutību pret krampjiem. Ļoti retos gadījumos (<0,01%) ziņots par pārejošiem krampjiem drīz pēc implantēšanas, tomēr cēloņsakarība ar implanta ievietošanu nav konstatēta. Dažos gadījumos sunim bija novēroti epileptiski krampji pirms implanta ievietošanas, vai tam jau iepriekš bija diagnosticēta epilepsija.


    Seskiem: klīniskajos pētījumos bieži novērots pārejošs vidēji smags pietūkums, nieze un apsārtums implanta ievietošanas vietā.


    Veterināro zāļu blakusparādību sastopamības biežums norādīts sekojošā secībā:

    • ļoti bieži (vairāk nekā 1 no 10 ārstētajiem dzīvniekiem novērota(-s) nevēlama(-s) blakusparādība(- s));

    • bieži (vairāk nekā 1, bet mazāk nekā 10 dzīvniekiem no 100 ārstētajiem dzīvniekiem);

    • retāk (vairāk nekā 1, bet mazāk nekā 10 dzīvniekiem no 1000 ārstētajiem dzīvniekiem);

    • reti (vairāk nekā 1, bet mazāk nekā 10 dzīvniekiem no 10000 ārstētajiem dzīvniekiem);

    • ļoti reti (mazāk nekā 1 dzīvniekam no 10000 ārstētajiem dzīvniekiem, ieskaitot atsevišķus ziņojumus).


    Ja rodas nopietnas blakusparādības vai citas parādības, kas nav minētas šajā instrukcijā, lūdzu, informējiet par tām savu veterinārārstu.


  7. MĒRĶA SUGAS


    Vīriešu dzimtas suņi un seski.


  8. DEVAS ATKARĪBĀ NO DZĪVNIEKU SUGAS, LIETOŠANAS VEIDA UN METODES


    Suņi.


    Ievadiet tikai vienu implantu neatkarīgi no suņa lieluma (skatīt arī 12.punktu). Lai saglabātu efektivitāti, ievadīšanu atkārtojiet ik pēc 12 mēnešiem.


    Seski


    Lietojiet tikai vienu implantu neatkarīgi no seska izmēra. Lai saglabātu efektivitāti, atkārtojiet terapiju ik pēc 16 mēnešiem.


    Suņi un seski.


    Implants sunim vai seskam jālieto subkutāni starp lāpstiņām. Nelietot veterinārās zāles, ja folijas maisiņš ir saplīsis.


    Bioloģiski saderīgais implants nav jāizņem. Tomēr, ja nepieciešams pārtraukt terapiju, veterinārārsti var ķirurģiski izņemt implantus. Implantus var lokalizēt ultrasonogrāfiskā ceļā.


  9. IETEIKUMI PAREIZAI LIETOŠANAI


Suņi.


Subkutānai lietošanai.

Ieteicamā deva ir viens implants vienam sunim, neatkarīgi no suņa lieluma (skatīt arī 12.punktu).


Lai izvairītos no infekcijas, pirms implantācijas nepieciešams dezinficēt implantācijas vietu. Ja

apmatojums ir garš, nepieciešamības gadījumā nelielā apvidū tas jānoskuj.


Šīs veterinārās zāles jāimplantē subkutāni vaļīgajā ādā uz muguras starp skaustu un jostas vietu. Izvairīties no implanta ievadīšanas taukaudos, jo aktīvās vielas izdalīšanās vāji apasiņotās vietās var būt apgrūtināta.


  1. No implantera noņemt Luer vāciņu.


  2. Pievienot ievadītāju implanteram ar Luer savienojumu.


  3. Pavelciet vaļīgo ādu starp lāpstiņām. Adatu visā tās garumā ievadiet subkutāni.


  4. Pilnībā izspiediet ievadītāja virzuli un vienlaicīgi lēni izvelciet adatu.


  5. Adatu izvelkot, tās ievietošanas vietā ādu saspiediet un turiet saspiestu 30 sekundes.


  6. Pārbaudiet šļirci un adatu, lai pārliecinātos, ka implants nav palicis šļircē vai adatā un ka atdalītājs ir redzams. Implantu ir iespējams sataustīt tā ievadīšanas vietā.


Lai saglabātu implanta iedarbību, ik pēc 12 mēnešiem atkārtojiet ievadīšanu.


Seski.


Subkutānai lietošanai.


Ieteicamā deva ir viens implants vienam seskam, neatkarīgi no seska lieluma.


Lai izvairītos no infekcijas, pirms implantācijas nepieciešams dezinficēt implantācijas vietu. Ja

apmatojums ir garš, nepieciešamības gadījumā nelielā apvidū tas jānoskuj. Seskiem šīs veterinārās zāles ieteicams ievadīt vispārējas anestēzijas stāvoklī.

Šīs zāles jāimplantē subkutāni vaļīgajā ādā uz muguras apvidū starp lāpstiņām. . Izvairieties no

implanta ievadīšanas taukaudos, jo aktīvās vielas izdalīšanās vāji apasiņotās vietās var būt apgrūtināta.


  1. No implantera noņemt Luer vāciņu.


  2. Pievienot ievadītāju implanteram ar Luer savienojumu.


  3. Paceliet vaļīgo ādu starp lāpstiņām. Adatu visā tās garumā ievadiet subkutāni.


  4. Pilnībā izspiediet ievadītāja virzuli un vienlaicīgi lēni izvelciet adatu.


  5. Adatu izvelkot, tās ievietošanas vietā ādu saspiediet un turiet saspiestu 30 sekundes.


  6. Pārbaudiet šļirci un adatu, lai pārliecinātos, ka implants nav palicis šļircē vai adatā un ka atdalītājs ir redzams. Implantam ir jābūt izpalpējamam ievadīšanas vietā.

Ievadīšanas vietas noslēgšanai nepieciešamības gadījumā var lietot audu līmi.


Nākamās implantēšnas reizes nepieciešamību nosaka sēklinieku palielināšanās un/vai testosterona

koncentrācijas paaugstināšanās plazmā, kā arī seksuālās aktivitātes atjaunošanos. Skatīt arī 12.punktu.


image


  1. IEROBEŽOJUMU PERIODS(-I) DZĪVNIEKU PRODUKCIJAS IZMANTOŠANĀ


    Nav piemērojams.


  2. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NORĀDĪJUMI

    Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Uzglabāt ledusskapī (2 – 8°C).

    Nesasaldēt.


    Nelietot šīs veterinārās zāles, ja beidzies derīguma termiņš, kas norādīts uz kartona iepakojuma pēc

    EXP.


  3. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI


    Ar šīm veterinārajām zālēm nedrīkst strādāt grūtnieces. Cits GnRH analogs laboratorijas dzīvniekiem ir bijis fetotoksisks. Īpaši pētījumi, lai novērtētu deslorelīna iedarbību, to ievadot grūsnības laikā, nav veikti.


    Kaut arī ir maza iespējamība šo veterināro zāļu nokļūšanai uz ādas, ja tā tomēr notiek, skarto ādu nekavējoties nomazgāt, jo GnRH analogi var uzsūkties caur ādu.


    Ievadot veterinārās zāles, izvairieties no nejaušas pašinjicēšanas, dzīvnieku pienācīgi savaldot un ievadīšanas adatu neatsedzot līdz implantēšanas brīdim.


    Ja notikusi nejauša (gadījuma rakstura) pašinjicēšana, nekavējoties meklēt medicīnisko palīdzību un uzrādīt lietošanas instrukciju vai iepakojuma marķējumu ārstam, lai izņemtu implantu.


    Suņi


    Neauglība iestājas no 8 nedēļām līdz pat vismaz 12 mēnešiem pēc sākotnējās ārstēšanas. Tādēļ ārstētie suņi jāsargā no kucēm meklēšanās periodā pirmās 8 nedēļas pēc sākotnējās ārstēšanas.


    Klīniskā pētījumā diviem no 30 suņiem neauglība tika sasniegta aptuveni 12 nedēļas pēc sākotnējās ārstēšanas, bet vairumā gadījumu šie dzīvnieki nebija spējīgi veiksmīgi radīt pēcnācējus. Ja ārstēts suns pārojas ar kuci laika posmā no 8 līdz 12 nedēļām pēc ārstēšanas, jāveic attiecīgi pasākumi, lai izslēgtu grūsnības risku.


    Retāk tiek ziņots par vēlamās efektivitātes trūkumu suņiem (lielākajā daļā ziņojumu ziņots par sēklinieku izmēra nesamazināšanos un/vai kuce ir tikusi aplecināta). Tikai testosterona līmenis (t.i., vispāratzīts auglības surogātmarķieris) var precīzi norādīt uz ārstēšanas efektivitātes trūkumu. Ja pastāv aizdomas par ārstēšanas efektivitātes trūkumu, jāpārbauda suņa implants (piem., tā klātbūtne).


    Jebkura pārošanās, kas notikusi vēlāk kā 12 mēnešus pēc veterināro zāļu ievadīšanas, kucei var izraisīt grūsnību. Tomēr nav nepieciešams ierobežot kuces piekļūšanu ārstētiem pirmo 8 nedēļu laikā, ja implanti tiek ievietoti regulāri - ik pēc 12 mēnešiem.

    Atsevišķos gadījumos implants var izkrist no implantācijas vietas. Ja ir aizdomas par pirmā implanta izkrišanu, tās var apstiprināt, redzot, ka 8 nedēļas pēc iespējamā implanta izkrišanas datuma nesamazinās sēklinieku apkārtmērs vai nepazeminās testosterona līmenis plazmā, jo šiem abiem rādītājiem pareizas implantācijas gadījumā būtu jāreducējas. Ja 12 mēnešus pēc atkārtotas implantācijas ir aizdomas par implanta izkrišanu, būs redzama progresējoša sēklinieku apkārtmēra palielināšanās un/vai testosterona līmeņa paaugstināšanās plazmā. Abos šajos gadījumos jāievada rezerves implants.


    Suņu spēja radīt pēcnācējus, pēc tam kad viņu testosterona līmenis plazmā pēc veterināro zāļu lietošanas ir atgriezies sākotnējā stāvoklī, nav pētīta.


    Attiecībā uz testosterona līmeni (vispāratzīts auglības surogātmarķieris) klīniskajos pētījumos 68

    % suņu, kam bija ievadīts viens implants, auglība atjaunojās 2 gadu laikā pēc implantācijas. 95 % suņu testosterona līmenis plazmā normalizējās 2,5 gadu laikā pēc implantēšanas. Tomēr dati, kas atspoguļotu pilnīgu klīnisko efektu atgriezeniskumu (samazināts sēklinieku izmērs, samazināts ejakulācijas apjoms, samazināts spermatozoīdu skaits un pazemināts libido), tai skaitā auglību pēc 12 mēnešiem vai atkārtotas implantēšanas, ir ierobežoti. Ļoti retos gadījumos pārejošā neauglība var turpināties ilgāk nekā 18 mēnešus.


    Ierobežoto datu dēļ Suprelorin lietošana suņiem, kuru ķermeņa svars ir mazāks par 10 kg vai lielāks par 40 kg, jāveic pēc tam, kad veterinārārsts ir veicis ieguvuma/riska novērtēšanu. Klīniskajos pētījumos, lietojot 4,7 mg Suprelorin, vidējais testosterona nomākuma ilgums mazāka auguma suņiem (svars < 10 kg) bija 1,5 reizes ilgāks nekā visiem lielāka auguma suņiem.


    Ķirurģiska vai medicīniska kastrācija var negaidīti ietekmēt (t.i. uzlabot vai pasliktināt) agresīvu uzvedību. Tādēļ suņus ar sociopātiskiem traucējumiem un suņus, kam novērojamas agresijas epizodes sugas robežās (suns pret suni) un/ vai starpsugu robežās (suns pret citu sugu), nedrīkst kastrēt ne ķirurģiski, ne ievietojot šo implantu.


    Suprelorin lietošana suņiem pirmspubertātes vecumā nav pētīta. Tādēļ ir ieteicams, lai pirms šo

    veterināro zāļu lietošanas suņi būtu sasnieguši pubertāti.


    Dati pierāda, ka ārstēšana ar šīm veterinārām zālēm samazina suņa libido.


    Seski


    Laboratorijas apstākļos neauglība (spermatoģenēzes nomākums, samazināts sēklinieku izmērs, testosterona līmenis mazāks kā 0,1 ng/ml un muskusa smaržas nomākums) iestājas no 5 nedēļu līdz 14 nedēļu pēc sākotnējās ārstēšanas. Tādēļ pirmajās nedēļās pēc sākotnējās ārstēšanas seski jātur nošķirti no pāroties gatavām mātītēm.

    Testosterona līmenis mazāks kā 0,1 ng/ml saglabājās vismaz 16 mēnešus. Nav veikta atsevišķa testēšana visiem seksuālās aktivitātes parametriem (seboreja, iezīmēšana ar urīnu un agresivitāte). Pārošanās, kas notiek vēlāk kā 16 mēnešus pēc zāļu lietošanas, var izraisīt grūsnību.


    Nepieciešamību ievadīt nākamo implantu nosaka sēklinieku izmēra palielināšanās un/vai testosterona

    koncentrācijas paaugstināšanās plazmā un seksuālās aktivitātes atjaunošanos.


    Efekta atgriezeniskums un ārstēšanu saņēmušo tēviņu spēja radīt pēcnācējus nav pētīta. Tādēļ Suprelorin jālieto pēc ārstējošā veterinārārsta ieguvums un riska attiecības izvērtēšanas.

    Atsevišķos gadījumos ārstēšanu saņēmušajam seskam implants var izkrist no implantēšanas vietas. Ja saistībā ar pirmo implantāciju ir aizdomas par implanta izkrišanu, tās var apstiprināt, novērtējot izmaiņas sēklinieku izmēros (nenotiek to samazināšanās) un nosakot testosterona koncentrāciju plazmā (tā nepazeminās). Ja ir aizdomas par implanta izkrišanu pēc atkārtotas implantācijas, tiks novērots progresējoša sēklinieku izmēru palielināšanās un/vai testosterona līmeņa paaugstināšanās plazmā. Abos gadījumos jāievieto rezerves implants.

    Šo veterināro zāļu lietošana seskiem pirmspubertātes vecumā nav pētīta. Tādēļ ir ieteicams, lai pirms

    šo veterināro zāļu lietošanas seski būtu sasnieguši pubertāti. Seskiem terapija jāuzsāk pirms pārošanās perioda sākuma.

    Drošums pēc Suprelorin atkārtotas implantācijas seskiem nav pētīta.


    Ārstēšanu saņēmušie tēviņi var palikt neauglīgi līdz četriem gadiem. Tādēļ šīs veterinārās zāles piesardzīgi jālieto tēviņiem, kurus nākotnē paredzēts izmantot vaislai.


    Pārdozēšana (simptomi, rīcība ārkārtas situācijā, antidoti)


    image

    Suņi: subkutāni ievadot devu, kas līdz sešām reizēm pārsniedza ieteicamo devu, nav novērotas nevēlamas reakcijas, kā vien tās, kas minētas 6.punktā. Histoloģiski trīs mēnešus pēc ievadīšanas, kad vienlaikus subkutāni ievadīja līdz pat 10 reizēm lielāku devu par ieteikto, novēroja vieglas lokālas reakcijas ar hronisku saistaudu iekaisumu, iekapsulēšanos un kolagēna izgulsnēšanos.

    Seski: nav pieejama informācija par pārdozēšanu seskiem.


  4. ĪPAŠI NORĀDĪJUMI NEIZLIETOTU VETERINĀRO ZĀĻU VAI TO ATKRITUMU

    IZNĪCINĀŠANAI


    Jebkuras neizlietotas veterinārās zāles vai to atkritumus nedrīkst iznīcināt, izmantojot kanalizāciju vai kopā ar sadzīves atkritumiem. Implanta ievadītāju var izmantot atkārtoti.


  5. DATUMS, KAD LIETOŠANAS INSTRUKCIJA PĒDĒJO REIZI TIKA APSTIPRINĀTA


    /.


  6. CITA INFORMĀCIJA


Implants tiek piegādāts iepriekš ielādētā implanterā. Katrs pielādētais implanters ir iepakots hermētiski noslēgtā folijas maisiņā, kas pēc tam tiek sterilizēts.


Kartona kārba, kurā ir divi vai pieci atsevišķi folijā iesaiņoti sterilizēti implanteri kopā ar nesterilizētu implantēšanas ierīci (ievadītāju). Ievadītāju implanteram pievieno ar Luer savienojumu.

Ne visi iepakojuma izmēri var tikt izplatīti.


Lai iegūtu papildu informāciju par šīm veterinārajām zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvi:


België/Belgique/Belgien

image

VIRBAC BELGIUM NV

Esperantolaan 4 BE-3001 Leuven

Tél/Tel : +32-(0)16 387 260

info@virbac.be

Lietuva

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Prancūzija

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

Република България

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros

Франция

Teл: +33-(0)4 92 08 73 00

Luxembourg/Luxemburg

image

VIRBAC BELGIUM NV

Esperantolaan 4 BE-3001 Leuven Belgique / Belgien

Tél/Tel: +32-(0)16 387 260


Česká republika

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francie

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

Magyarország

VIRBAC HUNGARY KFT

Szent Istvàn krt.11.II/21. HU-1055 Budapest

Tel: +36703387177


Danmark

image

VIRBAC Danmark A/S Profilvej 1

DK-6000 Kolding Tlf: +45 75521244

Malta

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Franza

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00


Deutschland

image

VIRBAC Tierarzneimittel GmbH Rögen 20

DE-23843 Bad Oldesloe Tel: +49-(4531) 805 111

Nederland

image

VIRBAC Nederland BV Hermesweg 15

NL-3771 ND-Barneveld Tel : +31-(0)342 427 127

info@virbac.nl


Eesti

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Prantsusmaa

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

Norge

image

VIRBAC Danmark A/S Profilvej 1

DK-6000 Kolding Danmark

Tel: + 45 75521244


Ελλάδα

image

VIRBAC HELLAS Α.Ε.

13o χλμ Ε.Ο. Αθηνών - Λαμίας EL-14452, Μεταμόρφωση Τηλ: +30 2106219520

Österreich

image

VIRBAC Österreich GmbH Hildebrandgasse 27

A-1180 Wien

Tel: +43-(0)1 21 834 260


España

image

VIRBAC ESPAÑA SA

Angel Guimerá 179-181

ES-08950 Esplugues de Llobregat (Barcelona) Tel. : + 34-(0)93 470 79 40

Polska

image

VIRBAC Sp. z o.o.

ul. Puławska 314

PL 02-819 Warszawa

Tel.: + 48 22 855 40 46


image

France VIRBAC France 13e rue LID

FR-06517 Carros

Tél : +33-(0)805 05 55 55

Portugal

image

VIRBAC de Portugal Laboratórios LDA R.do Centro Empresarial

Ed13-Piso 1- Esc.3 Quinta da Beloura PT-2710-693 Sintra

Tel: + 351 219 245 020

Hrvatska

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francuska

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00

România

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Franţa

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00


Ireland

image

VIRBAC

1ère avenue 2065m LID FR-06516 Carros France

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00

Slovenija

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francija

Tel : + 33-(0)4 92 08 73 00


Ísland

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Frakkland

Sími: + 33-(0)4 92 08 73 00

Slovenská republika

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francúzsko

Tel: + 33-(0)4 92 08 73 00


Italia

image

VIRBAC SRL

Via Ettore Bugatti, 15 IT-20142 Milano

Tel: + 39 02 40 92 47 1

Suomi/Finland

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros

Puh/Tel : + 33-(0)4 92 08 73 00


Κύπρος

image

VIRBAC HELLAS Α.Ε.

13o χλμ Ε.Ο. Αθηνών - Λαμίας EL-14452, Μεταμόρφωση Τηλ.: +30 2106219520

Sverige

VIRBAC Danmark A/S Filial Sverige SE-171 21 Solna

Tel: +45 75521244


Latvija

image

VIRBAC

1ère avenue 2065 m LID FR-06516 Carros Francjia

Tel: +33-(0)4 92 08 73 00

United Kingdom

VIRBAC LTD

Suffolk, IP30 9UP – UK Tel: +44 (0)-1359 243243