Koduleht Koduleht

Poulvac E. coli
Escherichia coli aroA gene deleted, type O78, strain EC34195 (live)


PAKENDI INFOLEHT

Poulvac E. coli suspensiooni lüofilisaat kanade ja kalkunite spreina vaktsineerimiseks või joogivees manustamiseks kanadele


  1. MÜÜGILOA HOIDJA NING, KUI NEED EI KATTU, RAVIMIPARTII VABASTAMISE EEST VASTUTAVA TOOTMISLOA HOIDJA NIMI JA AADRESS


    Müügiloa hoidja:


    Zoetis Belgium SA Rue Laid Burniat 1

    1348 Louvain-la-Neuve BELGIA


    Partii väljastamise eest vastutav tootja:


    Zoetis Manufacturing & Research Spain, S.L. Ctra. de Camprodón, s/n°

    Finca La Riba Vall de Bianya Gerona, 17813 HISPAANIA


  2. VETERINAARRAVIMI NIMETUS


    Poulvac E. coli suspensiooni lüofilisaat kanade ja kalkunite spreina vaktsineerimiseks või joogivees manustamiseks kanadele


  3. TOIMEAINETE JA ABIAINETE SISALDUS


    Üks annus sisaldab:


    Elus eemaldatud aroA geeniga Escherichia coli, tüüp O78, tüvi EC34195

    5,2 x 106 – 9,1 x 108 CFU*


    * Kolooniaid moodustavad ühikud kasvatamisel trüptikaas-sojaagar söötmel.


    Kreemikas lüofilisaat.

    Lahustamisel läbipaistev kuni valkjaskollane ja läbipaistmatu suspensioon, olenevalt kasutatava lahusti kogusest.


  4. NÄIDUSTUS(ED)


    Broileritibude, tulevaste munakanade/sugukanade ja kalkunite aktiivseks immuniseerimiseks, et vähendada Escherichia coli serotüübiga O78 seotud suremust ja kahjustusi (perikardiit, perihepatiit, õhukotipõletik).


    Immuunsuse teke:

    Kanad: 2 nädalat pärast manustamist kahjustuste vähendamiseks. Suremuse vastase näidustuse immuunsuse tekke aeg ei ole kindlaks määratud.

    Kalkunid: 3 nädalat pärast teist vaktsineerimist kahjustuste ja suremuse vähendamiseks. Immuunsuse kestus:

    Kanad: 8 nädalat kahjustuste vähendamiseks ja 12 nädalat suremuse vähendamiseks (spreina). 12 nädalat kahjustuste ja suremuse vähendamiseks (joogivees).

    Kalkunid: immuunsuse kestus ei ole kindlaks määratud.

    Ristuva kaitse uuring näitas E. coli serotüüpide O1, O2 ja O18 põhjustatud õhukotipõletiku sageduse ja ägeduse vähenemist spreina manustamisel kanadele. Immuunsuse tekke aega ja immuunsuse kestust nendele serotüüpidele ei ole kindlaks määratud.


  5. VASTUNÄIDUSTUSED


    Mitte vaktsineerida linde, kes saavad antibakteriaalset või immunosupressiivset ravi.


  6. KÕRVALTOIMED


    Ei ole.


    Kui täheldate ükskõik milliseid kõrvaltoimeid, isegi neid, mida pole käesolevas pakendi infolehes mainitud, või arvate, et veterinaarravim ei toimi, teavitage palun sellest oma veterinaararsti.


  7. LOOMALIIGID


    Kanad (broilerid, tulevased munakanad/sugukanad) ja kalkunid.


    image

    image


  8. ANNUSTAMINE LOOMALIIGITI, MANUSTAMISVIIS(ID) JA -MEETOD


    Kanad: üks annus vaktsiini alates 1 päeva vanusest jämeda spreina manustamisel või üks annus vaktsiini alates 5 päeva vanusest joogiveega manustamisel.

    Kalkunid: üks annus vaktsiini alates 1 päeva vanusest, millele 3 nädalat hiljem järgneb teine annus vaktsiini jämeda spreina.


  9. SOOVITUSED ÕIGE MANUSTAMISE OSAS


    Jämeda spreina manustamine kanadele ja kalkunitele või joogivees manustamine kanadele.


    Spreina manustamine:

    Kasutada vaktsineerimiseks puhtaid materjale ja lülitada ventilatsioon välja kuni 15 minutiks pärast vaktsineerimist.


    Eemaldada kinnitus ja kork. Täita viaal poolenisti toatemperatuuril kloorivaba veega. Kork tagasi panna ja loksutada hoolikalt kuni lahustumiseni. Valada manustamiskõlblikuks muudetud vaktsiin puhtasse anumasse ja lisada kloorivaba vett vaktsiini edasiseks lahustamiseks, et saavutada ühtlane jaotumine lindudele pihustamisel.


    Selles pihustis ei tohi kasutada desinfektante ega teisi aineid, mis kahjustavad elusvaktsiini toimet. Lahjendada ja manustada manustamiskõlblikuks muudetud vaktsiini üks annus valmisvaktsiini linnu kohta, vastavalt oma jämepihustusseadmete juhendile. Soovitatav 1 annuse maht on 0,1 kuni 0,5 ml. Pihustamiskaugus peaks olema 30 kuni 80 cm loomade kohal ja soovitatav tilga suurus on üle 100 µm.


    Joogivees manustamine:

    Veenduge, et kõik kanalid, torud, künad ja jootjad on korralikult puhtad ning vabad igasugustest desinfektantide, detergentide, seebi jms jääkidest. Kokkupuude desinfektandiga muudab vaktsiini ebaefektiivseks.

    Laske vesi ära juua, et enne vaktsiini manustamist oleks veetase jootjates minimaalne. Kogu torustik tuleb tavalisest veest tühjendada, nii et jootjad sisaldavad ainult vaktsiiniga vett.


    Enne vaktsineerimist võib vaja olla vett mitte anda olemaks kindel selles, et kõik linnud vaktsineerimise ajal joovad.


    Avage vaktsiiniviaal vee all ning lahustage anumas täielikult. Ampulli ja selle otsa peab vees loputades hoolikalt lõpuni tühjendama. Ärge poolitage suuri viaale, et kasutada vaktsiini rohkem kui 1 hoones või jootmissüsteemis, sest see võib põhjustada segamisvigu.


    Kasutage külma ja värsket mittekloreeritud vett, mis ei sisalda metalliioone. Vee kvaliteedi parandamiseks ja bakterite stabiilsuse suurendamiseks võib veele lisada väikese rasvasisaldusega (st

    < 1% rasva) lõssipulbrit (2–4 grammi liitri kohta) või lõssi (20–40 ml liitri vee kohta).


    Ideaalolukorras tuleks vaktsiin manustada sellise koguse veega, mille linnud 3 tunni jooksul ära joovad. Eesmärk on anda igale linnule üks annus. Üldreeglina lisatakse lahustatud vaktsiin kloorivabale ja värskele veele vahekorras 1000 annust vaktsiini 1 liitri vee kohta iga vanusepäeva kohta 1000 tibule, näiteks 1000 10-päevase tibu kohta on vaja 10 liitrit. Kahtluse korral mõõtke tarbitava vee kogus päev enne vaktsiini manustamist.


    Lahustatud vaktsiin manustatakse lindudele kohe pärast lahustamist. Vältige vaktsiinisuspensiooni kokkupuudet päikesevalgusega.


  10. KEELUAEG


    0 päeva.


  11. SÄILITAMISE ERITINGIMUSED


    Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.


    Hoida ja transportida külmas (2 °C – 8 °C). Mitte lasta külmuda. Hoida viaal välispakendis valguse eest kaitstult.


    Ärge kasutage veterinaarravimit pärast kõlblikkusaega, mis on märgitud sildil pärast EXP. Kõlblikkusaeg pärast vastavalt juhendile manustamiskõlblikuks muutmist: 2 tundi.


  12. ERIHOIATUSED


    Erihoiatused iga loomaliigi kohta: Vaktsineerida ainult terveid loomi.

    Mitte kasutada antibiootikumiravi 1 nädala jooksul enne ja pärast vaktsineerimist, sest antibiootikumiravi võib kahjustada vaktsiini tõhusust.

    Informatsioon maternaalsete antikehade kõrge taseme mõju kohta tõhususele puudub.


    Ettevaatusabinõud kasutamisel loomadel:

    Vaktsiinitüvi on kanadel kudedes (maks, süda) leitav kuni 6 päeva ja kalkunitel kudedes (rinna- õhukotid) 4 päeva pärast vaktsineerimist. Vaktsineeritud linnud võivad vaktsiinitüve väljaheidetega eritada kuni 5 nädalat (kanad) või 7 päeva (kalkunid) pärast vaktsineerimist ja vaktsiin võib püsida keskkonnas kuni nuuma- või kasvuperioodi lõpuni (kanad) või 7 päeva (kalkunid). Seetõttu on soovitatav pärast nuuma- või kasvuperioodi lõpetamist puhastada ja desinfitseerida linnumajad, kus vaktsiini kasutati.

    Vaktsiinitüvi võib üle kanduda vaktsineeritud lindudega kokkupuutuvatele lindudele.

    Vaktsiinitüve on võimalik identifitseerida bioloogilistel söötmetel tema kasvu iseärasuste tõttuta kasvab normaalselt MacConkey ja trüptikaas-sojaagaril, kuid kolooniaid ei teki ilma aromaatsete aminohapeteta söötmetel (minimaalne agar).


    Ettevaatusabinõud veterinaarravimit loomale manustavale isikule:

    Rakendada tavalisi aseptilisi ettevaatusabinõusid kõikidel manustamisprotseduuridel. Manustajal soovitatakse manustamise ajal kasutada silmade kaitset, kindaid ja suu-nina maski.

    Immuunosupressiooniga inimesed ei tohi vaktsiini manustamise juures viibida. Pärast kasutamist desinfitseerida käed ja seadmed.

    Vaktsineeritud loomadega tegelev personal peab järgmina üldised hügieenireegleid ja olema eriti ettevaatlik hiljuti vaktsineeritud loomade allapanu käitlemisel.


    Teised ettevaatusabinõud:

    Immuniseerimist peab lugema üheks osaks komplekssest tõrjeprogrammist, mis tegeleb kõikide oluliste hügieeni-ja tervisefaktoritega kodulindudel.


    Munemisperiood:

    Poulvac E. coli ohutus kanadel munemise perioodil on demonstreeritud ühekordsel annustamisel jämeda spreiga ja joogivees manustamise teel. Poulvac E. coli tõhusust kanadel ei ole siiski munemise perioodil demonstreeritud. Selle vaktsiini kasutamine munevatel kanadel tuleb otsustada igal üksikjuhul eraldi.

    Poulvac E. coli ohutust ei ole kalkunitel munemise perioodil uuritud. Mitte kasutada munevatel kalkunitel ja 6 nädala jooksul enne munemisperioodi algust.


    Koostoimed teiste ravimitega ja muud koostoimed:

    Andmed antud vaktsiini ohutuse ja efektiivsuse kohta selle kasutamisel koos teiste veterinaarravimitega puuduvad. Seetõttu tuleb selle vaktsiini kasutamine, enne või pärast ükskõik millist veterinaarravimit, otsustada igal erineval juhul eraldi.


    Üleannustamine (sümptomid, esmaabi, antidoodid):

    Pärast vaktsiini 10-kordset üleannustamist ei ole kõrvaltoimeid täheldatud.


    Sobimatus:

    Mitte segada teiste veterinaarravimitega.


  13. ERINÕUDED ETTEVAATUSABINÕUDE OSAS KASUTAMATA JÄÄNUD PREPARAADI VÕI NENDE JÄÄTMETE, KUI NEID TEKIB, HÄVITAMISEL


    Küsige palun oma loomaarstilt, kuidas hävitatakse ravimeid, mida enam ei vajata. Need meetmed aitavad kaitsta keskkonda.


  14. PAKENDI INFOLEHE VIIMASE KOOSKÕLASTAMISE KUUPÄEV


    .


  15. LISAINFO


Vaktsiin tarnitakse I tüüpi borosilikaatklaasist 10 ml või 50 ml viaalis klorobutüülkummist korgi ja alumiiniumkinnitusega.

Kartongkarp ühe 2500, 5000, 10 000 või 20 000 annust sisaldava viaaliga.

Kartongkarp kümne 2500, 5000, 10 000 või 20 000 annust sisaldava viaaliga. Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.