Koduleht Koduleht
AstraZeneca

Palladia
toceranib


PAKENDI INFOLEHT

Palladia 10 mg õhukese polümeerkattega tabletid koertele Palladia 15 mg õhukese polümeerkattega tabletid koertele Palladia 50 mg õhukese polümeerkattega tabletid koertele


  1. MÜÜGILOA HOIDJA NING, KUI NEED EI KATTU, RAVIMIPARTII VABASTAMISE EEST VASTUTAVA TOOTMISLOA HOIDJA NIMI JA AADRESS


    Müügiloa hoidja: Zoetis Belgium SA Rue Laid Burniat 1

    1348 Louvain-la-Neuve BELGIA


    Partii vabastamise eest vastutav tootja: Pfizer Italia s.r.l.

    Località Marino del Tronto 63100 Ascoli Piceno (AP) ITAALIA


  2. VETERINAARRAVIMI NIMETUS


    Palladia 10 mg õhukese polümeerkattega tabletid koertele Palladia 15 mg õhukese polümeerkattega tabletid koertele Palladia 50 mg õhukese polümeerkattega tabletid koertele Totseraniib


  3. TOIMEAINETE JA ABIAINETE SISALDUS


    Iga õhukese polümeerkattega tablett sisaldab totseraniibfosfaati samaväärselt 10 mg, 15 mg või 50 mg totseraniibile.


    Iga tablett sisaldab ka laktoosmonohüdraati, mikrokristallilist tselluloosi, magneesiumstearaati, kolloidset ränidioksiidi ja krospovidooni.


    Palladia tabletid on ümara kujuga ja värvilise kattega, et minimeerida kokkupuuteriski ja aidata tableti tugevust õigesti määrata:

    Palladia 10 mg: sinine Palladia 15 mg: oranž Palladia 50 mg: punane


  4. NÄIDUSTUS(ED)


    Opereerimatute Patnaiki II (keskstaadium) või III staadiumi (kõrgem staadium) taastekkivate naha nuumrakuliste kasvajate raviks koertel.


  5. VASTUNÄIDUSTUSED


    Mitte kasutada tiinetel ja imetavatel emastel koertel ega koertel, keda kavatsetakse kasutada aretuses. Mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkust toimeaine või ükskõik millise abiaine suhtes.

    Mitte kasutada alla 2 aasta vanustel või alla 3 kg kaaluvatel koertel.

    Mitte kasutada mao-soole veritsusega koertel. Sel juhul saate nõu oma loomaarstilt.

  6. KÕRVALTOIMED


    Tulemused kliinilise väliuuringult, milles osales 151 ravitud või plateebot saanud koera, näitasid, et haiguse (nuumrakulise kasvaja) kliinilised nähud ja raviga seotud kõrvaltoimed on olemuselt väga sarnased.


    Mõned väga sageli (kõrvaltoime(d) ilmnes(id) rohkem kui 1-l loomal 10-st ravitud looma hulgast) esinevad Palladia tablettidega seotud kõrvaltoimed on kehamassi vähenemine, diarröa, neutropeenia (valgete vereliblede vähesus), veri väljaheites/hemorraagiline diarröa/mao-soole veritsus, anoreksia, letargia, oksendamine; lonkamine / lihas-skeleti häired, dehüdratsioon, dermatiit, sügelemine (nahaärritus/kratsimine); suurenenud alaniinaminotransferaas, trombotsütopeenia, vähenenud albumiin, langenud hematokrit.


    Võimalike raskete tagajärgedega sageli (rohkem kui 1-l, kuid vähem kui 10-l loomal 100-st ravitud loomast) esinevad kõrvaltoimed olid oksendamine, diarröa, anoreksia, letargia, dehüdratsioon, naha nekroos, palavik, veri väljaheites/ hemorraagiline diarröa/mao-soole veritsus ja haavandid, iiveldus, septitseemia, kehamassi vähenemine, suurenenud alaniinaminotransferaas ning langenud hematokrit.


    Samuti sageli esinevad, kuid mitte nii raskete tagajärgedega kõrvaltoimed olid lokaliseerunud või üldine valu, iiveldus, puhitus, tahhüpnoe, polüdipsia, palavik, kuseteede infektsioon, suurenenud bilirubiin, suurenenud kreatiniin. Mõnedel koertel võib tekkida ka värvuse vähenemine nina ümbrusest, mõnedel võib muutuda karvkatte värvus, mis paistab heledamaks minevat, ning mõnedel koertel võib karv maha tulla.


    Järgnevaid kõrvaltoimeid esines aeg-ajalta (rohkem kui 1-l, kuid vähem kui 10-l loomal 1000-st ravitud loomast):

    • Tugev lonkamine/ lihas-skeleti häire

    • Tugev tsirkulatoorne šokk

    • Kaks surma võisid olla raviga seotud. Patoloogilised leiud näitasid ühel koeral vaskulaartromboosi dissemineeritud intravaskulaarse koagulopaatiaga (DIC) ja pankreatiiti. Teine koer suri maoperforatsiooni tagajärjel.

    • Oli veel kaks surma, nende seost raviga ei suudetud tõestada.

    • Kahel koeral tekkis ninaverejooks, mis ei olnud trombotsütopeeniaga seotud. Veel ühel koeral tekkis ninaverejooks samaaegselt dissemineeritud intravaskulaarse koagulopaatiaga.

    • Kolmel koeral esines krambihoo-laadne aktiivsus; selle seost raviga ei suudetud aga tõestada.


      Kui täheldate tõsiseid ükskõik milliseid kõrvaltoimeid , isegi neidvõi muid toimeid, mida pole käesolevas pakendi infolehes mainitud, või arvate, et veterinaarravim ei toimi, palun teavitage palun sellest oma veterinaararsti.


  7. LOOMALIIGID


    Koer.


    image


  8. ANNUSTAMINE LOOMALIIGITI, MANUSTAMISVIIS(ID) JA –MEETOD


    Suukaudseks manustamiseks.


    Esialgne soovitatav doos on 3,25 mg/kg kehakaalu kohta, manustatuna igal teisel päeval (vt. üksikasju doseerimistabelist).

    Loomaarst võib teie koerale antavat doosi muuta, et saada kõrvatoimed kontrolli alla, seetõttu peab antav doos olema selline, nagu loomaarst määrab, isegi kui see erineb doseerimistabelis toodust.


    Manustatav doos peaks põhinema esimese kuue nädala jooksul iga nädal, pärast seda iga kuue nädala järel läbiviidaval veterinaarsel hindamisel.


    Ravi kestvus sõltub ravivastusest. Ravi peaks jätkuma stabiilse haiguse või osalise või täieliku vastuse korral, kui ravim on piisavalt hästi talutav. Kasvaja progresseerumise korral on ravi edu ebatõenäoline ja see tuleks üle vaadata.


    image

    DOSEERIMISTABEL: PALLADIA TABLETID 3,25 MG/KG KEHAMASSI KOHTA



    Koera kehamass (kg)


    10 mg (sinine)

    Tablettide arv 15 mg (oranž)


    50 mg (punane)

    5,0* – 5,3 1

    5,4 – 6,9 2

    7,0 – 8,4 1 pluss 1

    8,5 – 10,0 2

    10,1 – 11,5 2 pluss 1

    11,6 – 13,0 1 pluss 2

    13,1 – 14,6 3

    14,7 – 16,1 1

    16,2 – 17,6 1 pluss 3

    17,7 – 19,2 1 pluss 1

    19,3 – 20,7 1 pluss 1

    20,8 – 23,0 2 pluss 1

    23,1 – 26,9 2 pluss 1

    27,0 – 29,9 3 pluss 1

    30,0 – 32,3 2

    32,4 – 34,6 1 pluss 2

    34,7 – 36,1 1 pluss 2

    36,2 – 38,4 2 pluss 2

    38,5 – 43,0 2 pluss 2

    43,1 – 47,6 3

    47,7 – 49,9 1 pluss 3

    50,0 – 51,5 1 pluss 3

    51,6 – 53,8 2 pluss 3

    53,9 – 58,4 2 pluss 3

    58,5 – 63,0* 4

    * koertele kehamassiga alla 5,0 kg või üle 63 kg vajalik tablettide arv tuleks arvutada 3,25 mg/kg doseerimisrežiimi põhjal.


  9. SOOVITUSED ÕIGE MANUSTAMISE OSAS


    Tablette võib manustada nii koos toiduga kui ilma.

    Tablette peab andma tervelt, neid ei tohi murda või purustada. Kui koer tabletti pärast närimist alla ei neela, tuleb see hävitada. Õige doosi saavutamiseks võib vajalik olla erineva tugevusega („erinevat värvi“) tablettide kombineerimine.

    Kui doos jääb vahele, peab järgmise doosi manustava ettekirjutuse alusel. Mitte suurendada ega kahekordistada doosi. Kui antakse ettenähtust rohkem tablette, võtta ühendust loomaarstiga.


    Pärast tableti andmist tuleks koeri hoolikalt jälgida, et veenduda iga tableti allaneelamises.

    On ravimeid, mida koerale ravi ajal anda ei tohi, sest koos võivad need tõsiseid kõrvaltoimeid tekitada. Loomaarstile tuleb rääkida kõikidest ravimitest, mida kavatsetakse koerale manustada, sealhulgas ka käsimüügiravimitest.


    Andmed võimaliku ristresistentsuse kohta teiste tsütostaatiliste preparaatidega puuduvad.


  10. KEELUAEG


    Ei rakendata.


  11. SÄILITAMISE ERITINGIMUSED


    Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

    Ärge kasutage veterinaarravimit pärast kõlblikkusaega, mis on märgitud karbil pärast „EXP“. Veterinaarravim ei vaja säilitamisel eritingimusi.


  12. ERIHOIATUSED


    Erihoiatused iga loomaliigi kohta

    Kõikide nuumrakuliste kasvajate korral, mida on võimalik kirurgilise operatsiooniga ravida, peaks see olema esimese valiku ravi.


    Ettevaatusabinõud kasutamisel loomadel

    Koeri peab hoolikalt jälgima. Kõrvaltoimete kontrolli alla saamiseks võib vajalik olla doosi vähendamine ja/või doseerimise katkestamine. Esimese kuue nädala jooksul peab ravi üle vaatama kord nädalas, pärast seda iga kuue nädala või loomaarsti poolt sobivaks peetud ajavahemiku järel. Loomaarstil võib vaja olla nende kontrollide läbiviimiseks teie koeralt vere- ja uriiniproove võtta.


    Peatage Palladia kasutamine viivitamatult ja võtke ühendust oma loomaarstiga, kui märkate oma koeral mõnda järgnevatest muutustest:

    • Toidust keeldumine

    • Oksendamine või vesine väljaheide (diarröa), eriti kui seda esineb sagedamini kui kaks korda 24 tunni jooksul

    • Must tõrvjas väljaheide

    • Helepunane veri okses või väljaheites

    • Teadmata põhjusega verevalumid või veritsus

    • Või kui teie koeraga toimuvad teised muutused, mis teile muret valmistavad


    Ravi tuleks lõplikult peatada, kui rasked kõrvaltoimed korduvad või püsivad kohasest toetavale ravile ja doosi vähendamisele vaatamata.


    Ettevaatusabinõud veterinaarravimit loomale manustavale isikule

    • Lapsed ei tohiks Palladiaga kokku puutuda. Hoidke lapsi ravitud koerte roojast, uriinist või oksest eemale.

    • Kui te olete rase, ei tohiks te Palladia tablette pidevalt manustada, kui te aga otsustate oma koerale neid tablette anda, peate olema eriti ettevaatlik ja järgima järgnevalt kirjeldatud käsitsemisprotseduure.

      • Kui teie või teie pere liige Palladiat kogemata sisse võtab (neelab alla või sööb ära), pöörduge koheselt arsti poole. Tähtis on arstile selle infolehe koopiat näidata. Palladia juhusliku allaneelamise korral võivad teil tekkida vaevused kõhus, sealhulgas ka oksendamine ja diarröa.

        Järgnevad käsitsemisprotseduurid aitavad teil ja teie pere liikmetel minimeerida kokkupuudet Palladia toimeainega:

        • Kõik pere liikmed, kes manustavad Palladiat, peaks alati pärast tablettide käsitsemist käsi pesema.

        • Kui teie käsitsete tablette:

          • Ärge murdke ega purustage tablette.

          • Palladia tabletid tuleks manustada koerale vahetult pärast blisterpakendist väljavõtmist ja neid ei tohiks jätta kuhugi, kus lapsed võivad neid käsitseda/alla

            neelata.

          • Blisterpakend tuleks alati pärast tableti või tablettide väljavõtmist pappkarpi tagasi panna.

          • Kui Palladia tablett on toidu sisse peidetud, veenduge, et koer on ära söönud kogu doosi. See vähendab laste või teiste pereliikmete Palladiaga kokkupuutumise

      võimalust.


      Tiinus, laktatsioon ja sigivus

      Mitte kasutada tiinetel ja imetavatel emastel koertel ega koertel, keda kavatsetakse kasutada aretuses (vt. lõik 5). On teada, et teised antineoplastiliste ainete antiangiogeense klassi ühendid suurendavad embrüonaalset suremust ja fetaalseid väärarenguid. Kuna angiogenees on embrüonaalse ja fetaalse arengu kriitilise tähtsusega osa, võib oodata, et angiogeneesi pärssimine pärast Palladia manustamist põhjustab emasel koeral tiinusele ebasoovitavaid kõrvaltoimeid.


      Koostoimed teiste ravimitega ja muud koostoimed

      Totseraniibiga ei ole koostoime uuringuid läbi viidud. Andmed võimaliku ristresistentsuse kohta teiste tsütostaatiliste preparaatidega puuduvad.

      Kuna totseraniib elimineeritakse tõenäoliselt suures ulatuses ainevahetusega maksas, tuleks seda kombinatsioonis teiste maksaensüüme indutseerivate või inhibeerivate ainetega kasutada ettevaatlikult.


      Totseraniibi mõju ulatus teiste ainete elimineerumisele ei ole teada.

      Mittesteroidseid põletikuvastaseid ained tuleb Palladiaga ühel ajal kasutada ettevaatlikult seoses mao- soole haavandumise või perforatsiooni suurenenud riskiga.


      Üleannustamine (sümptomid, esmaabi, antidoodid)


      Üleannustamise nähte jälgiti toksilisuse uuringus, mis viidi läbi tervetel täiskasvanud beagle tõugu koertel, kelle manustati totseraniibi doosis 2 mg/kg, 4 mg/kg ja 6 mg/kg, üks kord igal teisel päeval 13 järjestikusel nädalal ilma doosi katkestamata. Totseraniibi taluvus doosis 2 mg/kg oli hea, doosis 4 mg/kg täheldati mõnel ravitud koeral kõrvaltoimeid.


      Koertel, kes said ülepäeviti doosi 6 mg/kg, esines kõige rohkem kõrvaltoimeid, mille hulka kuulusid vähenenud söömus ja kehamassi langus. Sporaadiline doosist sõltuv lonkamine, jäikus, nõrkus ja valu jäsemetes taandusid ilma ravita. Aneemia, neutropeenia ja eosinopeenia olid doosist sõltuvad. Kaks koera (6 mg/kg) eutaniseeriti umbes 3. nädalal raviga seotud kliiniliste toksilisusenähtude tõttu, mis said alguse vähenenud söömusest ja meleenast, ja kulmineerusid anoreksia, kaalulanguse ja haematochezia’ga.


      Toksilisuse peamiste sihtorganite hulka kuuluvad seedetrakt, luuüdi, sugunäärmed ja lihas-skeleti süsteem.


      Juhul, kui pärast üleannustamist ilmnevad kõrvatoimed, tuleb ravi katkestada kuni nende taandumiseni ja seejärel taasalustada soovitava terapeutilise doosi tasemel.

  13. ERINÕUDED ETTEVAATUSABINÕUDE OSAS KASUTAMATA JÄÄNUD PREPARAADI VÕI NENDE JÄÄTMETE, KUI NEID TEKIB, HÄVITAMISEL


    Küsige palun oma loomaarstilt, kuidas hävitatakse ravimeid, mida enam ei vajata. Need meetmed aitavad kaitsta keskkonda.


  14. PAKENDI INFOLEHE VIIMASE KOOSKÕLASTAMISE KUUPÄEV


    .


  15. LISAINFO


    Pappkarp, mis sisaldab nelja lapsekindlat alumiinium-PVC blisterpakendit. Iga blisterpakend sisaldab 5 tabletti.


    Tabletid on saadaval kolmes erinevas tugevuses. Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil. Täiendav informatsioon loomaarstile

    Koeri peab hoolikalt jälgima. Kõrvaltoimete kontrolli alla saamiseks võib vajalik olla doosi vähendamine ja/või doseerimise katkestamine. Esimese kuue nädala jooksul peab ravi üle vaatama kord nädalas, pärast seda iga kuue nädala või loomaarsti poolt sobivaks peetud ajavahemiku järel. Hindamine peaks sisaldama loomaomaniku poolt kirjeldatud kliiniliste nähtude hinnangut.


    Doosi kohandamise tabeli õigeks kasutamiseks on soovitatav teha suur verepilt, vere biokeemiline paneel ja uriinianalüüs enne ravi alustamist ning umbes üks kuu pärast ravi alustamist; pärast seda umbes kuuenädalaste või loomaarsti poolt määratud ajavahemike järel. Laboratoorsete näitajate perioodiline jälgimine tuleb teostada kliiniliste nähtude, looma seisundi ja eelnevate visiitide laboratoorsete näitajate tulemuste kontekstis.


    Palladia ohutust hinnati nuumrakuliste kasvajatega koertel järgnevate näitajatega:

    • Neutrofiilide absoluutarv >1500/mikroliitris

    • Hematokrit >25%

    • Vereliistakute arv >75 000/mikroliitris

    • ALT või AST <3 X ülemine normaalne piir

    • Bilirubiin <1,25 X ülemine normaalne piir

    • Kreatiniin <2,5 mg/dl

    • Vere uurea lämmastik < 1,5x ülemine normaalne piir


Palladia võib põhjustada vaskulaarset düsfunktsiooni, mis võib tekitada ödeemi ja tromboembolismi, sealhulgas pulmonaarset tromboembolismi. Kliiniliste nähtude ja kliinilise patoloogia normaliseerumiseni tuleb ravi katkestada. Enne opereerimist katkestada ravi vaskulaarse homeostaasi tagamiseks vähemalt 3 päevaks.


Süsteemse mastotsütoosi korral tuleb enne Palladia kasutamise alustamist rakendada standardset ennetavat ravi (näit. H-1 ja H-2 blokaatorid), et vältida või minimeerida kliiniliselt olulist nuumrakkude degranulatsiooni ja sellest tulenevaid potentsiaalseid raskeid süsteemseid kõrvaltoimeid. Palladiat on seostatud diarröa või mao-soole veritsusega, mis võib olla äge ja vajada viivitamatut ravi. Sõltuvalt kliiniliste nähtude ägedusest võib vajalik olla doseerimise katkestamine või doosi vähendamine.

Palladiaga ravitud koertel on raskeid ja mõnikord surmaga lõppevaid mao-soole komplikatsioone, sealhulgas seedetrakti perforatsiooni esinenud harva. Kui kahtlustatakse mao-soole haavandumist, ükskõik kas Palladia või nuumrakulise kasvaja degranulatsiooni tõttu, tuleb Palladia manustamine lõpetada ja seda vastavalt ravida.


Totseraniib metaboliseerub maksas ja uuringute puudumise tõttu neeru- või maksapuudulikkuse mõjudest tuleks seda maksahaigusega koertel kasutada ettevaatlikult.

Ravi tuleks lõplikult peatada, kui rasked kõrvaltoimed korduvad või püsivad kohasest toetavale ravile ja järgnevas tabelis kirjeldatud doosi vähendamisele vaatamata.


Doosi kohandamine kliiniliste nähtude / patoloogia alusel

Kliinilised nähud / patoloogia

Doosi kohandamine*


Anoreksia

<50% söömus ≥2 päeva

Katkestada ravi ja muuta dieeti ± toetav ravi, kuni söömus paraneb, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra

Diarröa

<4 vesist väljaheidetpäevas < 2 päeva või pehmed väljaheited

Säilitada sama doos ja rakendada toetavat ravi

>4 vesist väljaheidetpäevas või ≥2 päeva

Katkestada ravi, kuni väljaheited on tahked ja rakendada toetavat ravi, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Mao-soole veritsus

Värske veri väljaheites või must tõrvjas väljaheide >2 päeva või ilmne veritsus või vereklombid väljaheites

Katkestada ravi ja rakendada toetavat ravi kuni kõik väljaheites vere esinemise kliinilised nähud kaovad, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Hüpoalbumineemia (albumiin)

Albumiin <1,5 g/dl

Katkestada ravi kuni >1,5 g/dl ja kliiniliste nähtude normaliseerumiseni, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Neutropeenia (neutrofiilide arv)

>1000/µl

Säilitada sama doos

≤1000/ µl või neutropeeniaga kulgev palavik või infektsioon

Katkestada ravi kuni >1000/ µl ja kliiniliste nähtude normaliseerumiseni, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Aneemia (hematokrit)

>26%

Säilitada sama doos

≤26%

Katkestada ravi kuni >26%, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Maksatoksilisus (ALT, AST)

>1X – 3X ülemine normaalne piir

Säilitada sama doos; kui kasutatakse hepatotoksilisi ravimeid, peatada nende manustamine.

>3X ülemine normaalne piir

Katkestada ravi kuni ≤3X ülemine normaalne piir, kui kasutatakse hepatotoksilisi ravimeid, peatada nende manustamine, peatada nende manustamine, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Neerutoksilisus (kreatiniin)

<1,25 X ülemine normaalne piir

Säilitada sama doos

≥1,25 X ülemine normaalne piir

Katkestada ravi kuni <1,25 X ülemine normaalne piir, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra


Samaaegne aneemia, asoteemia, hüpoalbumineemia ja hüperfosfateemia

Katkestada ravi 1 kuni 2 nädalaks, kuni väärused on paranenud ja albumiin >2,5 g/dl, siis vähendada doosi 0,5 mg/kg võrra

*A 0,5 mg/kg doosi vähendamine on doosi vähendamine 3,25 mg/kg-lt 2,75 mg/kg-le või 2,75 mg/kg- lt 2,25 mg/kg-le. Doos ei tohi olla <2,2 mg/kg.