Koduleht Koduleht

Broadline
eprinomectin, fipronil, praziquantel, (S)-methoprene


PAKENDI INFOLEHT

BROADLINE, täpilahus kassidele < 2,5 kg BROADLINE, täpilahus kassidele 2,5-7,5 kg


  1. MÜÜGILOA HOIDJA NING, KUI NEED EI KATTU, RAVIMIPARTII VABASTAMISE EEST VASTUTAVA TOOTMISLOA HOIDJA NIMI JA AADRESS


    Müügiloa hoidja:

    Boehringer Ingelheim Vetmedica GmbH 55216 Ingelheim/Rhein

    SAKSAMAA


    Partii vabastamise eest vastutav tootja: Boehringer Ingelheim Animal Health France SCS 4 Chemin du Calquet,

    31000 Toulouse

    Prantsusmaa


  2. VETERINAARRAVIMI NIMETUS


    BROADLINE, täpilahus kassidele < 2,5 kg BROADLINE, täpilahus kassidele 2,5-7,5 kg


  3. TOIMEAINETE JA ABIAINETE SISALDUS


    Iga aplikaatori doos sisaldab:


    Annusühiku

    maht (ml)

    Fiproniil

    (mg)

    (S)-metopreen

    (mg)

    Eprinomektiin

    (mg)

    Prasikvanteel

    (mg)

    Kassid <2,5 kg

    0,3

    24,9

    30,0

    1,20

    24,9

    Kassid 2,5-7,5 kg

    0,9

    74,7

    90,0

    3,60

    74,7


    Abiained: Butüülhüdroksütolueen (E321) 1 mg/ml. Täpilahus.


  4. NÄIDUSTUS(ED)


    Kassidele, kellel on või kellel on risk seganakatumisele paelusside, ümarusside ja välisparasiitidega. BROADLINE on näidustatud ainult juhtudel, kui ravi on suunatud kõigi nende kolme parasiidigrupi vastu.


    Välisparasiidid

    • Raviks ja profülaktikaks kirpude nakkuse korral (Ctenocephalides felis). Elimineerib kirbud 24h jooksul. Üks manustamine hoiab ära taasnakatumise kirpudega vähemalt ühe kuu jooksul.

    • Profülaktiline toime looma ümbritseva keskkonna saastumisele kirpudega, pärssides kirpude

      noorvormide (munad, larvid ja nukud) arengut enam kui kuu aja jooksul.

    • Ravimit võib kasutada allergilise kirpudest tingitud dermatiidi (FAD - flea allergy dermatitis) vastase ravistrateegia osana.

    • Raviks ja profülaktikaks puukidega nakatumise korral (Ixodes ricinus). Elimineerib puugid 48h jooksul. Üks manustamine hoiab ära taasnakatumise puukidega kuni 3 nädala jooksul.

    • Kassi sügelislesta (Notoedres cati) raviks.

    Paelussid:

    • Raviks paelussidega nakatumise korral (Dipylidium caninum, Taenia taeniaeformis, Echinococcus multilocularis, Joyeuxiella pasqualei (täiskasvanud vormid) ja Joyeuxiella fuhrmanni (täiskasvanud vormid)).


      Ümarussid:

    • Raviks mao-sooletrakti ümarusside korral (L3, L4 larvid ja täiskasvanud Toxocara cati, täiskasvanud Toxascaris leonina, L4 larvid ja täiskasvanud Ancylostoma tubaeforme ja Ancylostoma ceylanicum ning täiskasvanud Ancylostoma brazilienze vormid).

    • Raviks kassi kopsuussi korral (L3, L4 larvid ning täiskasvanud Aelurostrongylus abstrusus, L4 larvid ja täiskasvanud Troglostrongylus brevior).

    • Raviks põie juususside korral (Capillaria plica).

    • Südameusstõve profülaktikaks (Dilofilaria immutis larvid) ühe kuu jooksul.


  5. VASTUNÄIDUSTUSED


    Mitte kasutada haigetel (nt süsteemsed haigused, palavik) ja haigusest taastuvatel loomadel. Mitte kasutada küülikutel.

    Mitte kasutada, kui esineb ülitundlikkust toimeainete või ravimi ükskõik milliste abiainete suhtes.


  6. KÕRVALTOIMED


    Kliiniliste uuringute käigus täheldati ravimi manustamise järgselt manustamiskohal sageli ajutist karvade kokkukleepumist ning kergeid, mööduvaid nahareaktsioone (sügelus, karva kadu).


    Kliinilistes katsetes täheldati ravimi manustamise järgselt sageli pärast manustamiskoha lakkumist lühiajalist hüpersalivatsiooni.


    Juhuslikule veterinaarravimi suukaudsele allaneelamisele võivad järgneda seedetrakti ja/või neuroloogilised nähud (vt lõik ERIHOIATUSED. Ettevaatusabinõud kasutamisel loomadel). Turustamisjärgsete ohutusalaste kogemuste põhjal on väga harvadel juhtudel täheldatud mööduvat pimedust või nägemishäiret.


    Kui nähud ei kao iseenesest 24 tunni jooksul, võib vajalik olla sümptomaatiline ravi. Ravimi korrektsel manustamisel on selliste juhtumite esinemine minimaalne (vt lõik ANNUSTAMINE LOOMALIIGITI, MANUSTAMISVIIS(ID) JA -MEETOD).


    Kõrvaltoimete esinemissagedus on defineeritud järgnevalt:


    • Väga sage (kõrvaltoime(d) ilmnes(id) rohkem kui 1-l loomal 10-st ravitud loomast)

    • Sage (rohkem kui 1-l, kuid vähem kui 10-l loomal 100-st ravitud loomast)

    • Aeg-ajalt (rohkem kui 1-l, kuid vähem kui 10-l loomal 1000-st ravitud loomast)

    • Harv (rohkem kui 1-l, kuid vähem kui 10-l loomal 10000-st ravitud loomast)

    • Väga harv (vähem kui 1-l loomal 10000-st ravitud loomast, kaasaarvatud üksikjuhud).


      Kui täheldate ükskõik milliseid kõrvaltoimeid, isegi neid, mida pole käesolevas pakendi infolehes mainitud, või arvate, et veterinaarravim ei toimi, teavitage palun sellest oma veterinaararsti.


  7. LOOMALIIGID


    Kass.

  8. ANNUSTAMINE LOOMALIIGITI, MANUSTAMISVIIS(ID) JA –MEETOD


    Lokaalseks manustamiseks nahale (täpilahus).

    image


    Soovituslik minimaalne annus on fiproniili 10 mg/kg/KM, (S)-metopreeni 12 mg/kg/KM, eprinomektiini 0,5 mg/kg/KM ja prasikvanteeli 10 mg/kg/KM. Valige vastavalt kassi kehamassile sobiva suurusega aplikaator (või aplikaatorite kombinatsioon kassile kaaluga > 7,5 kg).


    Veterinaarravimi kasutamise aluseks peab eranditult olema kindlaks tehtud seganakkus või märkimisväärne risk sellisele seganakatumisele üheaegselt välisparasiitide ja ümarussidega (kaasa arvatud südameusstõve profülaktika), kui on näidustatud ka samaaegne pealusside vastane ravi. Seganakkuse puudumisel peaks esmase ravina kasutama kitsa spektriga parasiitidevastaseid ravimeid.


    Ravimi väljakirjutamine peab põhinema kassi individuaalsetel vajadustel, võttes aluseks kliinilist ülevaatust, looma eluviiside hindamist ning kohalikku epidemioloogilist olukorda (kaasa arvatud zoonootilised riskid, kui need on asjakohased), ja olema kasutusel ainult parasiitidega seganakatumise/seganakatumise riski korral.


    Ravi ei tohi üle kanda ühelt loomalt teisele ilma loomaarsti arvamuseta.


    Südameusstõve ennetamine (Dirofilaria immitis larvid) peab algama 1 kuu jooksul pärast esmast eeldatavat kokkupuudet haigust siirutavate sääskedega.

    Aelurostrongylus abstrusus ravi korral on soovitav preparaadi korduvmanustamine 1 kuu pärast esmast manustamist.


  9. SOOVITUSED ÕIGE MANUSTAMISE OSAS


    Kasutada õige suurusega aplikaatorit vastavalt kassi kehamassile.

    • Blisteri ots lõigata punktiirjoone kohalt kääridega ära ning eemaldada foolium.

    • Eemaldada aplikaator pakendist ning hoida seda ots ülespoole.

    • Tõmmata kolbi kergelt tagasi, pöörata ja eemaldada kork.

    • Suruda karv kaela keskjoonel koljubaasi ja abaluude vahelisel alal kahele poole, kuni paljastub nahk.

    • Asetada aplikaatori ots nahale ning manustada kogu aplikaatori sisu ühes kohas otse nahale.

    • Preparaat tuleb manustada kuivale nahale piirkonnas, kus kass ei saa seda ära lakkuda.

    Preparaadi manustamisel tuleb erilist tähelepanu pöörata pikakarvalistele tõugudele, kindlustades ravimi manustamise otse nahapinnale, mitte karvadele, et kindlustada optimaalne efektiivsus.


  10. KEELUAEG


    Ei rakendata.


  11. SÄILITAMISE ERITINGIMUSED


    Hoida laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas. Hoida aplikaator blisterpakendis, valguse eest kaitstult. Kasutamata aplikaator hoida terves blisterpakendis. Avatud aplikaatorid tuleb hävitada koheselt.

    Ärge kasutage seda ravimit pärast kõlblikkusaega, mis on märgitud karbil pärast EXP.

  12. ERIHOIATUSED


    Erihoiatused iga loomaliigi kohta

    Pärast preparaadi manustamist tuleb kindlustada, et loomad ei saaks üksteist lakkuda.


    Pärast manustamist surevad puugid üldiselt 48h jooksul pärast infestatsiooni, enne kui nad jõuavad verd imeda. Võib esineda üksikute puukide kinnitumist. Seetõttu ei saa täielikult välistada haiguste ülekandumise võimalust ebasoodsate tingimuste korral.


    Ei ole saadaval andmeid pesemise/šampoonitamise mõjust preparaadi toimele. Looma lühiajaline kokkupuude veega ühel või kahel korral kuu jooksul pärast manustamist ei mõjuta märkimisväärselt preparaadi toimekust. Ettevaatusabinõuna ei soovitata loomi pesta 2 päeva jooksul pärast ravimi manustamist.


    Paelussidega taasnakatumine on võimalik, kui ei saavutata kontrolli nende vaheperemeeste üle (hiired, kirbud jne).


    Liiga sage ja korduv sama klassi anthelmintikumide kasutamine pikema aja jooksul võib põhjustada parasiitide resistentsuse teket ravimi vastu. Seetõttu peab selle ravimi kasutamisel arvestama antud loomaliigi parasiitide tundlikkust, et piirata edasist resistentsuse teket anthelmintikumide suhtes.


    Mõnedel kassidel võib nakatumine Notoedres cati sügelislestadega olla raskekujuline või komplitseeritud bakteriaalse infektsiooniga. Sellisete raskekujuliste juhtumite korral võib vajalik olla kaasuv ravi.


    Kassid, kes elavad südameussi endeemilises piirkonnas või need, kes reisivad sellistesse piirkondadesse, võivad nakatuda täiskasvanud südameussidega. Kuigi seda ravimit võib ohutult manustada täiskasvanud südameussidega nakatunud kassidele, ei ole kindlaks tehtud ravitoimet Dirofilaria immitis täiskasvanud vormide vastu. Seepärast on soovitav, et kõiki üle 6 kuu vanuseid kasse, kes elavad südameussi endeemilises piirkonnas, uuritaks täiskasvanud südameusside esinemise suhtes enne südameusside vastase ravimi profülaktilist manustamist.


    Mõnedel kassidel võib Joyeuxiella spp nähtava nakkuse korral olla varjatud nakkus noorvormidega, mis ei ole ravimile tundlikud. Selliste nakkuste korral on soovituslik ravimi manustamise järgne jälgimine ning vajadusel jätkuravi.


    Vähendamaks taasnakatumist uute kirpudega soovitatakse ravida kõiki majapidamises olevaid kasse. Samas majapidamises elavaid teistest liikidest loomi peaks samuti ravima neile sobivate preparaatidega.


    Kirbud võivad kõigis eluetappides saastada kasside magamisasemeid ning regulaarseid puhkealasid nagu näiteks vaibad ja pehme mööbel. Massilise nakatumise korral ning parasiitide vastaste kontrollmeetmete algfaasis peaks kõik neid alasid töötlema sobiva tootega ning regulaarselt tolmuimejaga puhastama.


    Ettevaatusabinõud kasutamisel loomadel

    Ainult lokaalselt manustamiseks. Mitte süstida, mitte manustada suukaudselt ega mõnel muul viisil. Hoiduda preparaadi sattumisest kassi silma.


    On tähtis, et ravim manustatakse kohta, kus loom seda ära ei saa lakkuda: kaelale, abaluude vahele. Vältida tuleb loomade omavahelist lakkumist pärast ravimi manustamist.


    Veterinaarravimi allaneelamise tagajärgedeks ohutusuuringute ajal oli aeg-ajalt esinev või sagedane oksendamine, hüpersalivatsioon ja/või mööduvad neuroloogilised nähud nagu ataksia, desorientatsioon, apaatia ja pupilli laienemine. Turustusjärgsete ohutusandmete põhjal täheldati väga harvadel juhtudel lihaskrampe.

    Need nähud taandusid tavaliselt spontaanselt 24 tunni jooksul. Väga harvadel juhtudel võib olla vajalik sümptomaatiline ravi.


    Veterinaarravimi ohutust ei ole testitud vähem kui 2-nädalase intervalliga kasutamisel ning kassipoegadel kaaluga alla 0,6 kg ning vanuses alla 7 nädala. Preparaat ei ole ette nähtud kasutamiseks kassipoegadel kaaluga alla 0,6 kg ja/või vanuses alla 7 nädala.


    Veterinaarravim ei ole mõeldud koertel kasutamiseks. Mõnedel koeratõugudel võib esineda suurenenud vastuvõtlikkust makrotsükliliste laktoonide suhtes, mis võib viia neurotoksiliste nähtude tekkeni. Vältida tuleb ravimi juhuslikku sissesöömist koerte, eriti kollide, Vana-Inglise lambakoerte ning nendega seotud või ristatud tõugu koerte poolt.


    Ettevaatusabinõud veterinaarravimit loomale manustavale isikule Manustamise ajal on suitsetamine, söömine ja joomine keelatud.

    Veterinaarravimi käsitsemisel tuleb kanda kindad. Pärast ravimi kasutamist pesta koheselt käed.


    Hoiduda aplikaatori sisu sattumisest sõrmedele. Ravimi juhuslikul sattumisel nahale, pesta nahka vee ja seebiga. Ravimi juhuslikul sattumisel silma, loputada silma rohke veega, sest preparaat võib põhjustada kerget limaskestade ja silmade ärritust. Kui silmade ärritus on püsiv või täheldatakse kõrvalmõjusid, pöörduda nõu saamiseks arsti poole ning näidata talle pakendi etiketti või infolehte.


    Hoiduda kokkupuutest loomaga kuni manustamiskoht on kuiv. Lapsed ei tohiks mängida loomaga enne, kui manustamiskoht on kuiv.

    Loomadel, kellele on hiljuti preparaati manustatud, ei tohiks lasta magada inimese, eriti laste juures.


    Inimesed, kellel on teadaolevalt ülitundlikkus fiproniili, (S)-metopreeni, eprinomektiini või prasikvanteeli suhtes või ükskõik millise või abiaine suhtes peavad ravimiga kokkupuutumisel olema eriti ettevaatlikud.


    Tiinus ja laktatsioon

    Veterinaarravimi ohutus tiinuse ja laktatsiooni perioodil ei ole piisavalt tõestatud. Ravimi toimeainetega eraldi tehtud laboratoorsed uuringud rottidel ja küülikutel ei ole näidanud teratogeenset,

    fetotoksilist ega maternotoksilist toimet. Kasutamine tiinuse ajal on lubatud vastavalt ravimit välja

    kirjutanud loomaarsti poolt tehtud ohutuse/riski hinnangutele.


    Üleannustamine (sümptomid, esmaabi, antidoodid)

    Ravimpreparaadi ohutus on kindlaks tehtud ohutuskatsetes kuni 5 –kordse maksimaalse annusega

    (s.t kuni 15-kordse soovitusliku annusega) tervetel kassipoegadel vanuses 7 nädalat ja vanemad, kellele manustati ravimit kuni 6 korda nelja-nädalaste intervallidega. Ohutus on samuti kinnitatud

    tervetel täiskasvanutel kassidel, kellele manustati ravimit 5-kordses soovituslikus annuses 3 korda kahe nädalaste intervallidega. Täheldati kergeid ja mööduvaid nähte, mis taandusid spontaanselt päeva

    möödudes vt kirjeldust lõigus KÕRVALTOIMED.

    Täiskasvanud südameussidega nakatunud kassidel ei täheldatud mingeid kõrvaltoimeid ravimi manustamisel 3-kordses annuses (s.t 9-kordses soovituslikus annuses) 3 ravikorral 4-nädalaste

    vahedega.


  13. ERINÕUDED ETTEVAATUSABINÕUDE OSAS KASUTAMATA JÄÄNUD PREPARAADI VÕI NENDE JÄÄTMETE, KUI NEID TEKIB, HÄVITAMISEL


    BROADLINE ega selle tühjad pakendid ei tohi sattuda veekogudesse, sest on ohtlik kaladele ja teistele veeorganismidele.


    Küsige palun oma loomaarstilt, kuidas hävitatakse ravimeid, mida enam ei vajata. Need meetmed aitavad kaitsta keskkonda.

  14. PAKENDI INFOLEHE VIIMASE KOOSKÕLASTAMISE KUUPÄEV


    pp/kk/aaaa


    /).


  15. LISAINFO


Ehhinokokkoos on ohtlik inimestele ning see kuulub haiguste hulka, millest peab teatama Maailma Loomatervishoiu Organisatsioonile (OIE).


Pappkarp, mis sisaldab 1, 3, 4 või 15 aplikaatorit annusühikuga 0,3 ml igas.

Pappkarp, mis sisaldab 1, 3, 4, 6 või 15 aplikaatorit annusühikuga 0,9 ml igas.


Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.