Mājas lapa Mājas lapa

Yondelis
trabectedin

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam


Yondelis 0,25 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai Yondelis 1 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai trabectedin


Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.



Yondelis ārējais izskats un iepakojums


Yondelis ir pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai. Šis pulveris ir balts vai gandrīz balts un iepakots stikla flakonā.


Katrā kastītē ir viens flakons ar 0,25 mg vai 1 mg trabektedīna.


Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs


Pharma Mar, S.A. Avda. de los Reyes 1

Polígono Industrial La Mina

28770 Colmenar Viejo (Madrid) Spānija


Tel.: +34 91 846 60 00

Fakss: +34 91 846 60 01


Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieku.


Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

https://www.ema.europa.eu/.


image


Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem.


Norādījumi par lietošanu – sagatavošana, rīkošanās un iznīcināšana


Yondelis ir jālieto saskaņā ar noteikumiem par citotoksisku zāļu izmantošanu un iznīcināšanu. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām par citotoksiskām zālēm.

Jums ir nepieciešama apmācība, kā pareizi sagatavot Yondelis koncentrātu un to atšķaidīt, vai lietot Yondelis kombinācijā ar PLD. Turklāt koncentrāta sagatavošanas un atšķaidīšanas laikā Jums ir jānēsā aizsargtērps, ieskaitot masku, aizsargbrilles un cimdus. Ja zāles nejauši nonāk uz ādas, iekļūst acīs vai uz gļotādas, skartā vieta nekavējoties jāskalo ar lielu daudzumu ūdens. Grūtnieces nedrīkst rīkoties/strādāt ar šīm zālēm.


Intravenoziievadāmāšķīdumasagatavošana


Yondelis pirms ievadīšanas ir jāsagatavo un jāatšķaida (skatīt arī 3. punktu). Ir jāizmanto atbilstošas aseptiskās metodes.


Yondelis nedrīkst ievadīt maisījumā ar citām zālēm vienā infūzijas sistēmā, izņemot šķīdinātāju. Nav novērota nesaderība starp Yondelis un I klases stikla pudelēm, polivinilhlorīda (PVH) un polietilēna (PE) maisiem un caurulītēm, poliizoprēna rezervuāriem, kā arī implantējamām titāna sistēmām, kas nodrošina vielu ievadīšanu asinsrites sistēmā.


Lietojot Yondelis kombināciju ar PLD, pēc PLD ievadīšanas un pirms Yondelis ievadīšanas nepieciešams rūpīgi izskalot intravenozo sistēmu ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Jebkura cita atšķaidītāja, izņemot 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīduma infūzijām lietošana var izraisīt PLD nogulsnēšanos. (Specifiskus norādījumus par ievadīšanu skatīt arī PLD zāļu aprakstā).


Norādījumi par koncentrāta sagatavošanu


Yondelis 0,25 mg: flakonā injicējiet 5 ml sterila ūdens injekcijām.


Yondelis 1 mg: flakonā injicējiet 20 ml sterila ūdens injekcijām.


Atbilstošo sterila ūdens daudzumu injekcijām katrā flakonā injicē, izmantojot šļirci. Sakratiet flakonu līdz pulvera pilnīgai izšķīšanai. Rezultātā iegūst dzidru, bezkrāsainu vai iedzeltenu šķīdumu, kurā praktiski nav redzamu daļiņu.


Šis sagatavotais koncentrāts satur 0,05 mg/ml trabektedīna. Koncentrāts ir jāatšķaida un tas ir tikai vienreizējai lietošanai.


Norādījumi par koncentrāta atšķaidīšanu


Sagatavotais koncentrāts ir jāatšķaida ar nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9 %) šķīdumu infūzijām vai glikozes 50 mg/ml (5 %) šķīdumu infūzijām. Nepieciešamo tilpumu aprēķina pēc formulas:


image

Tilpums (ml) = ĶVL (m2) × individuālā deva (mg/m2)

0,05 mg/ml


ĶVL = ķermeņa virsmas laukums


No flakona atsūc nepieciešamo sagatavotā koncentrāta daudzumu. Ja zāles intravenozi ievada caur centrālo venozo katetru, sagatavotais koncentrāts jāievada infūzijas maisā ar 50 ml šķīdinātāja (nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9 %) šķīdumu infūzijām vai glikozes 50 mg/ml (5 %) šķīdumu infūzijām), panākot trabektedīna koncentrāciju infūzijas šķīdumā ≤ 0,030 mg/ml.


Ja centrālo venozo katetru izmantot nav iespējams un zāles jāievada caur perifēro katetru, sagatavotais koncentrāts jāievada infūzijas maisā ar 1 000 ml šķīdinātāja (nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9 %) šķīdumu infūzijām vai glikozes 50 mg/ml (5 %) šķīdumu infūzijām).


Pirms intravenozās ievadīšanas parenterālais šķīdums ir jāpārbauda vizuāli, vai tajā nav redzamu daļiņu. Kad infūzija ir sagatavota, zāles ir jāievada nekavējoties.

Šķīdumastabilitātelietošanaslaikā


Sagatavotais koncentrāts

Pēc sagatavošanas koncentrāts ķīmisko un fizikālo stabilitāti temperatūrā līdz 25 ºC saglabā 30 stundas.


No mikrobioloģiskā viedokļa sagatavotais koncentrāts ir jāatšķaida un jāizlieto nekavējoties. Ja tas netiek atšķaidīts un izlietots nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms sagatavotā koncentrāta lietošanas atbildīgs ir lietotājs, un parasti uzglabāšanas laiks nedrīkst būt ilgāks par

24 stundām 2 °C – 8 °C temperatūrā, ja sagatavošana ir veikta kontrolētos un validētos aseptiskos apstākļos.


Atšķaidīts koncentrāts

Pēc atšķaidīšanas koncentrāts savu ķīmisko un fizikālo stabilitāti temperatūrā līdz 25 ºC saglabā 30 stundas.