Mājas lapa Mājas lapa

Imbruvica
ibrutinib

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam


IMBRUVICA 140 mg cietās kapsulas

ibrutinibum


Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.


Šajā instrukcijā varat uzzināt

  1. Kas ir IMBRUVICA un kādam nolūkam to lieto

  2. Kas Jums jāzina pirms IMBRUVICA lietošanas

  3. Kā lietot IMBRUVICA

  4. Iespējamās blakusparādības

  5. Kā uzglabāt IMBRUVICA

  6. Iepakojuma saturs un cita informācija


  1. Kas ir IMBRUVICA un kādam nolūkam to lieto Kas ir IMBRUVICA

    IMBRUVICA ir pretaudzēju zāles, kas satur aktīvo vielu ibrutinibu. Tās pieder pie zāļu grupas, ko dēvē par proteīnkināzes inhibitoriem.


    Kādam nolūkam IMBRUVICA lieto

    Šīs zāles lieto, lai pieaugušajiem ārstētu šādus asins audzējus:

    • mantijas šūnu limfomu (MCL) – audzēja veidu, kas skar limfmezglus, kad slimība ir atjaunojusies vai ārstēšana nav iedarbojusies;

    • hroniska limfoleikoze (CLL) ir vēža forma, kas skar leikocītus, kurus sauc par limfocītiem, un limfmezglus. IMBRUVICA lieto pacientiem, kam vēl nav ārstēta CLL vai kam slimība ir

      atjaunojusies vai nav reaģējusi uz ārstēšanu;

    • Valdenstrema makroglobulinēmiju (VM) – audzēja veidu, kas skar baltās asins šūnas, ko sauc par limfocītiem. To lieto pacientiem, kuriem nav iepriekš ārstēta VM, kā arī tad, ja slimība ir atjaunojusies vai ārstēšana nav iedarbojusies, kā arī pacientiem, kuriem ķīmijterapija, kuru lieto kopā ar antivielu, nav piemērota.


      Kā IMBRUVICA darbojas

      IMBRUVICA MCL, CLL un VM gadījumā darbojas, bloķējot Bratona (Bruton) tirozīnkināzi – proteīnu organismā, kas palīdz šīm audzēja šūnām augt un dzīvot. Bloķējot šo proteīnu, IMBRUVICA

      var palīdzēt nonāvēt audzēja šūnas un mazināt to skaitu. Šīs zāles arī palēnina audzēja pastiprināšanos.


  2. Kas Jums jāzina pirms IMBRUVICA lietošanas Nelietojiet IMBRUVICA šādos gadījumos

    • ja Jums ir alerģija pret ibrutinibu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu;

    • ja lietojat ārstniecības auga preparātu, ko sauc par divšķautņu asinszāli – depresijas ārstēšanai.

      Ja neesat par to pārliecināts, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu pirms šo zāļu lietošanas.

      Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

      Pirms IMBRUVICA lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:

    • ja Jums kādreiz ir bijuši neparasti zilumi vai asiņošana vai Jūs lietojat kādas zāles vai uztura bagātinātājus, kas Jums paaugstina asiņošanas risku (skatīt punktu „Citas zāles un IMBRUVICA”);

    • ja Jums ir neregulāra sirds darbība vai anamnēzē ir neregulāra sirds darbība vai smaga sirds mazspēja, vai arī Jums ir jebkas no sekojošā: elpas trūkums, vājums, reibonis, neskaidra sajūta galvā, ģībšana vai sajūta, ka tūlīt noģībsiet, sāpes krūtīs vai pietūkušas kājas;

    • ja Jums ir aknu darbības traucējumi, tostarp, ja Jums jebkad ir bijusi vai tagad ir B hepatīta infekcija (aknu infekcija);

    • ja Jums ir paaugstināts asinsspiediens;

    • ja Jums nesen veikta kāda operācija, īpaši ja tā varētu ietekmēt uztura vai zāļu uzsūkšanos no Jūsu kuņģa vai zarnām;

    • ja Jums tiek plānota kāda operācija – ārsts Jums var lūgt uz neilgu laiku pārtraukt IMBRUVICA lietošanu (no 3 līdz 7 dienām) pirms un pēc Jūsu operācijas;

    • ja Jums ir nieru darbības traucējumi.


      Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu pirms šo zāļu lietošanas vai lietošanas laikā (skatīt punktu “Iespējamās blakusparādības”).


      Lietojot IMBRUVICA, nekavējoties informējiet ārstu, ja novērojat vai kāds cits Jums novēro šādus simptomus: atmiņas zudums, domāšanas traucējumi, grūtības ar staigāšanu vai redzes zudums — to cēlonis var būt ļoti reta, bet nopietna galvas smadzeņu infekcija, kurai var būt letāls iznākums (progresējoša multifokāla leikoencefalopātija jeb PML).


      Nekavējoties informējiet ārstu, ja Jūs pamanāt vai kāds cits Jums pamana pēkšņu notirpumu vai vājumu ekstremitātēs (īpaši vienā ķermeņa pusē), pēkšņu apjukumu, runas traucējumus vai nespēju saprast teikto, redzes zudumu, apgrūtinātu staigāšanu, līdzsvara zudumu vai koordinācijas traucējumus, pēkšķas stipras galvassāpes bez zināma cēloņa. Tās var būt insulta pazīmes un simptomi.


      Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pēc IMBRUVICA lietošanas pārtraukšanas Jums attīstās sāpes vēdera augšdaļas kreisā pusē, sāpes kreisajā paribē vai kreisā pleca galā, jo tie var būt liesas plīsuma simptomi.


      Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja IMBRUVICA lietošanas laikā sajūtat elpas trūkumu, apgrūtinātu elpošanu pēc atgulšanās, pēdu, potīšu vai kāju tūsku un vājuma vai noguruma sajūtu – tās var būt sirds mazspējas pazīmes.


      Ārstēšanas ar IMBRUVICA laikā Jums var rasties vīrusu, baktēriju vai sēnīšu infekcijas. Sazinieties ar ārstu, ja Jums ir drudzis, drebuļi, vājums, apjukums, sāpes ķermenī, saaukstēšanās vai gripas

      simptomi, nogurums vai elpas trūkums, dzeltenīga ādas vai acu krāsa (dzelte). Tās var būt infekcijas

      pazīmes.


      Hemofagocītiska limfohistiocitoze

      Reti saņemti ziņojumi par leikocītu pārmērīgu aktivizēšanos un ar to saistītu iekaisumu (hemofagocītisku limfohistiocitozi), kas var būt letāls, ja netiek agrīni atklāts un ārstēts. Ja Jums rodas tādi daudzveidīgi simptomi kā drudzis, palielināti limfmezgli, zilumi vai ādas izsitumi, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.


      Testi un pārbaudes pirms ārstēšanas un tās laikā

      Audzēja sabrukšanas sindroms (ASS): vēža ārstēšanas laikā un dažkārt pat bez ārstēšanas novērota neparasti liela ķīmisku savienojumu koncentrācija asinīs, kas radusies, strauji sabrūkot vēža šūnām.

      Tas var izraisīt nieru darbības izmaiņas, sirds darbības traucējumus vai krampjus. Ārsts vai cits

      veselības aprūpes speciālists var veikt asins analīzes, lai pārbaudītu, vai Jums nav ASS.

      Limfocitoze: laboratoriskās analīzes var liecināt, ka Jūsu asinīs dažās pirmajās ārstēšanas nedēļās palielinājies balto asins šūnu (kuras dēvē par limfocītiem) skaits. Tas ir paredzams un var turpināties dažus mēnešus. Tas noteikti nenozīmē, ka Jūsu asins audzēja norise pasliktinās. Ārsts Jums pārbaudīs asins ainu pirms ārstēšanas vai tās laikā un retos gadījumos parakstīs Jums citas zāles. Konsultējieties ar ārstu par to, ko nozīmē Jūsu analīžu rezultāti.


      Aknu problēmas: Jūsu ārsts veiks dažas asins analīzes, lai pārbaudītu, vai Jūsu aknas darbojas pareizi un vai Jums nav aknu infekcijas, ko sauc par vīrushepatītu, vai arī B hepatīts ir no jauna kļuvis aktīvs, kas var beigties ar nāvi.


      Bērni un pusaudži

      IMBRUVICA nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem, jo šīs zāles šajās vecuma grupās nav pētītas.


      Citas zāles un IMBRUVICA

      Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Tas attiecas arī uz zālēm, ko esat iegādājies bez receptes, ārstniecības augu līdzekļiem un uztura

      bagātinātājiem, jo IMBRUVICA var ietekmēt dažu citu zāļu iedarbības veidu. Arī dažas citas zāles var

      ietekmēt IMBRUVICA iedarbības veidu.


      Lietojot IMBRUVICA, var vieglāk sākties asiņošana. Tas nozīmē, ka Jums jāpastāsta ārstam, ja Jūs lietojat citas zāles, kas Jums paaugstina asiņošanas risku. Pie tām pieder:

    • acetilsalicilskābe un nesteroīdie pretiekaisuma līdzekļi (NPL), piemēram, ibuprofēns vai naproksēns;

    • asins šķidrinoši līdzekļi, piemēram, varfarīns, heparīns vai citas zāles asins recekļu ārstēšanai;

    • uztura bagātinātāji, kas Jums var paaugstināt asiņošanas risku, piemēram, zivju eļļa, E vitamīns vai linsēklas.


      Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu pirms IMBRUVICA lietošanas.


      Pastāstiet ārstam arī tad, ja Jūs lietojat kādas no šīm zālēm – IMBRUVICA vai citu zāļu iedarbība var tikt ietekmēta, ja IMBRUVICA lietosiet kopā ar kādu no šīm zālēm:

    • zāles, ko dēvē par antibiotikām un lieto bakteriālu infekciju ārstēšanai – klaritromicīns, telitromicīns, ciprofloksacīns, eritromicīns, vai rifampicīns;

    • zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai – posakonazols, ketokonazols, itrakonazols, flukonazols vai vorikonazols;

    • zāles HIV infekcijas ārstēšanai – ritonavīrs, kobicistats, indinavīrs, nelfinavīrs, sahinavīrs, amprenavīrs, atazanavīrs vai fosamprenavīrs;

    • zāles ar ķīmijterapiju saistītas sliktas dūšas un vemšanas profilaksei – aprepitants;

    • zāles depresijas ārstēšanai – nefazodons;

    • zāles, ko dēvē par kināzes inhibitoru un lieto citu ļaundabīgu audzēju ārstēšanai – krizotinibs, imatinibs;

    • zāles, ko dēvē par kalcija kanālu blokatoriem un lieto paaugstināta asinsspiediena vai sāpju krūtīs ārstēšanai – diltiazems vai verapamils;

    • zāles, ko dēvē par statīniem un lieto augsta holesterīna līmeņa pazemināšanai – rosuvastatīns;

    • sirdszāles/antiaritmiskie līdzekļi – amiodarons vai dronedarons;

    • zāles krampju profilaksei vai epilepsijas ārstēšanai vai zāles sāpes izraisošu sejas traucējumu, ko dēvē par trīszaru nerva neiralģiju, ārstēšanai – karbamazepīns vai fenitoīns.


      Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu pirms IMBRUVICA lietošanas.


      Ja lietojat digoksīnu – zāles sirds slimību ārstēšanai, vai metotreksātu – zāles citu veidu vēža ārstēšanai un imūnsistēmas aktivitātes mazināšanai (piemēram, reimatoīdā artrīta vai psoriāzes gadījumā), tas jālieto vismaz 6 stundas pirms vai pēc IMBRUVICA.

      IMBRUVICA kopā ar uzturu

      Nelietojiet IMBRUVICA kopā ar greipfrūtiem vai rūgtajiem apelsīniem – tas ietver to ēšanu, to sulas dzeršanu vai tos iespējami saturošu uztura bagātinātāju lietošanu, jo greipfrūti var palielināt IMBRUVICA daudzumu asinīs.


      Grūtniecība un barošana ar krūti

      Izvairieties no grūtniecības iestāšanās šo zāļu lietošanas laikā. IMBRUVICA nedrīkst lietot grūtniecības laikā. Informācijas par IMBRUVICA drošumu grūtniecēm nav.


      Reproduktīvā vecuma sievietēm jālieto ļoti efektīva kontracepcijas metode IMBRUVICA lietošanas laikā un līdz trijiem mēnešiem pēc tam, lai izvairītos no grūtniecības iestāšanās ārstēšanas laikā ar IMBRUVICA.


    • Ja Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties pastāstiet to ārstam.

    • Nebarojiet bērnu ar krūti šo zāļu lietošanas laikā.


      Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

      Pēc IMBRUVICA lietošanas Jums var būt nogurums vai reibonis, kas var ietekmēt Jūsu spēju vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus un lietot instrumentus.


      IMBRUVICA satur nātriju

      Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā devā, būtībā tās nesatur nātriju.


  3. Kā lietot IMBRUVICA


    Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts, farmaceits vai medmāsa Jums teikusi. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.


    Cik daudz zāļu jālieto Mantijas šūnu limfoma (MCL)

    IMBRUVICA ieteicamā deva ir četras kapsulas (560 mg) vienu reizi dienā.


    Hroniska limfoleikoze (CLL)/Valdenstrema makroglobulinēmija (VM)

    IMBRUVICA ieteicamā deva ir trīs kapsulas (420 mg) vienu reizi dienā. Jūsu ārsts var pielāgot Jums lietojamo devu.

    Šo zāļu lietošana

    • Lietojiet kapsulas perorāli (iekšķīgi), uzdzerot glāzi ūdens.

    • Lietojiet kapsulas aptuveni vienā un tai pašā laikā katru dienu.

    • Norijiet kapsulas nesasmalcinātā veidā. Tās nedrīkst atvērt, salauzt vai košļāt.


      Ja esat lietojis IMBRUVICA vairāk nekā noteikts

      Ja esat lietojis IMBRUVICA vairāk nekā noteikts, nekavējoties konsultējieties ar ārstu vai dodieties uz slimnīcu. Paņemiet līdzi kapsulas un šo lietošanas instrukciju.


      Ja esat aizmirsis lietot IMBRUVICA

    • Ja esat izlaidis devu, to var lietot pēc iespējas ātrāk tajā pašā dienā, nākamajā dienā atgriežoties pie ierastās shēmas.

    • Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

    • Ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu par to, kad lietot nākamo devu.


      Ja pārtraucat lietot IMBRUVICA

      Nepārtrauciet lietot šīs zāles, ja ārsts to neliek darīt.

      Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

  4. Iespējamās blakusparādības


    Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var rasties šādas blakusparādības:


    Ja pamanāt kādu no turpmāk minētajām blakusparādībām, nekavējoties pārtrauciet IMBRUVICA lietošanu un informējiet ārstu:

    niezoši, nelīdzeni izsitumi, apgrūtināta elpošana, sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums – Jums var

    būt alerģiska reakcija pret šim zālēm.

    Ja pamanāt kādas no šīm blakusparādībām, nekavējoties informējiet ārstu: Ļoti bieži (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem):

    • drudzis, drebuļi, ķermeņa sāpes, noguruma sajūta, saaukstēšanās vai gripas simptomi, elpas

      trūkums – tās var būt (vīrusu, baktēriju vai sēnīšu) infekcijas pazīmes. Tā var būt deguna, deguna blakusdobumu vai rīkles (augšējo elpceļu) infekcija, plaušu infekcija, vai ādas infekcija;

    • zilumu veidošanās vai palielināta nosliece uz zilumu veidošanos;

    • čūlas mutes dobumā;

    • reiboņa sajūta;

    • galvassāpes;

    • aizcietējums;

    • slikta dūša vai vemšana;

    • caureja – iespējams, ka ārsts Jums veiks šķidruma un sāls aizstājterapiju vai lietos citas zāles;

    • izsitumi uz ādas;

    • sāpes rokās vai kājās;

    • muguras vai locītavu sāpes;

    • muskuļu krampji, smelgšana vai spazmas;

    • mazs asinsreci nodrošinošo šūnu (trombocītu) skaits, ļoti mazs leikocītu skaits – konstatējams asins analīzēs;

    • palielināts balto asins šūnu skaits vai īpatsvars asins analīzēs;

    • augsts urīnskābes līmenis asinīs (redzams asins analīzēs), kas var izraisīt podagru;

    • pietūkušas plaukstas, potītes un pēdas;

    • paaugstināts asinsspiediens;

    • paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs.


      Bieži (var skart ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem):

    • smaga infekcija visā ķermenī (sepse);

    • urīnceļu infekcijas;

    • asiņošana no deguna, sīki sarkani vai purpursarkani plankumi zem ādas asiņošanas dēļ;

    • asinis kuņģī, zarnās, izkārnījumos vai urīnā, stiprākas mēnešreizes vai neapturama asiņošana no savainojuma vietas;

    • sirds mazspēja;

    • ātra sirds darbība, iztrūkstoši sirdspuksti, vājš vai neregulārs pulss, apreibums, elpas trūkums, nepatīkama sajūta krūtīs (sirds ritma traucējumu simptomi);

    • mazs balto asins šūnu skaits un drudzis (febrila neitropēnija);

    • ādas vēzis, kas nav melanoma, biežāk plakanšūnu vai bazālo šūnu ādas vēzis;

    • redzes miglošanās;

    • ādas apsārtums;

    • plaušu iekaisums, kas var izraisīt paliekošus bojājumus;

    • nagu lūšana;

    • vājums, nejutīgums, tirpšana vai sāpes plaukstās vai pēdās, vai citās ķermeņa daļās (perifēra neiropātija).

      Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem):

    • aknu mazspēja, arī letāli gadījumi;

    • smagas sēnīšinfekcijas;

    • apjukums, galvassāpes ar neskaidru runu vai ģībonis – tās var būt nopietnas iekšējas galvas smadzeņu asiņošanas pazīmes;

    • neparasts ķīmisko vielu līmenis asinīs. Tas rodas vēža ārstēšanas laikā un dažkārt pat bez ārstēšanas, un iemesls ir strauja vēža šūnu noārdīšanās (audzēja sabrukšanas jeb līzes sindroms);

    • alerģiska reakcija, kas dažkārt ir smaga un var izpausties ar sejas, lūpu, mutes, mēles un rīkles pietūkumu, apgrūtinātu rīšanu vai elpošanu, niezošiem izsitumiem (nātreni);

    • zemādas taukaudu iekaisums;

    • īslaicīgas smadzeņu un nervu darbības pasliktināšanās gadījumi, ko izraisa asins plūsmas zudums, insults;

    • asinsizplūdums acī (dažos gadījumos saistīta ar redzes zudumu);

    • sāpīga ādas čūlošanās (gangrenoza piodermija) vai sarkani piepacelti sāpīgi plankumi uz ādas, drudzis un palielināts leikocītu skaits asinīs (šīs pazīmes var liecināt par akūtu febrilu neitrofilisku dermatozi vai Svīta sindromu).


      Reti (var skart ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem):

    • izteikti palielināts leikocītu skaits, kas var izraisīt šūnu salipšanu.


      Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem):

      smagi izsitumi ar pūslīšiem un ādas lobīšanos, īpaši ap muti, degunu, acīm un dzimumorgāniem (Stīvensa – Džonsona sindroms).


      Ziņošana par blakusparādībām

      Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par

      blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas

      kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.


  5. Kā uzglabāt IMBRUVICA


    Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.


    Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un pudeles marķējuma pēc

    „Derīgs līdz” / „EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.


    Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.


    Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.


  6. Iepakojuma saturs un cita informācija Ko IMBRUVICA satur

IMBRUVICA ārējais izskats un iepakojums

IMBRUVICA ir baltas, necaurspīdīgas cietās kapsulas ar melnas tintes apzīmējumu “ibr 140 mg” vienā pusē.

Kapsulas ir iepakotas plastmasas pudelē ar bērniem neatveramu polipropilēna aizdari. Katrā pudelē ir 90 vai 120 kapsulu. Katrā iepakojumā ir viena pudele.


Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30

B-2340 Beerse Beļģija


Ražotājs

Janssen Pharmaceutica NV Turnhoutseweg 30

B-2340 Beerse Beļģija


Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:


België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11

janssen@jacbe.jnj.com

Lietuva

UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88

lt@its.jnj.com


България

„Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00

jjsafety@its.jnj.com

Luxembourg/Luxemburg

Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11

janssen@jacbe.jnj.com


Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227

Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858

janssenhu@its.jnj.com


Danmark

Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 4594 8282

jacdk@its.jnj.com

Malta

AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000


Deutschland

Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955 955

jancil@its.jnj.com

Nederland

Janssen-Cilag B.V. Tel: +31 76 711 1111

janssen@jacnl.jnj.com


Eesti

UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410

ee@its.jnj.com

Norge

Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00

jacno@its.jnj.com


Ελλάδα

Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000

Österreich

Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300

España

Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00

contacto@its.jnj.com

Polska

Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.:+48 22 237 60 00


France

Janssen-Cilag

Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03

medisource@its.jnj.com

Portugal

Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600


Hrvatska

Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700

jjsafety@JNJCR.JNJ.com

România

Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800


Ireland

Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122

Slovenija

Johnson & Johnson d.o.o. Tel.: +386 1 401 18 00

Janssen_safety_slo@its.jnj.com


Ísland

Janssen-Cilag AB c/o Vistor hf

Sími: +354 535 7000

janssen@vistor.is

Slovenská republika Johnson & Johnson, s.r.o. Tel: +421 232 408 400


Italia

Janssen-Cilag SpA

Tel: 800 688 777 / +39 02 2510 1

janssenita@its.jnj.com

Suomi/Finland

Janssen-Cilag Oy

Puh/Tel: +358 207 531 300

jacfi@its.jnj.com


Κύπρος

Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ Τηλ: +357 22 207 700

Sverige

Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00

jacse@its.jnj.com


Latvija

UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561

lv@its.jnj.com

United Kingdom (Northern Ireland)

Janssen Sciences Ireland UC Tel: +44 1 494 567 444


Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta