Koduleht Koduleht

Votubia
everolimus

Pakendi infoleht: teave kasutajale


Votubia 2,5 mg tabletid Votubia 5 mg tabletid Votubia 10 mg tabletid everoliimus (everolimusum)


Enne ravimi võtmist lugege hoolikalt infolehte, sest siin on teile vajalikku teavet.

võib olla ka selline, mida selles infolehes ei ole nimetatud. Vt lõik 4.


Infolehes sisukord


  1. Mis ravim on Votubia ja milleks seda kasutatakse

  2. Mida on vaja teada enne Votubia võtmist

  3. Kuidas Votubiat võtta

  4. Võimalikud kõrvaltoimed

  5. Kuidas Votubiat säilitada

  6. Pakendi sisu ja muu teave


  1. Mis ravim on Votubia ja milleks seda kasutatakse


    Votubia on vähivastane ravim, mis takistab teatud rakkude kasvamist teie kehas. Ravim sisaldab toimeainena everoliimust, mis võib vähendada renaalseks angiomüolipoomiks kutsutavat neerukasvajat ja subependümaalseks hiidrakuliseks astrotsütoomiks kutsutavat ajukasvajat. Selliseid kasvajaid põhjustab geneetiline häire nimega tuberoosse skleroosi kompleks.


    Votubia tablette kasutatakse:

    • tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasneva neeru angiomüolipoomi raviks täiskasvanutel, kes ei vaja kohest opereerimist.

    • tuberoosse skleroosi kompleksist tingitud subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomi raviks täiskasvanutel ja lastel, keda ei saa opereerida.


  2. Mida on vaja teada enne Votubia võtmist


    Kui teil ravitakse tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasnevat neeru angiomüolipoomi, saab teile Votubiat välja kirjutada ainult arst, kellel on kogemusi tuberoosse skleroosi kompleksiga patsientide ravis.


    Kui teil ravitakse tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasnevat subependümaalset hiidrakulist astrotsütoomi, saab Votubiat välja kirjutada ainult arst, kellel on kogemusi subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomiga patsientide ravis ja kes saab teha vereanalüüse, millega mõõdetakse Votubia kogust teie veres.


    Järgige hoolikalt kõiki arsti juhiseid, isegi kui need erinevad infolehes sisalduvast üldisest teabest. Kui teil on küsimusi Votubia või selle kohta, miks see ravim on teile määratud, küsige oma arstilt.


    Votubiat ei tohi võtta

    • kui olete everoliimuse, sellega sarnaste ainete, nagu näiteks siroliimuse või temsiroliimuse suhtes, või selle ravimi mis tahes koostisosa(de) (loetletud lõigus 6) suhtes allergiline.

      Kui teil on varem esinenud allergiat, pidage nõu arstiga.

      Hoiatused ja ettevaatusabinõud

      Enne Votubia võtmist pidage nõu oma arstiga:

    • kui teil on probleeme maksaga või kui te olete varem põdenud ükskõik millist maksa kahjustavat haigust. Sellisel juhul võib arst pidada vajalikuks määrata teile teistsugune Votubia annus või lõpetada ravi, kas lühikeseks ajaks või lõplikult;

    • kui teil on suhkurtõbi (kõrge veresuhkru tase). Votubia võib põhjustada veresuhkru taseme tõusu ja suhkurtõve süvenemist. Selle tulemusena võib tekkida vajadus insuliini ja/või suukaudse diabeedivastase ravi järele. Rääkige oma arstile sellest, kui teil esineb ülemäärane janu või on suurenenud urineerimissagedus;

    • kui teil tuleb end Votubia võtmise ajal vaktsineerida, sest vaktsiini efektiivsus võib olla väiksem. Subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomiga laste ravimisel Votubiaga on tähtis eelnevalt arstiga nõu pidada lapseea vaktsineerimiskava osas;

    • kui teil on kõrge kolesteroolitase. Votubia võib põhjustada kolesterooli ja/või teiste vererasvade sisalduse suurenemist;

    • kui teile on hiljuti tehtud suur operatsioon või kui teil on paranemata operatsioonihaav. Votubia võib suurendada haavaparanemise häirete riski;

    • kui teil on mõni infektsioon. Enne ravi alustamist Votubiaga võib olla vajalik infektsiooni ravida;

    • kui teil on varem olnud B-hepatiit, kuna see võib ravi jooksul Votubiaga uuesti tekkida (vt lõik 4 „Võimalikud kõrvaltoimed“);

    • kui teile tehakse või on tehtud kiiritusravi.


      Votubia võib ka:

    • põhjustada suu haavandeid;

    • nõrgestada immuunsüsteemi. Seetõttu võib Votubia võtmise ajal esineda oht infektsiooni tekkeks. Kui teil esineb palavikku või teisi nakkuse tunnuseid, pöörduge oma arsti poole. Mõned infektsioonid võivad olla tõsised ja lõppeda surmaga nii täiskasvanutel kui lastel;

    • mõjutada teie neerufunktsiooni. Seetõttu jälgib arst Votubia võtmise ajal teie neerufunktsiooni;

    • põhjustada hingeldust, köha ja palavikku (vt lõik 4 „Võimalikud kõrvaltoimed“);

    • põhjustada kiiritusravi tüsistusi. Osal patsientidest, kes kasutasid everoliimust kiiritusraviga samaaegselt või veidi hiljem, on ilmnenud rasked kiiritusravi tüsistused (nagu hingeldus, iiveldus, kõhulahtisus, nahalööve ja haavandumised suus, igemetel ja kurgus), sealhulgas surmaga lõppenud juhud. Lisaks on patsientidel, kes on varasemalt kiiritusravi saanud, teatatud niinimetatud kiirituskahjustuse taastekkest (mis hõlmab naha punetust või kopsupõletikku nendes kohtades kehal, kuhu varasemalt on kiiritusravi tehtud).

      Rääkige oma arstile, kui teile on plaanis teha kiiritusravi lähemas tulevikus või kui teile on varem tehtud kiiritusravi.


      Nendest sümptomitest tuleb teavitada oma arsti võimalikult kiiresti.


      Teilt võetakse enne ravi ja ravi ajal korrapäraselt vereproove. Nendest määratakse vererakkude (valgeliblede, punaliblede ja vereliistakute) arv teie organismis, et kontrollida, kas Votubia avaldab nendele rakkudele soovimatut toimet. Vereproove võetakse ka neerutalitluse (kreatiniini taseme, vere kusihappe sisalduse, uurea lämmastiku taseme veres või valgutaseme uriinis), maksatalitluse (transaminaaside taseme) ja veresuhkru taseme ning vere lipiidide taseme kontrollimiseks, kuna Votubia võib mõjutada ka neid näitajaid.


      Kui te saate Votubiat tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasneva subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomi raviks, tuleb korrapäraseid vereanalüüse teha selleks, et mõõta, kui palju Votubiat on teie veres. See aitab teie arstil otsustada, kui palju Votubiat te peate võtma.

      Lapsed ja noorukid

      Votubiat tohib kasutada tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasneva subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomiga lastel ja noorukitel.


      Votubiat ei tohi kasutada tuberoosse skleroosi kompleksiga lastel ja täiskasvanutel, kellel on neeru angiomüolipoom ja ei ole subependümaalset hiidrakulist astrotsütoomi kuna seda ei ole sellistel patsientidel uuritud.


      Muud ravimid ja Votubia

      Votubia võib mõjutada teiste ravimite toimet. Kui te võtate Votubiaga samal ajal teisi ravimeid, võib teie arst pidada vajalikuks muuta Votubia või teiste ravimite annust.


      Teatage oma arstile või apteekrile, kui te kasutate või olete hiljuti kasutanud või kavatsete kasutada mis tahes muid ravimeid.


      Järgmised ravimid võivad suurendada riski Votubia kõrvaltoimete tekkeks:

    • ketokonasool, itrakonasool, vorikonasool või flukonasool ja teised seenevastased ravimid, mida kasutatakse seennakkuste raviks;

    • klaritromütsiin, telitromütsiin või erütromütsiin, antibiootikumid, mida kasutatakse bakteriaalsete nakkuste raviks;

    • ritonaviir ja teised ravimid, mida kasutatakse HIV-nakkuse/AIDSi raviks;

    • verapamiil või diltiaseem, mida kasutatakse südamehaiguste või kõrgvererõhu raviks;

    • dronedaroon, mida kasutatakse südamerütmi reguleerimiseks;

    • tsüklosporiin, ravim, mida kasutatakse siirdatud elundite äratõuke vältimiseks;

    • imatiniib, mida kasutatakse ebanormaalsete rakkude kasvu takistamiseks;

    • angiotensiini konverteeriva ensüümi (AKE) inhibiitorid (nt ramipriil), mida kasutatakse kõrgvererõhu ja muude südame-veresoonkonnahäirete raviks;

    • kannabidiool (kasutatakse muu hulgas epilepsiahoogude raviks).


      Järgmised ravimid võivad vähendada Votubia toimet:

    • rifampitsiin, mida kasutatakse tuberkuloosi (TB) raviks;

    • efavirens või nevirapiin, mida kasutatakse HIV-nakkuse/AIDSi raviks;

    • Naistepunaürt (Hypericum perforatum), ravimtaim, mida kasutatakse depressiooni ja teiste seisundite raviks;

    • deksametasoon, kortikosteroid, mida kasutatakse paljude erinevate haiguste raviks, sealhulgas põletiku ja immuunhäirete raviks;

    • fenütoiin, karbamasepiin või fenobarbitaal ja teised epilepsiavastased ravimid, mida kasutatakse krampide ja tõmbluste ärahoidmiseks.


      Kõigist ülal loetletud ravimitest tuleb Votubia võtmise ajal hoiduda. Kui te võtate mõnda neist ravimitest, võib arst määrata teile teise ravimi või muuta Votubia annust.


      Kui te võtate krambivastast ravimit, võib krambivastase ravimi annuse muutmine (suurendamine või vähendamine) tingida ka Votubia annuse muutmise. Seda otsustab arst. Kui teie krambivastase ravimi annust muudetakse, rääkige sellest oma arstile.


      Votubia koos toidu ja joogiga

      Votubia võtmise ajal tuleb hoiduda greibi ja greibimahla tarvitamisest. See võib tõsta Votubia sisaldust veres, võimalik et kahjuliku tasemeni.

      Rasedus, imetamine ja viljakus

      Rasedus

      Votubia võib kahjustada veel sündimata last ja seda ei soovitata raseduse ajal kasutada. Rääkige oma arstile, kui te olete rase või kahtlustate rasedust.


      Viljastumisvõimelises eas naised peavad raseduse vältimiseks ravi ajal ja kuni kaheksa nädalat pärast ravi lõppu kasutama ülitõhusaid rasestumisvastaseid vahendeid. Kui nendele meetmetele vaatamata te arvate, et olete rasestunud, küsige arstilt nõu, enne kui võtate järgmise annuse Votubiat.


      Imetamine

      Votubia võib kahjustada rinnapiimatoidul olevat imikut. Ravi ajal ning 2 nädala jooksul pärast ravimi viimast annust ei tohi te last rinnaga toita. Rääkige oma arstile, kui te toidate last rinnaga.


      Viljakus

      Votubia võib mõjutada meeste ja naiste viljakust. Kui te soovite saada last, rääkige sellest oma arstiga.


      Autojuhtimine ja masinatega töötamine

      Kui te tunnete ebatavaliselt suurt väsimust (väsimus on sage kõrvaltoime), olge autojuhtimisel ja masinatega töötamisel eriti ettevaatlik.


      Votubia sisaldab laktoosi

      Votubia sisaldab laktoosi (piimasuhkrut). Kui arst on teile öelnud, et te ei talu teatud suhkruid, peate te enne ravimi kasutamist konsulteerima arstiga.


  3. Kuidas Votubiat võtta


    Võtke seda ravimit alati täpselt nii, nagu arst või apteeker on teile selgitanud. Votubiat toodetakse kahes vormis: tabletid ja dispergeeruvad tabletid. Kasutage järjest ainult tablette või dispergeeruvaid tablette, ärge kasutage neid vaheldumisi. Kui te ei ole milleski kindel, pidage nõu oma arsti või apteekriga.


    Kui palju Votubiat võtta

    Kui te saate Votubiat tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasneva neeru angiomüolipoomi raviks, on tavaline annus 10 mg ööpäevas.


    Vastavalt individuaalsele raviplaanile võib arsti poolt soovitatav annus olla suurem või väiksem. Näiteks juhul kui teil on probleeme maksaga või kui te võtate lisaks Votubiale teatud ravimeid.


    Kui te saate Votubiat tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasneva subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomi raviks määrab arst Votubia annuse, mida te võtma peate, arvestades teie:

    • vanust

    • kehakaalu

    • maksa tervislikku seisnudit

    • ja teisi ravimeid, mida te võtate.


      Votubia võtmise ajal võetakse teilt vereanalüüse. See on vajalik, et määrata Votubia kogus teie veres ja leida teile vajalik ööpäevane annus.


      Kui teil tekivad Votubia võtmise ajal teatud kõrvaltoimed (vt lõik 4), võib arst ravimi annust vähendada või ravi lõpetada kas lühiajaliselt või püsivalt.

      Kuidas seda ravimit võtta

    • Võtke Votubia tablette üks kord ööpäevas.

    • Võtke iga päev samal ajal.

    • Võtta võib alati koos toiduga või ilma toiduta, aga seda peab tegema iga päev samamoodi.


      Neelake tabletid koos klaasitäie veega tervelt alla. Tablette ei tohi närida ega purustada. Kui te võtate Votubiat tuberoosse skleroosi kompleksiga kaasneva subependümaalse hiidrakulise astrotsütoomi raviks ja kui te ei ole võimeline tablette alla neelama, võite te need lahustada klaasitäies vees:

    • asetage vajalik arv tablette klaasitäie (umbes 30 ml) vee sisse,

    • segage õrnalt klaasi sisu, kuni tablett (tabletid) lahustuvad (umbes 7 minutit) ja seejärel jooge vesi kohe ära,

    • täitke klaas sama koguse (umbes 30 ml) veega, segage õrnalt klaasi sisu ja jooge kõik ära, et tagada kogu Votubia tablettide annuse manustamine.

    • vajadusel jooge veel vett peale, et loputada suu ravimist puhtaks.


      Oluline teave hooldajatele

      Hooldajatel soovitatakse vältida kokkupuudet Votubia tablettide suspensiooniga. Enne ja pärast suspensiooni valmistamist pesta hoolikalt käsi.


      Kui te võtate Votubiat rohkem kui ette nähtud

    • Kui te võtate Votubiat liiga palju või kui keegi teine võtab kogemata teie tablette, pöörduge otsekohe arsti poole või minge haiglasse. Te võite vajada kiiret ravi.

    • Võtke ravimi karp ja käesolev infoleht endaga kaasa, et arst teaks, mida olete võtnud.


      Kui te unustate Votubiat võtta

      Kui annus jääb vahele, võtke järgmine annus õigel ajal. Ärge võtke kahekordset annust, kui tablett jäi eelmisel korral võtmata.


      Kui te lõpetate Votubia võtmise

      Ärge lõpetage Votubia tablettide võtmist ilma arsti korralduseta.


      Kui teil on lisaküsimusi selle ravimi kasutamise kohta, pidage nõu oma arsti või apteekriga.


  4. Võimalikud kõrvaltoimed

    Nagu kõik ravimid, võib ka see ravim põhjustada kõrvaltoimeid, kuigi kõigil neid ei teki. LÕPETAGE Votubia võtmine ja pöörduge kohe arsti poole, kui teil või teie lapsel on järgmised

    allergilise reaktsiooni nähud:

    • hingamis- või neelamisraskus;

    • näo-, huulte, keele- või kõriturse (angioödeemi nähud);

    • tõsine naha sügelus koos punaste või nahast kõrgemate muhkudega.


    Votubia tõsised kõrvaltoimed:


    Väga sagedased kõrvaltoimed (võib tekkida rohkem kui 1 inimesel 10st)

    • palavik, köha, hingamisraskus, vilisev hingamine (infektsioonist tingitud kopsupõletiku nähud, kutsutakse ka pneumoniidiks).

    • turse, raske või pigistav tunne, valu, kehaosade piiratud liikuvus (see võib esineda kõikjal kehas ja on pehmetesse kudedesse vedeliku ebanormaalse kogunemise võimalik näht, mis on tekkinud takistuse tõttu lümfisüsteemis, kutsutakse ka lümfödeemiks);

    • lööve, sügelus, nõgestõbi, hingamis- või neelamisraskus, pearinglus (tõsise allergilise reaktsiooni nähud, kutsutakse ka ülitundlikkuseks);

    • palavik, köha, hingamisraskus, vilisev hingamine (kopsupõletiku nähud, kutsutakse ka pneumoniidiks).


      Aeg-ajalt esinevad kõrvaltoimed (võib tekkida kuni 1 inimesel 100st)

    • väikeste vesivillidega lööve, punetav nahk (viirusliku infektsiooni nähud, mis võivad olla tõsised, kutsutakse ka herpes zoster’iks);

    • palavik, külmavärinad, hingamissageduse ja südame löögisageduse suurenemine, lööve ja võimalik segasusseisund ning orientatsioonihäired (tõsise infektsiooni nähud, kutsutakse ka sepsiseks).


      Kui teil tekib ükskõik milline nimetatud kõrvaltoime, teavitage oma arsti otsekohe sellest, sest nendel kõrvaltoimetel võivad olla eluohtlikud tagajärjed.

      Teised võimalikud Votubia poolt põhjustatud kõrvaltoimed on: Väga sagedased kõrvaltoimed (võib tekkida rohkem kui 1 inimesel 10st)

    • ülemiste hingamisteede infektsioon;

    • kurguvalu ja vesine nina (nasofarüngiit);

    • peavalu, survetunne silmades, ninas ja põskedes (ninaurgete ja -käikude põletiku nähud, kutsutakse ka sinusiidiks);

    • kuseteede infektsioon;

    • kõrge lipiidide (rasvade) sisaldus veres (hüperkolesteroleemia);

    • söögiisu vähenemine;

    • peavalu;

    • köha;

    • suuhaavandid;

    • kõhulahtisus;

    • iiveldus (oksendamine);

    • akne;

    • nahalööve;

    • väsimustunne;

    • palavik;

    • menstruatsioonihäired näiteks menstruatsiooni ärajäämine (amenorröea) või ebaregulaarsed menstruatsioonid;

    • kurguvalu (farüngiit);

    • peavalu, peapööritus, kõrge vererõhu nähud (hüpertensioon).

    • keskkõrvapõletik;

    • turses, veritsevad igemed (igemepõletiku nähud, kutsutakse ka gingiviidiks);

    • nahapõletik (tselluliit);

    • lipiidide (rasvade) suur hulk veres (hüperlipideemia, kõrge triglütseriidide tase);

    • madal fosfaadi tase veres (hüpofosfateemia);

    • kõrge veresuhkru tase (hüperglükeemia);

    • väsimus, õhupuudus, peapööritus, kahvatu nahk (vere punaliblede vähese sisalduse nähud, kutsutakse ka aneemiaks);

    • palavik, kurguvalu või infektsioonist tingitud suuhaavandid (vere valgelibede vähese sisalduse nähud, kutsutakse ka leukopeeniaks, lümfopeeniaks, neutropeeniaks);

    • spontaansed verejooksud või verevalumite teke (madala vereliistakute arvu nähud, kutsutakse ka trombotsütopeeniaks);

    • suuvalu;

    • ninaverejooks (epitaksis);

    • seedehäired, nagu halb enesetunne (iiveldus);

    • kõhuvalu;

    • tõsine alakõhu ja vaagnapiirkonna valu, mis võib olla terav koos ebaregulaarse menstruatsioonitsükliga (munasarjade tsüstid);

    • üleliigselt gaasi soolestikus (kõhupuhitus);

    • kõhukinnisus;

    • kõhuvalu, iiveldus, oksendamine, kõhulahtisus, kõhu paistetus ja puhitus (maolimaskesta põletiku nähud, kutsutakse ka gastriidiks või viiruslikuks gastroenteriidiks);

    • kuiv nahk, sügelus (pruriit);

    • naha põletikuline seisund, mida iseloomustab naha punetus, sügelus, immitsevad vedelikuga täidetud tsüstid, mis muutuvad ketendavaks, tekivad koorikud või muutuvad kõvaks (akneformne dermatiit);

    • juuste kadu (alopeetsia);

    • valgusisaldus uriinis;

    • menstruatsioonihäired näiteks vererohked menstruatsioonid (menorraagia) või verejooks tupest;

    • unehäired (unetus);

    • ärrituvus;

    • agressiivsus;

    • vere laktaadi dehüdrogenaasiks nimetatava ensüümi suur hulk, mis viitab teatud organite seisukorrale;

    • ovulatsiooni esilekutsuvate hormoonide suur hulk veres (luteiniseeriva hormooni tõus veres);

    • kehakaalu langus.


      Aeg-ajalt esinevad kõrvaltoimed (võib tekkida kuni 1 inimesel 100st)

    • lihaskrambid, palavik, punakaspruun uriin, mis võivad olla lihaskahjustuse sümptomid (rabdomüolüüs);

    • köha röga eritusega, valu rinnus, palavik (hingamisteede põletiku nähud, kutsutakse ka viiruslikuks bronhiidiks);

    • maitsetundlikkuse häired (düsgeusia);

    • menstruatsioonihäired, näiteks hilinenud menstruatsioonid;

    • naissuguhormooni suurem hulk veres (folliikuleid stimuleeriva hormooni tõus veres).


      Teadmata sagedusega kõrvaltoimed (sagedust ei saa hinnata olemasolevate andmete alusel)

    • reaktsioon kohas, kuhu on varem tehtud kiiritusravi, nt naha punetus või kopsupõletik (niinimetatud kiirituskahjustuse taasteke);

    • kiiritusravi kõrvaltoimete ägenemine.


      Kui teil muutub ükski neist kõrvaltoimetest tõsiseks, teavitage otsekohe oma arsti või apteekrit. Enamik kõrvaltoimeid on kerged kuni mõõdukad ja reeglina kaovad, kui ravi katkestada mõneks päevaks.

      Järgnevatest kõrvaltoimetest on teatatud patsientidel, kes võtavad everoliimust muude seisundite kui tuberoosse skleroosi kompleksi raviks:

    • neeruhäired: vähenud sagedusega või puuduv urineerimine, mis võivad olla neerupuudulikkuse sümptomid ja mida on esinenud mõnedel everoliimust saanud patsientidel. Muude sümptomite hulka võivad kuuluda muutused neerufunktsiooni testis (sealhulgas kreatiniini taseme tõus);

    • südamepuudulikkuse sümptomid, nagu näiteks hingeldus, hingamisraskused lamades, jalalabade või jalgade paistetus;

    • ummistus või takistus jalaveresoones (veenis) (süvaveeni tromboos). Sümptomiteks võivad olla paistetus ja/või valu ühes jalas, tavaliselt sääremarjas, punetus või tavalisest soojem nahk kahjustatud piirkonnas;

    • haavaparanemise probleemid;

    • kõrge veresuhkru tase (hüperglükeemia).


      Mõnedel everoliimust võtvatel patsientidel on täheldatud B-hepatiidi reaktiveerumist. Öelge oma arstile, kui teil esineb ravi jooksul everoliimusega B-hepatiidi sümptomeid. Esimesed sümptomid võivad olla palavik, nahalööve, liigeste valu ja põletik. Teiste sümptomite hulka kuuluvad väsimus, isutus, iiveldus, ikterus (nahakollasus) ja valu paremal ülakõhus. Hepatiidi tunnusteks võivad olla ka hele väljaheide ja tume uriin.


      Kõrvaltoimetest teatamine

      Kui teil tekib ükskõik milline kõrvaltoime, pidage nõu oma arsti või apteekriga. Kõrvaltoime võib olla ka selline, mida selles infolehes ei ole nimetatud. Kõrvaltoimetest võite ka ise teatada riikliku teavitussüsteemi (vt V lisa) kaudu. Teatades aitate saada rohkem infot ravimi ohutusest.


  5. Kuidas Votubiat säilitada


    • Hoidke seda ravimit laste eest varjatud ja kättesaamatus kohas.

    • Ärge kasutage seda ravimit pärast kõlblikkusaega, mis on märgitud karbil ja blisterpakendil.

      Kõlblikkusaeg viitab selle kuu viimasele päevale.

    • Hoida temperatuuril kuni 25 °C.

    • Hoida originaalpakendis, valguse ja niiskuse eest kaitstult.

    • Avage blisterpakend vahetult enne Votubia tablettide võtmist.

    • Ärge kasutage seda ravimit, kui täheldate, et pakend on kahjustatud või selle esineb rikkumise märke.


      Ärge visake ravimeid kanalisatsiooni ega olmejäätmete hulka. Küsige oma apteekrilt, kuidas hävitada ravimeid, mida te enam ei kasuta. Need meetmed aitavad kaitsta keskkonda.


  6. Pakendi sisu ja muu teave Mida Votubia tabletid sisaldavad

Kuidas Votubia välja näeb ja pakendi sisu

Votubia 2,5 mg tabletid on valged kuni kergelt kollakad, piklikud tabletid. Tableti ühel küljel on graveering „LCL“ ja teisel küljel „NVR“.

Votubia 5 mg on valged kuni kergelt kollakad, piklikud tabletid. Tableti ühel küljel on graveering „5“ ja teisel küljel „NVR“.

Votubia 10 mg on valged kuni kergelt kollakad, piklikud tabletid. Tableti ühel küljel on graveering

„UHE“ ja teisel küljel „NVR“.


Votubia tablette tugevusega 2,5 mg müüakse pakendites, mis sisaldavad 10 x 1, 30 x 1 või

100 x 1 tabletti, igas perforeeritud üksikannuselises blisterpakendis 10 x 1 tabletti.

Votubia tablette tugevusega 5 mg müüakse pakendites, mis sisaldavad 30 x 1 või 100 x 1 tabletti, igas perforeeritud üksikannuselises blisterpakendis 10 x 1 tabletti.

Votubia tablette tugevusega 10 mg müüakse pakendites, mis sisaldavad 10 x 1, 30 x 1 või

100 x 1 tabletti, igas perforeeritud üksikannuselises blisterpakendis 10 x 1 tabletti. Kõik pakendi suurused ei pruugi olla müügil.

Müügiloa hoidja

Novartis Europharm Limited Vista Building

Elm Park, Merrion Road Dublin 4

Iirimaa


Tootja

Novartis Farmacéutica SA

Gran Via de les Corts Catalanes, 764 08013 Barcelona

Hispaania


Novartis Pharma GmbH Roonstraße 25

D-90429 Nürnberg Saksamaa


image

Lisaküsimuste tekkimisel selle ravimi kohta pöörduge palun müügiloa hoidja kohaliku esindaja poole:


België/Belgique/Belgien Novartis Pharma N.V. Tél/Tel: +32 2 246 16 11

Lietuva

SIA Novartis Baltics Lietuvos filialas Tel: +370 5 269 16 50


България

Novartis Bulgaria EOOD Тел.: +359 2 489 98 28

Luxembourg/Luxemburg Novartis Pharma N.V. Tél/Tel: +32 2 246 16 11


Česká republika

Novartis s.r.o.

Tel: +420 225 775 111

Magyarország Novartis Hungária Kft. Tel.: +36 1 457 65 00


Danmark

Novartis Healthcare A/S Tlf: +45 39 16 84 00

Malta

Novartis Pharma Services Inc. Tel: +356 2122 2872


Deutschland

Novartis Pharma GmbH Tel: +49 911 273 0

Nederland

Novartis Pharma B.V. Tel: +31 88 04 52 555

Eesti

SIA Novartis Baltics Eesti filiaal Tel: +372 66 30 810

Norge

Novartis Norge AS Tlf: +47 23 05 20 00


Ελλάδα

Novartis (Hellas) A.E.B.E. Τηλ: +30 210 281 17 12

Österreich

Novartis Pharma GmbH Tel: +43 1 86 6570


España

Novartis Farmacéutica, S.A. Tel: +34 93 306 42 00

Polska

Novartis Poland Sp. z o.o. Tel.: +48 22 375 4888


France

Novartis Pharma S.A.S. Tél: +33 1 55 47 66 00

Portugal

Novartis Farma - Produtos Farmacêuticos, S.A. Tel: +351 21 000 8600


Hrvatska

Novartis Hrvatska d.o.o. Tel. +385 1 6274 220

România

Novartis Pharma Services Romania SRL Tel: +40 21 31299 01


Ireland

Novartis Ireland Limited Tel: +353 1 260 12 55

Slovenija

Novartis Pharma Services Inc. Tel: +386 1 300 75 50


Ísland

Vistor hf.

Sími: +354 535 7000

Slovenská republika Novartis Slovakia s.r.o. Tel: +421 2 5542 5439


Italia

Novartis Farma S.p.A. Tel: +39 02 96 54 1

Suomi/Finland

Novartis Finland Oy

Puh/Tel: +358 (0)10 6133 200


Κύπρος

Novartis Pharma Services Inc. Τηλ: +357 22 690 690

Sverige

Novartis Sverige AB Tel: +46 8 732 32 00


Latvija

SIA Novartis Baltics Tel: +371 67 887 070

United Kingdom (Northern Ireland)

Novartis Ireland Limited Tel: +44 1276 698370


Infoleht on viimati uuendatud


.