Mājas lapa Mājas lapa

Kineret
anakinra

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam


Kineret 100 mg/0,67 ml šķīdums injekcijām pilnšļircē

Anakinra


Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

lietot bērniem jaunākiem par 8 mēnešiem, jo nav datu par pielietošanu šajā vecuma grupā.


Citas zāles un Kineret

Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.


Vienlaicīgi ar Kineret nedrīkst lietot zāles, ko sauc par audzēju nekrozes faktora (TNF-α) inhibitoriem, tādas kā etanercepts, jo tas var paaugstināt infekciju risku.


Uzsākot ārstēšanu ar Kineret, samazināsies hroniskais iekaisums Jūsu organismā. Tas var nozīmēt, ka var būt nepieciešama dažu citu zāļu, piemēram, varfarīna, vai fenitoīna, devas pielāgošana.


Grūtniecība un barošana ar krūti

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu.


Kineret lietošana nav pārbaudīta grūtniecēm. Kineret lietošana nav ieteicama grūtniecības laikā un sievietēm reproduktīvā vecumā, kuras nelieto kontracepciju. Ir svarīgi pastāstīt ārstam, ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību. Ārsts pārrunās ar Jums iespējamos riskus, lietojot Kineret grūtniecības laikā.


Nav zināms, vai anakinra izdalās ar mātes pienu. Nebarojiet bērnu ar krūti, ja lietojat Kineret.


Kineret satur nātriju

Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) 100 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.


  1. Kā lietot Kineret


    Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Kineret jāinjicē zem ādas (subkutāni) katru dienu. Injekciju jācenšas izdarīt katru dienu vienā un tajā pašā laikā.


    Ieteicamā deva ir no 20 līdz 90 mg vai 100 mg. Ārsts izskaidros, kāda deva Jums nepieciešama un vai Jums ir jālieto deva, kas pārsniedz 100 mg.


    COVID-19: ieteicamā deva ir 100 mg, ko injicē zem ādas (subkutāni) reizi dienā 10 dienas .


    Kineret injicēšana sev

    Ārsts var nolemt, ka ērtāk būs, ja pats sev injicēsiet Kineret. Ārsts vai medmāsa Jums parādīs, kā to darīt. Nemēģiniet izdarīt injekciju pats sev, ja neesiet apmācīts, kā to darīt.


    Norādījumus par to, kā sev vai savam bērnam injicēt Kineret, lasiet punktā “Instrukcijas par Kineret

    sagatavošanu un injicēšanu” šīs instrukcijas beigās.


    Ja esat lietojis Kineret vairāk nekā noteikts

    Nejauši injicējot lielāku Kineret devu nekā paredzēts, Jums nevajadzētu rasties nopietniem sarežģījumiem. Ja tas tomēr notiek, Jums jāsazinās ar ārstu, medmāsu vai farmaceitu. Ja nejūtaties labi, sazinieties ar ārstu vai medmāsu nekavējoties.


    Ja esat aizmirsis lietot Kineret

    Ja esat aizmirsis injicēt Kineret devu, Jums jāsazinās ar ārstu, lai noskaidrotu, kad jāinjicē nākamā

    deva.

  2. Iespējamās blakusparādības

    Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Iespējamās blakusparādības ir līdzīgas neatkarīgi no tā, vai Jūs ar Kineret ārstējat RA, CAPS, FMF,

    Stilla slimību vai COVID-19.


    Ja notiek jebkāda no tālāk minētajām situācijām, nekavējoties par to pastāstiet ārstam:


    • Kineret terapijas laikā var rasties smagas infekcijas, piemēram, pneimonija (plaušu iekaisums) vai ādas infekcija. Simptomi var būt ilgstoši nepārejošs drudzis, drebuļi, klepus, galvassāpes un ādas apsārtums un jutīgums. Tāpat par infekciju var liecināt ilgstoši nedaudz paaugstināta temperatūra, ķermeņa masas zudums un ilgstošs klepus.


    • Retāk novēro nopietnas alerģiskas reakcijas. Tomēr jebkurš no šādiem simptomiem var liecināt par alerģisku reakciju pret Kineret, tādēļ nekavējoties vērsieties pēc medicīniskās palīdzības. Pārtrauciet injicēt Kineret.

      • Sejas, mēles vai rīkles pietūkums.

      • Apgrūtināta rīšana vai elpošana.

      • Pēkšņi paātrinājies pulss vai svīšana.

      • Ādas nieze vai izsitumi.


        Ļoti biežas blakusparādības (var skart vairāk nekā 1 cilvēku no 10):

    • apsārtums, pietūkums, zilumi vai nieze injekcijas vietā. Šie simptomi parasti izpaužas vieglā vai vidēji smagā formā un visbiežāk rodas ārstēšanas sākumā.

    • galvassāpes;

    • paaugstināta kopējā holesterīna koncentrācija asinīs.


      Biežas blakusparādības (var skart ne vairāk kā 1 cilvēku no 10):

    • neitropēnija (zems balto asins šūnu skaits), ko nosaka asins analīzē. Tas varētu paaugstināt infekcijas risku. Infekcijas simptomi var būt drudzis vai kakla iekaisums.

    • smagas infekcijas, piemēram, pneimonija (krūšu kurvja infekcija) vai ādas infekcija;

    • trombocitopēnija (mazs trombocītu skaits asinīs).


      Retākas blakusparādības (var skart ne vairāk kā 1 cilvēku no 100):

    • nopietnas alerģiskas reakcijas, tajā skaitā sejas, mēles vai rīkles pietūkums, apgrūtināta rīšana vai elpošana, pēkšņi paātrinājies pulss vai svīšana, ādas nieze vai izsitumi;

    • paaugstināts aknu enzīmu līmenis, ko nosaka asins analīzē.


      Nezināma biežuma nevēlamās blakusparādības (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):

    • aknu darbības traucējumu pazīmes, t.i., ādas un acu dzelte, slikta dūša, ēstgribas zudums, tumšas krāsas urīns un gaišas krāsas fēces.


      Ziņošana par blakusparādībām

      image

      Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.


  3. Kā uzglabāt Kineret


    Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.


    Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz marķējuma un kastītes pēc Derīgs līdz/EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

    Uzglabāt ledusskapī (2°C - 8°C). Nesasaldēt.

    Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.


    Nelietojiet Kineret, ja domājat, ka tas ir bijis sasalis. Kad flakons izņemts no ledusskapja un sasilis līdz istabas temperatūrai (līdz 25°C), tas jāizlieto 72 stundu laikā vai jāiznīcina. Ja tas ir uzglabāts istabas temperatūrā, neievietojiet to atpakaļ ledusskapī.


    Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


  4. Iepakojuma saturs un cita informācija


Ko Kineret satur


Kineret ārējais izskats un iepakojums

Kineret ir dzidrs, bezkrāsains līdz baltam šķīdums injekcijām, ko piegādā gatavu lietošanai pilnšļircē. Tas var saturēt dažas caurspīdīgas līdz baltām olbaltumvielu daļiņas. Šādu daļiņu klātbūtne neietekmē zāļu kvalitāti.


Iepakojumā pa 1, 7 vai 28 (vairāku kastīšu iepakojumā 4 kastītes pa 7 pilnšļircēm) pilnšļircēm. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.


Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Swedish Orphan Biovitrum AB (publ) SE-112 76 Stockholm

Zviedrija


Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta


.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

INSTRUKCIJAS PAR KINERET SAGATAVOŠANU UN INJICĒŠANU


Šajā sadaļā ir sniegta informācija par to, kā sev vai savam bērnam injicēt Kineret. Svarīgi, lai Jūs nemēģinātu izdarīt injekciju sev vai savam bērnam, kamēr ārsts, medmāsa vai farmaceits Jūs nav apmācījis. Ja Jums ir jautājumi par to, kā injicēt, lūdzu, vaicājiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam.


Kā Jums vai personai, kas veic Jums injekciju, jārīkojas ar Kineret pilnšļirci?


Injekcija sev vai savam bērnam ir jāizdara katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Kineret injicē zem ādas. To sauc par injekciju zemādā.


image

Adatas ap valks (uzgalis) Adata


Šļirces cilindrs


Virzulis


Aprīkojums


Lai izdarītu sev vai savam bērnam injekciju zemādā, Jums būs vajadzīgs: