leslaboratoireservier

Fevaxyn Pentofel


Mis on Fevaxyn Pentofel?


Fevaxyn Pentofel on kasside vaktsiin, mis on saadaval süstelahusena eeltäidetud süstlas. Fevaxyn Pentofel sisaldab järgmisi inaktiveeritud viirusi: kasside panleukopeenia viirus, kasside rinotrahheiidi viirus, kasside kaltsiviirus, kasside leukeemia viirus ja kasside Chlamydophila felis inaktiveeritud bakter.


Milleks Fevaxyn Pentofeli kasutatakse?


Fevaxyn Pentofeli kasutatakse 9-nädalaste või vanemate kasside immuniseerimiseks kasside panleukopeenia ja kasside leukeemia vastu ning respiratoorsete haiguste vastu, mida põhjustavad kasside rinotrahheiidi viirus, kasside kaltsiviirus ja kasside Chlamydophila felis.


Eeltäidetud süstalt tuleb loksutada ning manustada süstla sisu naha alla. 9-nädalastele ja vanematele kassidele antakse kaks annust 3- kuni 4-nädalase intervalliga. Kassipoegadele, kes elavad kasside leukeemia viiruse kõrge riski keskkonnas ja kelle esimene vaktsineerimine oli enne 12. elunädalat, on soovitatav manustada lisaannus. Edaspidi antakse Fevaxyn Pentofeli üks kord aastas.


Kuidas Fevaxyn Pentofel toimib?


Fevaxyn Pentofel sisaldab väikestes kogustes nelja inaktiveeritud viirust ja üht inaktiveeritud bakterit. Pärast süstimist aitab see väike annus kassi immuunsüsteemil viirusi ja baktereid ära tunda ja rünnata. Nende bakteritega hiljem elu jooksul kokku puutudes kass ei nakatu või on haigus nakatumise korral palju vähem tõsine.Kuidas Fevaxyn Pentofeli efektiivsust uuriti?


Uuriti Fevaxyn Pentofeli toimet kasside leukeemia vastu ning kasside rinotrahheiidi viiruse, kasside kaltsiviiruse ja kasside Chlamydophila felis põhjustatud respiratoorsete haiguste ning kasside panleukopeenia viiruse põhjustatud haiguse vastu.


Peale selle uuriti eri tõugudest kassidega läbi viidud uuringute andmeid, et jälgida Fevaxyn Pentofeli võimalikke kõrvaltoimeid pärast esimest ja teist vaktsineerimist.


Milles seisneb uuringute põhjal Fevaxyn Pentofeli kasulikkus?


Uuringud tõestasid, et Fevaxyn Pentofel on kasside leukeemia vastu ning kasside rinotrahheiidi viiruse, kasside kaltsiviiruse ja kasside Chlamydophila felis põhjustatud respiratoorsete haiguste ning kasside panleukopeenia viiruse põhjustatud haiguse vastu efektiivne.


Kõrvaltoimete jälgimiseks läbi viidud uuringus ei olnud pärast esimest vaktsineerimist 94,2%-l kassidest kõrvaltoimeid ja pärast teist vaktsineerimist ei olnud kõrvaltoimeid 99%-l kassidest.


Millised on Fevaxyn Pentofeli kõrvaltoimed?


Mõnedel vaktsineeritud kassidel võivad tekkida vaktsineerimisjärgsed nähud, sh mööduv palavik, oksendamine, anoreksia (kass ei söö) ja/või depressioon, mis 24 tunni jooksul tavaliselt kaovad.


Vahetevahel esineb turset, valu, kihelemist või karvade väljalangemist süstekohal. Väga harvadel juhtudel võib esimestel tundidel pärast vaktsineerimist tekkida anafülaktiline reaktsioon (tugev allergia) koos turse (vedeliku kogunemine naha alla), kihelemise, hingamis- ja südamehäiretega, tõsiste seedetrakti nähtude või šokiga.


Milliseid ettevaatusmeetmeid peab loomale ravimit andev või loomaga kokku puutuv inimene võtma?


Fevaxyn Pentofel sisaldab mineraalõli. Juhuslik enesele süstimine võib põhjustada tugevat valu ja turset, eriti kui süstida liigesesse või sõrme – harva võib see viia ka sõrme kaotuseni. Ravimi juhuslikul enesele süstimisel tuleb pöörduda kohe arsti poole, isegi kui süstitud kogus oli väga väike. Arstile tuleb näidata pakendi infolehte. Kui valu püsib rohkem kui 12 tundi pärast meditsiinilist läbivaatust, tuleb pöörduda uuesti arsti poole.


Miks Fevaxyn Pentofel heaks kiideti?


Veterinaarravimite komitee otsustas, et Fevaxyn Pentofeli kasulikkus tervete 9-nädalaste ja vanemate kasside immuniseerimisel kasside viiruste vastu on suurem kui sellega kaasnevad ohud. Fevaxyn Pentofelile soovitati anda müügiluba. Ravimi kasulikkuse ja riski suhe võib leida teaduslikku väitlust Euroopa avaliku hindamisaruande.

Muu teave Fevaxyn Pentofeli kohta


Euroopa Komisjon väljastas Fevaxyn Pentofeli müügiloa, mis kehtib kogu Euroopa Liidu territooriumil,

5. veebruaril 1997. Teave näidustuste kohta selle toote kasutamiseks on esitatud välispakendil.


Kokkuvõtte viimane uuendus: juuni 2013.


EMA/CVMP/21890/2007 EMEA/V/C/000030


Kokkuvõte üldsusele


Fevaxyn Pentofel


Käesolev dokument on veterinaarravimi Euroopa avaliku hindamisaruande kokkuvõte. Selles selgitatakse, kuidas veterinaarravimite komitee hinnangu alusel, mis tugineb esitatud dokumentidele, koostati soovitused ravimi kasutustingimuste kohta. See dokument ei asenda vahetut nõupidamist teie loomaarstiga. Kui soovite ravitava looma haigusseisundi või ravi kohta rohkem teavet, võtke palun ühendust oma loomaarstiga. Kui soovite lisateavet veterinaarravimite komitee soovituste aluse kohta, lugege palun teadusliku arutelu kokkuvõtet (samuti Euroopa avaliku hindamisaruande osa).


Koduleht
A B C D E F G H I K L M N O P Q R S T U V Y Z
BalgarskiCestinaDanskDeutschEllinikaEnglishEspanolFrancaisItalianoLatviesu-valodaLietuviu-kalbaMagyarMaltiNederlandsPolskiPortuguesRomanaSlovencinaSlovenscinaSuomiSvenska

© 2015.